How to Be a Footballer

2019-05-30
piłka nożna football Liverpool reprezentacja Anglii

Zabawna książka z fajnymi ciekawostkami z życia piłkarza premier league

Zabawna książka z fajnymi ciekawostkami z życia piłkarza premier league

Czyta się w porządku, ale nie jest nic bardzo odkrywczego. Zbiór anegdot i przemyśleń dotyczących życia piłkarza i ogólnie pojętej piłki. Lekka i dosyć przyjemna lektura.

Napisana z humorkiem. Ciężko mi ją nazwać pełnoprawną książką. To coś jakby mini przewodnik po świecie piłkarskim, okraszony angielskim humorem. Raz bawi raz jest ciężkostrawny jak fasola na śniadanie.

Według mnie książka dość nierówna. Najciekawsze są anegdotki o piłkarzach i jakże błyskotliwe przemyślenia samego Petera. Mniej zapalczywie czytało mi się opisy poszczególnych wspaniałych akcji czy goli. Gdy nie pamiętałem sytuacji biegłem na YouTube i oglądałem. Mimo wszystko chyba jedna z lepszych pozycji na rynku książek o piłkarzach. Czasem po lekturze oglądając Croucha na powtórkach jego goli miałem wrażenie, że to mój kolega z boiska, który trafił przypadkiem na boisko obok Gerrarda. Cóż, może takie odczucia miała ta książka wywołać.

Luźny zbiór anegdot i historii z szatni, coś na zasadzie książki Szamo. Tylko tutaj bardziej ustrukturyzowane.

178 centymetrów rekomendacji dla tych, którzy lubią Premier League i lubią sobie pożartować - dla mnie połączenie na duży plus bo jeszcze nie czytałem takiej biografii. Uważam, że dużym plusem książki jest też to, że nie ma w niej słabszych momentów, wszystko jest równie ciekawie, albo w interesujący sposób opisane.

Przed lekturą przeczytałem o tej książce wiele pochlebnych opinii. Pozytywną recenzję wystawił również mój znajomy. Z tego względu być może moje oczekiwania były wyższy niż przy standardowej książce sportowej. Niemniej jednak nieco się rozczarowałem. Książka jest niezła, miejscami dobra. Niektóre rozdziały, mniej więcej w połowie książki, jednak strasznie się dłużyły i wydawały się, że całość treści można by było zmieścić na mniejszej liczbie stron. Kilka anegdotek bardzo ciekawych. Jak ktoś nie jest wielkim fanem futbolu to bym tę pozycję raczej sobie odpuścił. To jednak za mało by dać coś więcej niż 5.5/10.

Napisana z taką lekkością i swobodą, że czyta się niesamowicie przyjemnie. Ciekawe historie ze świata futbolowego, zero frazesów, zero oczywistości i przynudzania. Książka napisana ze smakiem - przy jednakowym obnażaniu opowieści z "backstage'u" klubów Premier League oraz reprezentacji Anglii, Peter Crouch nikogo nie obraża, ani nikomu nie umniejsza. Książka napisana przez Petera Croucha nie jest adresowana jedynie do jego fanów, ale do każdego kibica piłki nożnej.

Wybierając biografię piłkarza jako kolejną książkę do przeczytania, nie oczekuję ambitnej literatury. Jako że jestem fanem piłkig nożnej, oczekuję ciekawych historii, tajemnic z szatni, wydarzeń których nie widać na boisku - w tej książce to dostaję. Dla sympatyków futbolu Peter Crouch nie jest postacią anonimową. Choć znany jest najbardziej ze swojej postury, udawadnia nam, że osiągnął dosyć sporo w dyscyplinie, w której konkuruje. Świetnie czyta się tę książke, ponieważ Peter ma niesamowity dystans do siebie. Znajdziemy tu masę ciekawych anegdot z szatni drużyn, w których Anglik grał. Gorąco polecam wszystkim fanom piłki. Jedna z najlepszych książek sportowych, jakie czytałem.

Instagram: mateusz_dyr

Przyjemna, z ogromną dawką humoru, mnóstwo ciekawych anegdotek z angielskiej szatni - jeśli lubisz tego typu pozycje, to na 100% się nie zawiedziesz. Sama osoba Petera Croucha jest świetna, nie da się go nie lubić. Inteligentny, z poczuciem humoru, podchodzący do życia z dystansem, można pozazdrościć luzu. Zero gwiazdorstwa, normalny facet. Od momentu przeczytania książki pałam do niego ogromną sympatią oraz znacznie bardziej doceniłem go pod względem piłkarskim.

• Sport
  • Sportowe