Potwór z bagien - Część 1

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski, Jakub Syty
Seria: Wielka Kolekcja Komiksów DC
Wydawnictwo: Eaglemoss Polska
Swamp Thing
dc comics, potwór z bagien, DC
komiksy
mlodas

Istnieje czerwony, okrutny świat.
Dzieją się tam czerwone rzeczy.

Świat pożera ci żonę, pożera ci przyjaciół.
Pożera wszystko, co czyni cię człowiekiem.

I stajesz się potworem.

źródło opisu: komiks

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2019-05-08
Przeczytana: 08 maja 2019

POTWÓR WEWNĄTRZ NAS

To już trzecie wydanie Sagi o potworze z bagien Alana Moore’a na naszym rynku. Najpierw Egmont zaprezentował nam dwa tomy, pomijając – podobnie, jak ma to miejsce w tej edycji – zeszyt 20, kończący wątki rozpisane przez poprzedników Moore’a, w którym Swamp Thing zostaje uśmiercony. Niedawno natomiast ten sam wydawca pokusił się o wypuszczenie na rynek kompletnej, zebranej w trzech grubych albumach kolekcji prac autora Strażników. WKKDC prezentuje nam sam początek tej opowieści, uważany jednocześnie za jedno z najlepszych dzieł, jakie wyszły spod ręki Brytyjczyka. I rzeczywiście jest to dzieło wielkie. Bo w czasach, kiedy komiksy wciąż były infantylne, cenzurowane i przeznaczone dla dzieci, Moore stworzył głęboki, poruszający, dojrzały run, który po dziś dzień poraża i zachwyca, przypominając, że prawdziwy geniusz nigdy się nie starzeje.

Swamp Thing, Potwór z bagien, nie żyje. Kiedyś nazywał Alec Holland i wraz z żoną pracował nad formułą wzrostu roślin, ale...

QUEENfan | 2019-03-08
Kamil | 2019-03-22