Więcej niż słowa

Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Cykl: Listy do utraconej (tom 2)
Wydawnictwo: YA!
More Than We Can Tell
ew_cia

Nowa książka autorki powieści "Listy do utraconej". Rev każdego dnia pracuje nad tym, aby utrzymać swoje wewnętrzne demony w ryzach. Chce poukładać swoje życie i zapomnieć o czasie sprzed adopcji. Pewnego dnia, kiedy na osiemnaste urodziny dostaje list od ojca, traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa powracająz pełną siłą. Tymczasem Emma chowa się przed realnym światemw cyberprzestrzeni....

Nowa książka autorki powieści "Listy do utraconej".

Tymczasem Emma chowa się przed realnym światemw cyberprzestrzeni. Kodowanie jest prostsze, bardziej przewidywalne, a przez to bezpieczniejsze niż kontakt z toksycznymi rodzicami. Kiedy Rev i Emma spotykają się, połączy ich nie tylko miłość, lecz także sekrety. Choć ich problemy wydają się całkiem różne, postanawiają wspólnie stawić im czoła.

źródło opisu: Wydawnictwo YA!

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Magia_ksiazek | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Przeczytałam już tyle młodzieżówek, że myślałam, iż żadna nie może mnie zaskoczyć. A jednak... "Więcej niż słowa" to naprawdę wspaniała książka opowiadająca historię dwójki nastolatków zmagających się z demonami swojej przeszłości oraz teraźniejszości. Chociaż kłopoty głównych bohaterów nie są błahe, to autorce udało się nadać książce lekkość, a historię czyta się bardzo szybko i przyjemnie. W fabułę wbiłam się od razu i nawet nie zauważyłam, kiedy nagle skończył się tekst.
Przez całą książkę, nie miałam żadnych uwag do fabuły i już myślałam, że będę mogła ocenić ją 10/10. Jednak pojawiło się pewne "ale". Autorka w swojej książce chciała przekazać, jak niebezpieczny jest internet i fakt, że tak naprawdę nigdy nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie. Wszystko byłoby okej, gdyby nie wprowadzenie do zakończenia wątku, który jest tak oczywistym przykładem, aby nie ufać ludziom w internecie, że aż nie potrafiłam uwierzyć, że autorka naprawdę go dodała. Niestety sama końcówka trochę...

sandra01012002 | 2019-04-08
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Po książki z gatunku młodzieżówek sięgam dosyć rzadko chociaż ostatnio mocno się to zmienia i tak się stało,że sięgnęłam po książkę ,,Więcej niż słowa".
Jestem pod wrażeniem,ponieważ książka miło mnie zaskoczyła swoją treścią. Nie jest ona typowo o miłości, a fabuła skupiona jest na problemach,które tak naprawdę zdarzają się na co dzień. Historia dwóch nastolatków,którzy są obarczeni trudnymi doświadczeniami. Próbują się odizolować,budując wokół siebie mur. Dla Emmy ważniejsza jest wirtualna rzeczywistość, w której łatwiej jej funkcjonować. Jednak nawet cyberprzestrzeń okazuje się miejscem, w którym może wszystko kontrolować. Internetowy troll zaczyna wysyłać do niej groźnie brzmiące wiadomości,a dziewczyna zaczyna tracić poczucie bezpieczeństwa. Zaś Rev każdego dnia próbuje poukładać swoje życie i zapomnieć o czasie sprzed adopcji. Jednak w dniu swoich osiemnastych urodzin dostaje list od swojego ojca i traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa powracają z pełną siłą.
Niestety nie...

Nymeria | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

Książka nadal trzyma poziom, ale to nie to samo co w Listach do Utraconej.
Rev od początku był bardzo intrygującą postacią, więc przeczytałam tę książkę z przyjemnością chcą lepiej poznać go jako bohatera.
Niestety pewne wątki nie były wystarczjąco rozwinie. Momentami miałam problem z Emmą jako postacią. I łatwo się można było domyślić co się wydarzy w punkcie kulminacyjnym.
Może oceniłabym "More Than We Can Tell" na więcej, gdyby nie moje wysokie oczekiwania po przeczytaniu Listów do Utraconej, które od razu stały się jedną z moich ulubionych książek.

worldofabooklover | 2019-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Bardzo podoba mi się fakt, że coraz więcej książek, nie jest tylko „pustą” literaturą, która ma tylko umilić nam wieczór. A faktycznie niesie ze sobą jakiś przekaz.
Na „więcej niż słowa” czekałam bardzo długo, a jej poprzedniczka, czyli „Listy do utraconej” jest w mojej topce najlepszych książek ever, dlatego miałam wobec niej bardzo duże oczekiwania.
Głównego bohatera „Więcej niż słowa” pokochałam już w Listach do utraconej. Postać Rev’a nie jest łatwa, chłopak w dzieciństwie przeszedł piekło, przez co teraz, gdy jest starszy raczej wszystko obserwuje, niż się odzywa. Z główną bohaterka Emma, niestety się nie polubiłam. Dziewczyna jest dość dziecinna, nie da się z nią w ogóle normalnie porozmawiać, bo od razu się obraża, rzuca niepotrzebne komentarze.
Czytając tę książkę polecam Wam skupić się na relacji Rev’a z jego rodziną oraz z Declanem. To właśnie dzięki nim polubiłam się z tą historią.

Rev i Declan są pięknym przykładem bezwarunkowej przyjaźni. Są wstanie zrobić dla...

Ksiazki_moim_swiatem | 2019-04-20

Emma nigdy nie była nastolatką, która przepadała za makijażem, randkami ani innymi tematami, którymi interesowały się jej rówieśnicy. Zdecydowanie bardziej wolała gry komputerowe. Łatwiej ukryć się w cyberprzestrzeni niż skonfrontować się z problemami realnego życia. Ale gdy dziewczyna coraz częściej jest nękana w Internecie, nawet jej własny świat staje się o wiele trudniejszy do opanowania.
Rev to tajemniczy nastolatek z trudną przeszłością. Chciałby zostawiać ją za sobą, zacząć żyć od nowa, nie myśleć o tym, co działo się przed adopcją, ale demony przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć. Szczególnie wtedy, gdy jeden niepozorny list, zwykła kartka papieru potrafi zburzyć dotychczasowy spokój. Nagle wszystkie wspomnienia, traumatyczne chwile powracają ze zdwojoną siłą.
"Więcej niż słowa" to w pewnym sensie kontynuacja "Listów do utraconej", ale tutaj pzoanejmy historię przyjaciela Declana. Na wstępie zaznaczę, że ja nie czytałam "Listów do utraconej" i nie ma tam raczej...

JuliaWśródKsiążek | 2019-04-20
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

„Więcej niż słowa” to drugi tom dość popularnej książki „Listy do utraconej”. Rev każdego dnia pracuje nad tym, aby utrzymać swoje wewnętrzne demony w ryzach. Chce poukładać swoje życie i zapomnieć o czasie sprzed adopcji. Pewnego dnia, kiedy na osiemnaste urodziny dostaje list od ojca, traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa powracająz pełną siłą. Tymczasem Emma chowa się przed realnym światem w cyberprzestrzeni. Kodowanie jest prostsze, bardziej przewidywalne, a przez to bezpieczniejsze niż kontakt z toksycznymi rodzicami. Choć ich problemy wydają się całkiem różne, postanawiają wspólnie stawić im czoła. Styl autorki niestety nie przypadł mi do gustu. Miałam wrażenie, że na siłę próbuje wcisnąć młodzieżowe odzywki. Spodobała mi się kreacja bohaterów, choć muszę przyznać, że czasami potrafili mnie zirytować swoim irracjonalnym zachowaniem. Spodobała mi się relacja między Revem a Emmą. Potoczyło się to w sposób naturalny i powolny. Książka jednak porusza bardzo ważne i istotne...

midnight94 | 2019-04-20
Fareelay | 2019-04-17