Dziennik 29. Interaktywna gra książkowa

Wydawnictwo: FoxGames
Journal 29: Interactive Book Game
Magda_Lena_Anna

Minął 28 tydzień tajnych prac wykopaliskowych, które miały przybliżyć ludzkość do poznania sekretu obcej cywilizacji. W 29 tygodniu stało się jednak coś niezwykłego! Zniknął cały zespół, pozostawiając po sobie jedynie dziennik. Twoim zadaniem będzie rozwikłanie tej tajemnicy. Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę. Dziennik 29 to interaktywna książka, która jest równocześnie grą pełną niespodzianek. Czy odważysz się podjąć wyzwanie?

źródło opisu: http://foxgames.pl/

źródło okładki: http://foxgames.pl/

ampH | 2019-03-16
Przeczytana: 16 marca 2019

Książki raczej nie kojarzą się nowymi technologiami, prawda? Chyba, że same opisują jakieś rozwiązanie, które można okrzyknąć rewolucyjnym w świecie technologicznym. Największy skok w stronę nowoczesności (o ile można tak to nazwać) książki zaliczyły w momentach powstania i popularyzacji e-booków oraz audiobooków. Jednak właśnie na stałość w wyglądzie, możliwość dotknięcia ich i pewnego rodzaju przewidywalność sprawiają, że mają tak wielu fanów. A co, jeśli Wam powiem, że da się połączyć książkę i smartfona w inny sposób niż poprzez e-booka czytanego na telefonie? Ja byłem taką wieścią zachwycony. Jestem już „po lekturze” i cieszę się bardzo, że zdecydowałem się na wypróbowanie „Dziennika 29”!

Weź ołówek, swojego smartfona oraz „Dziennik 29” i odkryj, co się mogło stać z ekipą badawczą, która pracowała nad śladami obcej cywilizacji. 28 tygodni bezskutecznych badań przepadły niemalże bez śladu, wraz z całą ekipą. Pozostał tylko dziennik pełen niecodziennych zagadek. To właśnie on...

BookSpacepl | 2019-03-14

W ostatnich dniach pierwszy raz miałam okazję zetknąć się z interaktywną grą książkową. Na czym ona polega? Zasady są proste i już tłumaczę, tylko najpierw przybliżę Wam tło fabularne.
Grupa naukowców natrafiła na ślady obcej cywilizacji. Niestety przez 28 tygodnia ich prace nie przyniosły żadnych efektów, a w 29 tygodniu badacze zaginęli, pozostawiają po sobie jedynie „Dziennik 29”.
Tutaj wkraczamy my, telefon i ołówek.
Jest książka - w tym przypadku wspomniany wyżej „Dziennik 29”. Wewnątrz czekają na nas sześćdziesiąt trzy zagadki do rozwiązania. Poznajemy odpowiedź, wypisujemy ją w odpowiednie miejsce na podanej stronie internetowej i otrzymujemy „klucz”, który będzie nam potrzebny do rozwiązywania następnych tajemnic. Wniosek - musimy rozwiązać wszystkie łamigłówki, żadnej pominąć nie możemy, bo inaczej utkniemy w miejscu. Na szczęście ratuje nas „podpowiedź”, która na pewno się przyda (mi i moim znajomym (za dużo luźnych lekcji w szkole 😂) przydawała się niejednokrotnie).
W...

Mrs_Bookies | 2019-03-10

Naukowcy natrafili na ślad. Na ślad, który może całkowicie zmienić postrzeganie naszej historii i odkryć. Okazało się, że na terenie przeprowadzanych przez nich badań znaleziono ślady obcej cywilizacji. Wykopaliska od razu ruszyły pełną parą, jednak przez 28 tygodni nie dawały żadnych rezultatów. Dopiero 29 tydzień przyniósł przełom. Tyle, że cała ekipa zniknęła... Jedyne, co ocalało, to dziennik. Teraz to Ty musisz zrobić wszystko, aby dowiedzieć sie, co się stało.

Dziennik29 to coś, czego jeszcze nie było – interaktywna książka, w której to my musimy rozwiązać zagadkę! A właściwie masę zagadek. Masę trudnych i skomplikowanych zagadek. Do zabawy potrzebujemy jedynie Dziennika 29, ołówka i czegoś z dostępem do Internetu! Ja jeszcze dorzuciłabym jakąś pustą kartkę do kombinowania rozwiązań! Bo zagadki są naprawdę trudne, ja czasem nawet po wybraniu opcji Podpowiedzi nie bardzo wiedziałam, co dalej. Same zagadki wymagają bardzo nieszablonowego podejścia, myślenia abstrakcyjnego i...

Dezyderata | 2019-03-15

Jedno słowo: REWELACJA

Ann | 2019-03-19

Świetne, różnorodne zagadki, często wymagające dłuższego głowienia się nad rozwiązaniem oraz piękne wydanie, które sprawia, że książka rzeczywiście wygląda jak pozostawiony przez badaczy lekko podniszczony dziennik. Zakup uważam za udany i jestem zachwycona, że miałam możliwość zasmakować w tak emocjonującej zabawie.

Oskar | 2019-03-16
Przeczytana: marzec 2019