Między prawami. Polowanie na Wilka

Alan Berg jest szefem wydziału antynarkotykowego. Praca w policji pochłania go w całości, nie zdając sobie sprawy jak negatywnie odbija się na rodzinie. W głowie ma tylko jedno. Dorwać mafioza, który kiedyś zabrał życie jego bratu, a potem jeszcze kilku osobom. Polecam fanom polskich kryminałów.

Znakomity początek serii. Bardzo wciągająca historia. Komisarz Alan Berg z wydziału narkotykowego CBŚ próbuje znaleźć zabójcę brata i nieuchwytnego gangstera. Trudno się oderwać. Znakomita interpretacja p. Przemysława Bluszcza, czytającego audiobook.

1994

To mocna i bezkompromisowa powieść , pokazująca pracę policji związane z przestępczością narkotykową.
Alan Berg jest oficerem CBŚ i założył grupę operacyjną Szakal do zwalczania mafii narkotykowej a szczególnie jednego z jej bossów o pseudonimie Wilk.
Berg osobiście go nienawidzi, bo to on doprowadził przed laty do śmierci jego młodszego brata, dlatego teraz chce się na nim zemścić.
Do grupy na polecenie szefa dołącza również Juliusz Sikorski pseudonim Młody, którego Berg zaczyna darzyć sympatią, bo przypomina mu on siebie w latach młodości i nawet zaprasza do swojego domu.
Początkowo akcja jest raczej powolna, nic ciekawego się nie dzieje a potem nagle pojawia się Wilk i rozpoczyna się polowanie. Niestety gra nie jest czysta bo w grupie jest kret, który nie ułatwia schwytania Wilka.
To jedna z lepszych powieści sensacyjnych o pracy policji, jaką ostatnio przeczytałam. Nie brakuje w niej też i wątku obyczajowego, który sprawia, że występujące osoby są nam bliższe bo ich życie prywatne nie pozbawione jest bólu.
Cieszę się, że przez przypadek natrafiłam na tak dobra autorkę, bo przede mna jeszcze dużo ciekwych powieści jej autorstwa,

Do przeczytania książek pani Katarzyny zbierałam się już od jakiegoś czasu. Bardzo długo nie potrafiłam się zdecydować, bo każda z książek autorki zbierała pozytywne recenzje. W końcu zdecydowałam się na pierwszy tom z serii, którą pisała pod pseudonimem.
Komisarz Alan Berg jest oficerem CBŚP. Dowodzi grupą operacyjną Szakal, która uchodzi za jedną z lepszych w wydziale. Komisarz od bardzo dawna prowadzi dochodzenie, które zdaje się nie mieć końca. Dotyczy ono narkotykowego bossa Wilka, który przed laty zamieszany był w śmierć brata Berga. Czy komisarz w ostatnim etapie śledztwa będzie kierował się emocjami i prywatnymi pobudkami? A może profesjonalizm weźmie górę?
Jestem fanką komisarza Berga. Może to nie jest to nic szczególnego, bo co drugi glina w literaturze przypada mi do gustu, ale i tak musiałam o tym wspomnieć. To co ujęło mnie w książce pani Katarzyny to realizm. Mam wrażenie, że każda scena, każdy dialog dotyczący sfery policyjnej, był jeden do jednego wyjęty z policyjnego podwórka. Gdyby kiedyś Patryk Vega wrócił do kręcenia kina sensacyjnego przypominającego Pitbulla, to myślę, że ta powieść jest gotowym scenariuszem filmowym. Ode mnie mocne 8/10. Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów z tej serii.

Ten Berg trochę zbyt samotniczy...

Ten Berg trochę zbyt samotniczy...

• POLOWANIE NA WILKA • VERA EIKON
KATARZYNA ŻWIREŁŁO

"Szanuj przeciwnika i zadbaj o jego szacunek. Co za tym idzie? Musisz mówić ich językiem, przestrzegać ich zasad. U nich jest oko za oko, ramię za ramię. Muszą się ciebie bać, żeby cię szanować."

Dzień dobry! Dziś zapraszam Was na prawdziwe polowanie... Gotowi??

Jako wielka fanka książek Katarzyny Żwirełło postanowiłam wreszcie sięgnąć po jej debiut, który wówczas wydany został pod pseudonimem Very Eikon nakładem wydawnictwa Filia Mroczna Strona.

Jak to u Kasi bywa prym wiodą tutaj bohaterowie z krwi i kości i to jest według mnie największa wartość tej historii!
Autorka skupia się nie tylko na pracy grupy operacyjnej SZAKAL pod dowodztwem Alana Berga, ale również na życiu prywatnym bohaterów.
Dostajemy słodko-gorzką opowieść o miłości, trochę też o przyjaźni, o zdradzie i zemście. Akcja jest mega dynamiczna i nie pozwala złapać oddechu nawet na moment. Jezyk prosty, dosadny i obrazowy. Wkręciłam się w tą historię od pierwszych stron, i w zasadzie już przy epilogu łezka zakręciła mi się w oku...
Intryga jest dobrze skonstruowana i ciekawa. Można zanurzyć się w bezwzględny świat przestępczości oraz funkcjonariuszy i pozostawać w ciągłym osłupieniu jak bardzo mogą być zatrute.
Sprawa pojmania Wilka- dowódcy kartelu narkotykowego staje się najprawdziwszą obsesją, gdyż ma dla Alana podłoże prywatne. Co komisarz będzie musiał poświęcić, by sprawiedliwości stało się za dość? Czy znajdzie w sobie siłę, by nie stać się tym, co poprzysiągł ścigać?

Przekonajcie się!

• POLOWANIE NA WILKA • VERA EIKON
KATARZYNA ŻWIREŁŁO

Dzień dobry! Dziś zapraszam Was na prawdziwe polowanie... Gotowi??

Jako wielka fanka książek Katarzyny Żwirełło ...

"Przecież pies w kagańcu nie ugryzie".
Ile to zdanie tutaj ma znaczeń..
Moja miłość do Berga zaczęła się w późniejszych książkach, ale tutaj, widząc jego wyboistą drogę, utwierdziłam się w tym uczuciu 😈😈
Berg (ps. Proca) jest oficerem CBŚ i dowodzi grupą "Szakal", która od miesięcy rozpracowuje narkotykowego bossa - Wilka. Proca ma wyjątkową motywację do złapania tego niebezpiecznego człowieka, gdyż przyczynił się on do śmierci brata komisarza.. Ale na drodze staje mu korupcja, kłamstwo i zdrada.
Doskonale skrojona akcja. Jak zawsze u autorki, postaci są wyraziste i bardzo konkretne. I kibicujesz im najmocniej. W sumie to nawet tym niezbyt krystalicznie czystym też nadane są takie cechy, że nie chcesz, żeby stała im się krzywda.
Powieść jest napisana w taki sposób, że spokojnie mogłaby być wzięta z życia 1:1. Wierzę w każdą akcję i w każdy proceder.

"Przecież pies w kagańcu nie ugryzie".
Ile to zdanie tutaj ma znaczeń..

Ciekawa historia, szybko się czyta. Czy tak działa polska policja? Nie wiem. Przeczytać można.

"Polowanie na Wilka" okazało się dla mnie sporym zaskoczeniem. Nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba i że zaraz po jego skończeniu kupię drugą część, chcąc tego świata i bohaterów więcej i więcej. Świetny styl pisania autorki, realistyczne dialogi i niewymuszony humor czynią tę powieść bardzo dobrą rozrywką, a dodatkowym urokiem są przemyślenia i postawa głównego bohatera. Jego kreację też warto pochwalić, podobnie jak zresztą większości postaci – z przyjemnością czyta się o tak prawdziwych, ludzkich (lub właśnie nieludzkich 😅) bohaterach i bohaterkach.
Mnie pochłonęła praktycznie od razu, bardzo polecam!

Zapraszam też na mojego bookstagrama: @_naczytalia. 🤍

Dobry i wciągający kryminał, który przypadkiem trafił w moje ręce.
Bardzo dobry odpoczynek od fantastyki i bardzo dobra rozrywka.
Dosłownie pochłonęłam w jedno popołudnie.
Polecam

Dobry i wciągający kryminał, który przypadkiem trafił w moje ręce.
Bardzo dobry odpoczynek od fantastyki i bardzo dobra rozrywka.
Dosłownie pochłonęłam w jedno popołudnie.
Polecam