Kameleon

Chameleon
83-7169-306-0
McClure
Marcin

Ministerstwo spraw wewnętrznych zleca młodemu chirurgowi Scottowi Jamiesonowi przeprowadzenie śledztwa w szpitalu w Leeds, gdzie z powodu tajemniczej infekcji pooperacyjnej umierają pacjentki oddziału ginekologicznego. Wkrótce, rzekomo w wyniku samobójstwa, giną kolejno dwaj lekarze próbujący na własną rękę rozwiązać zagadkę. Równocześnie policja z Leeds notuje serię brutalnych morderstw młodych kobiet. Jamieson zaczyna podejrzewać, że wszystkie zbrodnie są dziełem tego samego mordercy.

emka | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Mniej więcej w połowie książki można było domyślić się, kto jest zabójcą, a w gruncie rzeczy już na samym początku pada informacja, która kilkukrotnie jest tak dobitnie powtarzana, że czytelnik rzuca podejrzenie na właściwą osobę. Jest to moim zdaniem jedna z najsłabszych książek tego autora. Chce on zmylić czytelnika, naprowadzając go na jednego z bohaterów w zbyt "nachalny" sposób, więc jasnym jest to, że zabójcą jest zupełnie ktoś inny.
W mojej opinii zakończenie nie było ani trochę zaskakujące, a książka do bólu przewidująca na kolejnych stronach.

matty24 | 2012-06-20
Przeczytana: luty 2012

Bardzo dobry thriller medyczny. Dobrze nakreślona postać głównego bohatera i jego otoczenia. Dosyć sporo zwrotów akcji zachęca do dalszej lektury. Trzyma w napięciu do samego końca. Dużo fachowego słownictwa i szczegółów dotyczących pracy lekarzy. Duży plus za zaskakujące zakończenie. Powieść naprawdę nieprzewidywalna. Polecam fanom gatunku.

Niewtajemniczona | 2011-04-29
Na półkach: Przeczytane, Thrillery
Przeczytana: kwiecień 2011

Ken McClure jest mistrzem thrillera medycznego! Niezbyt obszerne książki zawierają tyle napięcia, zwrotów akcji, że każdy miłośnik thrillerów znajdzie coś dla siebie. Aż strach pomyśleć, że coś takiego mogłoby zdarzyć się na prawdę. Wszystko opisane jest bardzo realistycznie, gorąco polecam!

meggy435 | 2018-02-07
Krystyna | 2017-12-20