Spisek

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Cykl: Steven Dunbar (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Deception
2001
powieść angielska, spisek, szkocja,
Marcin

Mała szkocka miejscowość jest podzielona na zwolenników i przeciwników prowadzonych tu eksperymentalnych, genetycznie zmodyfikowanych upraw. Na zlecenie władz sanitarnych sprawę bada doktor Steven Dunbar. Ale w Blackbridge dzieje się coś przerażającego. Są ofiary śmiertelne. A Dunbar przekonuje się, że jeśli nie zrezygnuje ze śledztwa, może stać się jedną z nich...

betina360 | 2015-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2015, Mclure
Przeczytana: 26 października 2015

W malej szkockiej miejscowosci panuje podzial na zwolennikow i przeciwnikow genetycznych upraw. Na zlecenie wladz sanitarnych doktor Dunbar bada sprawe. Wyglada na to ze dzieje sie cos przerazajacego i sa ofiary smiertelne. Doktor dostaje kilka ostrzezen ze jak nie zaprzestanie sledztwa to i jemu moze sie cos stac.

Goszarda | 2015-06-13
Przeczytana: 23 lipca 2015

Zdania nie zmieniam, niestety...

Patrz: Dawca

asiunia1312 | 2017-10-26
Przeczytana: 25 października 2017

Ani nie jest to mistrzostwo, ani tragedia, książka jest zwyczajnie przeciętna. O ile autor całkiem rzetelnie i ciekawie przedstawia interesujące problemy, o tyle dużo mniej uwagi najwyraźniej poświęca całej pozostałej fabule, w tym postaci głównego bohatera. Z reguły czytając książki będące częścią serii przygód jednego bohatera, już po drugiej części staram się z nim "zaprzyjaźnić". Tym razem jednak jest to niezwykle trudne, bo właściwie (przynajmniej w moim mniemaniu) Steven Dunbar jest mało wyrazisty. Czasami można odnieść wrażenie, że występuje on w książce tylko dlatego, że jakiś bohater przecież musi być.

Paweł | 2012-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2012

Zaczęło się ciekawie (zarówno za sprawą tematu, jak i scenerii). Z czasem jednak wszystko wyglądało jakby znajomo... i niewiele było w stanie zaskoczyć. Plusem jest brak ewidentnie słabych fragmentów. Ogólnie przyjemnie się czytało w pociągu.

Mi się podobała.Ciekawa ,wciągająca,mało obszerna,napisana przystępnym językiem.Co do treści to też nie mam żadnych zastrzeżeń.Można przeczytać jako ciekawostkę.

meggy435 | 2018-03-08
książek: 2040