Tylko twoja

Okładka książki Tylko twoja Anna Crevan
Okładka książki Tylko twoja
Anna Crevan Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Trylogia uczuć literatura obyczajowa, romans
Trylogia uczuć
Wydawnictwo WasPos
2019-04-12
2019-04-12
Erotyk Miłość Romans Japonia

To „Niczyja” czy „Tylko Twoja”?

Po „Niczyjej”, która zabrała mnie w daleką podróż do Japonii, przyszła pora na „Tylko Twoją”, czyli drugą część „Trylogii Uczuć” napisanej przez Annę Crevan Sznajder. Nie ukrywam, że ciekawa byłam, co autorka poczyni w tej pozycji i do kogo w końcu należeć będzie serce Ann.
Miałam swoje ciche marzenie na zakończenie tej książki, ale czy się spełniło?

Kenji czy Koichi? Ann nie ma łatwego wyboru. Ten pierwszy pragnie jej całym sercem i ciałem oraz robi wszystko, aby już na zawsze była jego.
Ten drugi? Stosuje wyparcie. Pragnie Ann, ale wiedząc, że ta woli Kenjiego po prostu odsuwa się na bok ze swoim uczuciem.
A Ann w tym wszystkim jest niczym między młotem, a kowadłem. Kocha obu, choć może być tylko z jednym.
Którego z przystojniaków wybierze jej serce?
Kenjiego?
Koichiego?
Za może żadnego z nich?

„Tylko Twoja” to kontynuacja „Niczyjej”, która wprowadziła nas w miłość w Kraju Kwitnącej Wiśni. Anna Crevan Sznajder doskonale odnalazła się w japońskich klimatach i pokazała, że nie każda książka musi dziać się w osławionym Nowym Jorku.

Pamiętam, jak w opinii pierwszego tomu pisałam, że chcę, aby Ann była z Koichim, bo to ten mężczyzna jest wart grzechu. Kiedy zaczęłam czytać „Tylko Twoją” zagotowałam się, bo autorka nie szła drogą, którą chciałam, żeby szła. A jakby tego było mało, w pewnym momencie napisałam do niej, grożąc najazdem na chałupę i śmiercią (oczywiście w żartach). To, co Anna Crevan Sznajder zrobiła w drugim tomie swojej trylogii przechodzi ludzkie pojęcie!

Po pierwsze muszę pochwalić za świetne granie na emocjach. Ann, będąca między Kenjim, a Koichim nie ma zielonego pojęcia, którego z nich tak naprawdę kocha. Wiele razy twierdzi, że Kenjiego, po czym pojawia się Koichi i jej zdanie szybko się zmienia. Muszę przyznać, że w innej książce takie zawiłości zapewne by mnie drażniły, ale tutaj, w „Tylko Twojej” tak nie mam. Czytało mi się to naprawdę dobrze i byłam naprawdę ciekawa, który z bohaterów w końcu zostanie w sercu naszej bohaterki na zawsze.

„Tylko Twoja” to udana kontynuacja „Niczyjej”, która na samym końcu ma alternatywne zakończenie „Papierowy Księżyc”. Muszę przyznać, że z początku nie mogłam się w nim odnaleźć, ale kiedy już załapałam o co chodzi, to czytanie tego było samą przyjemnością.
Mamy też krótkie opowiadanie, które dzieje się w trakcie fabuły - „Zagubieni w płatkach śniegu”. Muszę przyznać, że to właśnie od tego chciałam zacząć czytać, ale autorka skutecznie mi napisała, abym najpierw sięgnęła po „Tylko Twoją”. Teraz, kiedy jestem po lekturze książki i opowiadania wiem dlaczego, ale zapomnijcie, że Wam to zdradzę.

Czekam. Czekam na trzeci tom „Trylogii Uczuć”, bo ciekawa jestem co Anna Crevan Sznajder wymyśliła. Szczególnie, że zakończenie „Tylko Twojej” pokazuje wiele, ale pozostawia też całą masę znaków zapytania. Mam nadzieję, że trzeci tom już niedługo się ukaże, bo oczekiwanie na zakończenie historii jest rzeczą, które każdy z nas nie lubi.

To „Niczyja” czy „Tylko Twoja”?

Powieść została podzielona na krótkie rozdziały oraz zawiera alternatywne zakończenie. Ja wybieram pierwszą wersję, chociaż jestem przekonana, że jeszcze sporo wydarzy się w życiu bohaterów. W tekście użyto japońskich słów, które dodatkowo wprowadzają czytelnika w klimat Japonii. Ale nie martwcie się, że nie znacie tego języka, każde ze słów zostało przetłumaczone.

Niestety nie polubiłam głównej bohaterki, działała mi na nerwy jak mało kto. Jej huśtawki emocjonalne, igranie z uczuciami Kenji i Koichi doprowadzało mnie do granic wytrzymałości. Jak można się tak zachowywać? Mamy dorosłą kobietę, która postępuje jak nastolatka, która kocha się w dwóch chłopakach i sprawdza jak może wyglądać związek z każdym z nich, na przemian z nimi się spotykając. Kłótnia z jednym z mężczyzn powoduje, że Ann od razu biegnie do drugie by wypłakać się na jego ramieniu i szukać pocieszenia! No dobra, raz by tak zrobiła. Każdy popełnia błędy i można to jakoś wytłumaczyć, ale powtarzać taki numer cyklicznie? Tego nie rozumiem.

Książkę dostałam os autorki w ramach Book Tour. Jest to druga część, pierwszą była Niczyja. Poznajemy dalsze losy Ann (Anna) i jej .... sama nie wiem kogo, mężczyzn? przyjaciół? facetów? w każdym razie jest ich dwóch. Nadal ona mnie ...wnerwia... . Ja rozumiem, że początkowo sama nie wiedziała kogo kocha bardziej ale jak długo może to trwać? Niby wybiera ale ... właśnie cały czas się waha, potem zmienia zdanie ale ... znowu się waha. Nie napiszę, którego wybrała i w jakiej kolejności zmieniała zdanie. Czyta się szybko, fajnie ale chyba jestem za stara na takie historyjki, zdrady tej bohaterce przychodziły bardzo łatwo, potem siebie kajała, ale co z tego jak znowu to robiła? A tej sceny w ciąży nie rozumiem. Żadna kobieta starająca się o dziecko i będąca w zagrożonej ciąży tego nie zrobi !!! To było naciągane. Ale cóż czekam na trzecią część jak się zaczęło trzeba skończyć :)

Ta pozycja nie jest moją pierwszą przeczytaną książką Pani Anny, wręcz przeciwnie. Miałam przyjemność poznać pierwszy tom za pośrednictwem organizowanego przez samą autorkę Book Tour, czyli tzw „wędrująca książka” od jednej osoby do drugiej. Dla mnie osobiście jest to dość sentymentalne, gdyż właśnie od tego zaczęła się moja wielka przygoda, nie tylko z różnymi Book tourami (a mam ich na swoim koncie kilka),ale przede wszystkim z całym opisywaniem swoich przemyśleń na temat przeczytanych książek. Nie mogę uwierzyć, że minął już rok. Wow, wow, wow. Jestem z siebie troszeczkę dumna, że mimo wszystko konsekwentnie dalej coś tam sobie notuje. Wiadomo z różną częstotliwością i nie zawsze tak często jakbym tego chciała, ale staram się. Aktualnie przechodzę wiele ważnych zmian w swoim życiu i dlatego też jest mnie tu trochę mniej niż zwykle. Oj chyba zbyt daleko odbiegłam od głównego tematu 🙂

Przyznam szczerze, że byłam bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów oraz tego, jak rozwiążą sprawę, skomplikowanego i w gruncie rzeczy trudnego, trójkąta miłosnego. Choć ciężko jest mi uwierzyć, że można kochać jednocześnie dwie osoby i przy tym ciągle ich rani. Ann niestety, niczego się nie nauczyła i nie wyciągnęła żadnych wniosków z popełnianych błędów. Dalej chciałaby mieć ciastko i zjeść ciastko, dalej nie umie definitywnie dokonać wyboru. Nic dziwnego, że tym razem Taro ma dosyć całej tej sytuacji i nie godzi się być wiecznie tym drugim. Postanawia wziąć los w swoje ręce i wyjechać do Ameryki. Chce tylko jednego, aby jego ukochana była szczęśliwa, nawet jeśli to szczęście ma jej dać jego rywal i były przyjaciel. Mimo upływu czasu Koichi nie może zapomnieć o Ann, nawet wdaje się w romans z córką szefa, co skutkuje nieoczekiwanymi zaręczynami. W akcie desperacji jest skłonny spędzić resztę swojego życia u boku kobiety, która zdradza go na każdym możliwym kroku i nic dla niego nie znaczy. Pewnego dnia Taro musi wrócić do Japonii, a przekorny los znów na jego drodze stawia ukochaną polkę. Zdaje sobie sprawę, że nie może bez niej żyć i prosi ją, aby spróbowali być tylko i wyłącznie przyjaciółmi, żeby mógł być w jakimś stopniu być nadal częścią jej życia, nawet godząc się na stanie z boku. Ale…… czy takie rozwiązanie ma w ogóle racje bytu?

W międzyczasie, gdy Koichi wyjechał, Ann i Kenji zmagają się z różnymi problemami, które umacniają ich związek, ale również z rutyną, która niepostrzeżenie się wkrada. Planują swoją dalszą przyszłość i starają się o powiększenie rodziny. Ann wydaje się szczęśliwa i nie może doczekać się dnia swojego ślubu. Niestety, jest pewne „ale”. Nasza bohaterka coraz częściej popada w melancholię i staje się nieobecna. Nawet Ryu zauważa jej powolne „gaśnięcie”. Czy takie wywalczone szczęście jest tylko pozorem i trzymaniem drugiej osoby na siłę? Czy Ryu będzie umiał zaufać Ann, kiedy w jej pobliżu znów pojawi się Taro? I czy nasza rodaczka będzie miała w sobie tyle samozaparcia i samokontroli, aby zwalczyć swoje pragnienia? A przede wszystkim jak się zakończy ten osobliwy trójkąt? No cóż, musicie się dowiedzieć tego sami.

Pani Anna fenomenalnie namieszała między bohaterami, mimo iż głównej bohaterki jednak nie polubiłam, ale nie oznacza to, że cała historia jest zła. Denerwowała mnie niesamowicie i myślałam, że dokonam fikcyjnego mordu, za brak ostatecznego wyboru. Jednakże to właśnie dzięki temu historia stała się porywająca. Gdy tylko się wydawało, że wykreowane postacie ułożyły sobie na dobre życie, autorka wprowadziła taki zwrot akcji, że lądowaliśmy w punkcie wyjścia.

Zainteresowałam Was tą historią?
Mam ogromną nadzieję, że tak. 🙂 Jestem bardzo wdzięczna Wydawnictwu Waspos za możliwość przeczytania. A autorce dziękuję za burzliwą i lekko wkurzającą (w tym wypadku to duży plus) lekturę i naprawdę zaskakujące zakończenie. Ze swojej strony POLECAM.

Autor:Ann Crevan Sznajder
Rok wydania : 2019
Opis:

Im bardziej próbowałam zapomnieć, tym gorzej mi to wychodziło. Czy ramiona innego były dobrym sposobem na złamane serce? Tylko czyje tak naprawdę miałam wybrać? Czyja miłość da mi zapomnienie i pozwoli być szczęśliwą? Któremu

“Tylko Twoja” nie jest pierwszą książką autorstwa Ann Crevan Sznajder, którą miałam przyjemność przeczytać. Wcześniej w moje łapki wpadła pierwsza część pod tytułem “Niczyja”, która mnie zachwyciła. Właśnie przez to bardzo dużo oczekiwałam po drugiej części, dlatego też, gdy tylko przyszła do mnie paczuszka z “Tylko Twoją” byłam bardzo podekscytowana.

Nie zawiodłam się - druga część zafundowała mi całą karuzelę emocji i sprawiła, że potrzebowałam kilka dni aby pozbierać myśli i przelać swoje wrażenia na papier.

Zagłębiając się w książkę znowu czytamy o skomplikowanych w relacjach między Ann, Taro i Kanji, i przyznam szczerze, że jeżeli w pierwszej części uważałam ich relacje za bardzo pogmatwane, tak w “Tylko Twojej” chwilami nie wiedziałam czy się wkurzać na bohaterów, czy im współczuć. Zwłaszcza Ann zafundowała mi największą huśtawkę emocji - tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jeżeli chodzi o postać Taro, widać jak bardzo się zmienił, jak cała miłość do Crevan go zmieniła. Naprawdę bardzo mu kibicowałam i często było mi go cholernie żal. Jeżeli zaś chodzi o Kenjiego, u niego także dostrzegłam zmianę na plus - nie jest już tylko uroczym, uczuciowym mężczyzną. Potrafił nieraz zaskakiwać zmysłowością i pokazywać gniew.

Fabuła jest mocno zaskakująca i przez długi czas sama nie wiedziałam kogo wybierze Ann, jednak, niezależnie od jej wyboru, zawsze ktoś pozostanie ze złamanym sercem. Ciężko pisać tak by nie zdradzać za dużo fabuły, ale mogę was zapewnić, że gdy zdecydujecie się sięgnąć po tę cześć, z pewnością tego nie pożałujecie. A gdy skończycie będziecie chcieli jeszcze więcej.

Dla mnie - fanki kraju kwitnącej wiśni i pięknej - ale ciężkiej - miłości, było to coś, co sprawiło, że nie mogę się doczekać trzeciej części. I autorce pozostaje mi pogratulować ogromnego talentu oraz życzyć dużo pomysłów.

Autor:Ann Crevan Sznajder
Rok wydania : 2019
Opis:

Panią Annę spotykam po raz pierwszy. Jako, że uwielbiam polską literaturę i ogromnie cenię sobie polskich autorów, nie omieszkałam wziąć w dłonie tą oto właśnie powieść. Teraz mogę się przyznać, że na pewno sięgnę po wcześniejsze tomy owej serii, bonie spodziewałam się tak dobrej historii!

„Tylko Twoja” jest trzecim tomem serii „Trylogii Uczuć”. Tutaj toczą się kolejne losy bohaterów, którzy występują we wcześniejszych częściach. Mimo to pani Anna stworzyła historię, która mnie pochłonęła jak gąbka. Pierwszym faktem, który zdominował mnie był pomysł na fabułę – miłosny trójkąt, z ciążą w tle, z niewiadomą kim jest ojciec dziecka – petarda jakich mało! Czytałam słowo za słowem i nie wierzyłam, że taka historia może się kiedyś skończyć. To opowieść o strachu, o kochaniu dwóch rożnych mężczyzn, o obawie o swoją przyszłość. Po drugie mieszanina zachowań jakie zaserwowała nam autorka chwilami nawet mnie wprawiała mnie w osłupienie. Kiedy krok za krokiem śledzimy poczynania naszej trójki, wierzymy, że jedną nogą jesteśmy w szczęśliwym zakończeniu – nie, jednak nie! Pani Sznajder wyciąga z nas emocje, niczym magik królika z kapelusza i rozbija nas na miliony kawałków tylko po to, byśmy zbierali się na nowo w całość. Myślę, że nawet przytoczenie określenia „uczuciowego rollercoastera” to za mało!

Bohaterowie są na poziomie, chodź faktycznie Ann chwilami przyprawiała mnie o szybsze bicie serca i bynajmniej nie z powodów radosnych =D Momentami miałam wrażenie, że jest niczym mała dziewczynka, której zachowania można określić potocznie „chciałabym, ale boję się”, lub „nie, może jednak nie”. Jak zakończyła się całość? Tak dobrze, że uważam, iż to jedna z najlepszych książek tego roku! A konkretniej? Sprawdźcie sami ♥

Zaczarował mnie Kraj wiśni.
Zostałam...
Zatonęłam w granacie jego oczu.
Bałam się rzucić na głęboką wodę

Tytuł: Tylko Twoja
Autor: Anna Crevan Sznajder
Okładka: miękka
Wydawnictwo: WaSpos

W kraju kwitnacej wiśni zakochała się od razu. Nie spidziewała się, że serce bedzie mieć tak rozdarte. Kiedy Ann postanowiła zostać z Kenjim, czuła, że to właściwe, że to była jej miłość, że to właśnie On. Czy mówiła prawdę a może okłamywała samą siebie? Czy to jak przy nim się czuła, było tylko pragnieniem a może kaprysem? A może ułudą? Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? Które serce jest jej bliższe? Na te pytania uzyskacie odpowiedzi czytając tę książkę.

Czy można pokazać nam historię miłosną, skomplikowaną a jedak chwytającą za serce?
Mogę z całego serca powiedzieć, że można. Anna Crevan Sznajder zabiera nas w podróż, nie usłaną samymi płatkami róż. Na każdym kroku gdy spada płatek zaraz obok opada kolec. Historia trójkąta miłosnego, stworzona przez Sznajder jest wyjątkowo inna. Jak nakazać sercu kochać jednego, skoro do drugiego wyrywa się równie mocno? Czy można pokazać taką miłość w sposób piękny? Wydawałoby się, że niewielu autorów posiada taki dar. Jednak historia Ann pokazuje nam, że uczucie z poczatku wyglądające tylko na czystą namiętność jest czymś więcej.
Czytając tę książkę, sama nie raz zastanawialam się, czy byłabym w stanie dokonać takiego wyboru przed jakim stanęła główna bohaterka. Choć znając siebie samą, wybrałabym głębię granatu kryjącego się w oczach Koichiego. Jednak nie zdradzę wam, kogo wybrała Ann. Tego dowiedzcie się sami.

Podsumowując

A.C.Sznajder stworzyła książkę przepełnioną miłością, namiętnością tak namacalną, że zwijałam palce u stóp, czytając sceny pomiędzy Ann i Koichim. Myślę, że każda z nas chciałaby doświadczyć takiej namiętności. Choć wybory jakie podejmowała główna bohaterka, czasem wprawiały mnie w osłupienie i nie raz miałam ochotę stanąć przed nią i spytać dlaczego? Jednak gdyby nie jej dylemat czy historia ta miałaby sens? Myślę, że nie. Więc kochani jeśli chcecie przeżyć przygodę pełną namiętności i miłości polecam wam sięgnąć po tą książkę.

Książkę w dłoń i Zaczytajcie się!

Za książkę dziękuję Wydawnictwo WasPos

Zaczarował mnie Kraj wiśni.
Zostałam...
Zatonęłam w granacie jego oczu.
Bałam się rzucić na głęboką wodę

Tytuł: Tylko Twoja
Autor: Anna Crevan Sznajder
Okładka: miękka
Wydawnictwo:...

druga część przeczytana, nie mogę się doczekać kolejnej, chociaż szkoda, że to będzie koniec tej romantycznej historii, polubiłam bohaterów

Polecam drugą część Niczyjej. Moc miłości zawarta w tej książce jest nieprawdopodobna. Więcej o Tylko Twojej piszę tutaj: https://www.malgorzataradtke.pl/tylko-twoja-anna-c-sznajder-opinia/.

Czy można wybrać tylko jednego?

Czy można wybrać tylko jednego?

• Polscy autorzy
  • Posiadam w bibioteczce :)
  • Rezygnacja
  • Obyczajowe