Kto wymyślił wakacje?

Okładka książki Kto wymyślił wakacje? Katarzyna Sowula
Okładka książki Kto wymyślił wakacje?
Katarzyna Sowula Wydawnictwo: Nasza Księgarnia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Nasza Księgarnia
2019-06-12
2019-06-12
literatura polska

Zdecydowanie książka dla dzieci. Nikt mnie o tym nie uprzedził w opisie (tak, tak, można się domyślić, ale wzoru na przyspieszenie też można się domyślić, a jednak na szczęście nie musimy tego robić).

Jako, że mam dostęp do dużego zbioru audiobooków, to wybrałem tę książkę ze względu na wysoką ocenę (7,6). Niestety nie uwzględniłem, że oceniały ją tylko 4 osoby.. W każdym razie nie popełnię więcej tego błędu. Jedna z niewielu książek, której przerwałem słuchanie w trakcie.

Nie polecam, jeżeli nie wiesz na co się piszesz: styl pisania przeznaczony do tłumaczenia dzieciom, wyjaśnianie błahych spraw, reklamowanie miejsc ipt.
Kiedy warto przeczytać? Razem z dziećmi jako zaprezentowanie im możliwości, które mają w wakacje.

Mam 35 lat, a na wiele pytań odpowiedzi nie znałam :P Ładnie wydana, pełna mądrych treści, zaskakująca. Nie tylko dla najmłodszych :)

Książka cudowna! Dla małych i dużych. Interesujące pytania tematyczne, na które są jeszcze ciekawsze odpowiedzi. A wszystko traktuje o wolnych chwilach, które warto spędzić doświadczając. O pomysłach na wakacje, ferie i weekendy dla tych co nie lubią się nudzić. Z tą książką jest to wręcz niemożliwe, jak i niemożliwe jest by nie złapać bakcyla korzystania z tego co oferuje nam świat.

Wakacje to jedna z tych rzeczy, do której tęskni prawie każdy. Zwłaszcza, kiedy zimno, mokro i ponuro, a my zaczynamy marzyć o słońcu, cieple, odpoczynku, robieniu wszystkich rzeczy, na które nie mamy czasu chodząc do szkoły lub pracy. Istnienie wakacji jest dla nas taką oczywistością jak to, że jest lato albo że rano wstaje słońce. Jednak nie zawsze były i niewiele osób zastanawia się, kiedy powstały, kto je wymyślił i co ciekawego można wtedy zrobić. Po prostu są i już, a my korzystamy z wolnego czasu bez zadawania sobie pytań o początki, bo przecież musiały istnieć od zawsze. Kiedy dochodzimy do wniosku, że jednak nie od zawsze to nie bardzo wiemy, co powiedzieć naszej pociesze. A może warto do kolejnych wakacji się przygotować? Może warto wykorzystać ten czas optymalnie i poszukać swoich ukrytych talentów? Zima to dobry czas na czytanie o takich opcjach, aby w lato wkroczyć dobrze przygotowanym i gotowym do podboju świata. Albo chociaż własnego kraju lub miasteczka. Do tego przyda nam się odpowiednia lektura i taką właśnie mam Wam dziś do polecenia. Zwłaszcza, że niedługo będą ferie i będziecie mieli więcej czasu na czytanie oraz planowanie. A może już wtedy wyruszycie w świat? W końcu dwa tygodnie wolnego to sporo czasu na odkrycia.
Co znajdziecie w książce Katarzyny Sowuli „Kto wymyślił wakacje?”? Przede wszystkim dowiecie się, kiedy zauważono potrzebę istnienia wakacji. Jak już genezą będziecie za pan brat to śmiało będziecie mogli przejść do dalszej lektury i zgłębić początki istnienia biur podróży, sposoby organizowania wycieczek, pomysły na wypoczynek, pogłębianie wiedzy oraz umiejętności. Są tu zarówno podróże jachtem, dojenie krów, jazda konna, wspinaczki i spotkania z lwami. Jeśli nie macie możliwości wyjazdu to dowiecie się o półkoloniach w mieście, ośrodkach kulturalnych, do których warto zajrzeć, różnych rodzajach kin, uprawie roślin (także tych na parapecie),zabawach na świeżym powietrzu, wyzwaniach, ćwiczeniu niezwykłych i nietypowych umiejętności (np. mówienie brzuchem). Są też różnorodne festiwale oraz podpowiedź, gdzie szukać informacji o nich oraz dlaczego warto robić zdjęcia miejsc, które odwiedziliśmy i poznawać ich historię. Pomysłów na spędzenie wolnego czasu jest wiele. Każdy wzbogacono o informacje jak takie zajęcia wyglądały dawniej. Dzięki temu nasze pociechy dowiedzą się, że robienie zdjęć kiedyś nie było taką łatwą sprawą, a przemieszczanie się dopiero od niedawna pozbawione jest barier nie do pokonania dla zwykłych ludzi.
Jak widać temat wakacji może rozwijać, a nie tylko być czasem leniuchowania. Odpoczynek jest tu ważny, ale dowiemy się, że duże znaczenie ma to, aby próbować nowych rzeczy, ponieważ to jest inspirujące i pomaga z nową energią oddać się codziennym zajęciom oraz nieco inaczej na nie spojrzeć: nie jak na przykre obowiązki, ale kolejne ciekawe przygody.
„Kto wymyślił wakacje?” Katarzyny Sowuli wzbogacono ilustracjami Joanny Gębal. Proste rysunki, kolorowe grafiki idealnie wpisują się w klimat książki. Całość oprawiono w solidną okładkę i bardzo dobrze zszyto strony, dzięki czemu lektura jest nie tylko interesująca, estetyczna, ale i trwała, dzięki czemu można z nią śmiało ruszyć w świat.
Mnie bardzo miło zaskoczyła ta lektura, ponieważ przyjemnie czyta się ją na głos. Miałam wrażenie, że płynę przez tekst i nim się obejrzałam skończyłam lekturę, a córka domagała się ponownego czytania, aby przypomnieć sobie odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Zdecydowanie polecam wszystkim uczniom szkoły podstawowej.

Jak wartościowo zapełnić ten czas Wakacji ? Gdzie pojechać? Na te i wiele innych pytań odpowie nam pełna inspiracji książka: „KTO WYMYŚLIŁ WAKACJE
Ilu z nas nie wyjeżdża na wakacje? Jak opisać takie wakacje na pierwszych lekcjach w szkole? Trudne? Książka, jaką mam przed sobą, posuwa wspaniałe pomysły na wakacje pełne atrakcji, wszystko zależy od kreatywnego podejścia do tematu, od wnikliwej obserwacji miejsca, w którym mieszkamy. Jeśli w pobliżu mamy las, jezioro, rzekę, ogród, park i doborowe towarzystwo to pomysły na wolny czas przyniosą na plecach wiele pięknych inspiracji.
Książka:"Kto wymyślił wakacje?" wyjaśni nam wiele terminów związanych z dwumiesięczną przerwą od szkoły. Dowiemy się kto wymyślił wakacje, jak powstało to najpiękniej brzmiące słowo dla każdego ucznia.
Książka jest dość duża, w sztywnej oprawie, śmiało można ja zabrać w wakacyjną podróż nad rzekę. My swój egzemplarz czytaliśmy na kozim moście, wsłuchując się w szum rzeki i podziwiając wiejskie tereny. Wakacje zaczęliśmy od WCZASÓW POD GRUSZĄ.
Wczasy pod grusza to jedna z propozycji, którą podsuwa nam książka, szczegółowo wyjaśnia co oferują nam takie wczasy. Wczasy polecane szczególnie dla ludzi z wielkich miast, zmiana klimatu o 180 stopni to na pewno zostawi niezapomniane wspomnienia, pachnące suszona trawką na łąkach i wieczornym koncertem żab .
Z tą książką WAKACJE już nie mają żadnych tajemnic, jesteśmy świadomi, gdzie się wybrać, by miło spędzić czas. Czy słonce czy deszcz zawsze zagospodarujemy swój czas, w taki sposób by nigdy się nie nudzić. Dzisiejsza książka to mała encyklopedia o Wakacjach, myślę, że świetnie sprawdziła by się jako podarunek dla każdego ucznia po skończeniu szkoły. Gdy zaczynamy snuć plany o tym, w która stronę świata ruszyć, co zwiedzić, czy zasiąść za sterem żaglówki, czy raczej poszukać atrakcji w zagrodzie agroturystycznej.

• Przedszkole
  • Dla szkrabów
  • Pomysły na zabawy
  • Dziecięce - (3) na przyszłość

Dodaj cytat z książki Kto wymyślił wakacje?