Cappuccino

Cappuccino
Fia Foss
2018-12-18
2018-12-18
romans humor śmieszna miłość podróże Włochy przyjaciółki

Doczołgałam do końca. A to wyłącznie dlatego, żeby nikt mi nie zarzucił, że nie wiem, o czym piszę 😜
Postanowiłam podjąć wyzwanie i przeczytać coś zupełnie nieznanego autora/autorki. Wybór padł na "Cappuccino". Miała to być książka o kobiecie, którą spotyka jakaś tragedia, a ona nie poddaje się, tylko podejmuje wyzwanie i na nowo buduje swoje życie. Myślę sobie, będzie jakaś fajna obyczajówka. Oceny na LC powyżej 9. Bierę!!! 😍
Już od pierwszych stron zaczęłam się zastanawiać, skąd te wysokie noty, bo pomysł i styl godny egzaltowanej gimnazjalistki. Jakiś zakład z przyjaciółkami, wynajęcie auta i urlop, a właściwie ucieczka od narzeczonego. Przepracowałam kilkadziesiąt lat, ale nie udało mi się wziąć urlopu bez wiedzy i zgody szefa 😱Ninie się udało... Jedzie do Włoch.
Autorka chyba nie do końca wiedziała na co postawić. Jeśli jest to przewodnik po Italii, to napisany bardzo nieudolnie. Jeśli romans, to nuuuudny. Erotyk?Jakieś kulinaria też się tam plączą. Trochę emocji z porwaniem... Sceny z założenia śmieszne, okazały się być żałosne... Dama przewracająca się w restauracji i pokazująca majtki, psy kopulujące na plaży, kobieta wyjadająca kąski z talerza partnera. Co to ma do akcji?🤔 Ogółem jakiś parciany patchwork zszyty na okrętkę przez osobę bez większych umiejętności.
Coś o charakterze bohaterki... Nina pracuje w korporacji, bierze udział w wyścigu szczurów, ale... boi się sama wyjechać na urlop. Jeżdżę sama i aż do dziś nie wiedziałam, jaką jestem bohaterką 😂 Z urlopem miała problem, ale już na nocne disco idzie do klubu bez obaw. Przecież nic jej się nie stanie...🙄🙃
Nie będę opisywać treści, bo jest nudniejsza od najnudniejszego Harlequina. Nawet w beznadziejnych romansach jest jakieś zapętlenie akcji, nawet w bajkach, ale nie tutaj. Nina idzie prosto w ramiona wyśnionego księcia. I to ma być chyba właśnie remedium na dopiero co odniesione rany.
Co mnie najbardziej wkurzało podczas lektury, to przede wszystkim styl, powtórzenia, błędy stylistyczne, ortograficzne i literówki. "nic nie mogłam nic znaleźć", "wskazując palcami wskazującymi", "wydawała sobie z tego nie zdawać sprawy", "tylnej części mojego karku", "stojąc na dwóch tylnych łapach" (chodziło o konia),"siknęłam głową", "przy oknie stała kosmetyczka z potrójnym lustrem", "w stoliku nieopodal zauważyłam młodą parę", "czym prędzej, "czym dłużej"... Zaimki osobowe nagminnie pisane wielką literą w dialogach, perełki typu: "pełny białych, kłutych, prześlicznych stoliczków i krzesełek", "byłam głupia zadłużając się w facecie", "także zrelaksuj się", "z ukratka mi się przyglądają", "wszyscy zamilknęli", "rozglądałam się w około", "nie zwracając uwagi na obojga panów", "na dekoldzie", "doprowadziły do bolesnego rozstania raniącego oboje strony", "nie był tego warty", "zadziałasz na mnie jak magnez", "chodź nastawiłam budzik na 5.30...", "poza krótkim masarzem" (mowa o masowaniu, a nie o ćwiartowaniu mięsa)...
To jeszcze nie wszystko... Są opisy scen erotycznych. No, tak... takie książki lepiej się sprzedają 😉 Jedna fraza wprawiła mnie w prawdziwe zdumienie: "jego pokaźny członek wypełniał każdy milimetr mojego ciała". 😲Ups!!!😱
Dodać jeszcze można, że nasza Ninka posiedziała sobie na "czubie" jachtu. Po dotarciu do luksusowego hotelu została przywitana przez służącego, który po prostu podszedł i klepnął ją w ramię😂
Wszystko w książce dzieje się NAGLE. Słowo to zostało użyte kilkadziesiąt razy. Rzeczy, widoki napotkane po drodze są "piękne", "wspaniałe", "cudowne". Wszystkie bez wyjątku. Każde spojrzenie, jakim zostaje przeszyta Nina, jest "świdrujące"🤮👎
Teraz słów kilka o opiniach na LC. Autorka ma tylko kilku czytelników. Każdy z nich ma na koncie nie więcej, niż 5-6 przeczytanych książek. Żadnego z tych profili nie da się podejrzeć. Wszystkie książki autorki u każdego z nich znajdują się na półkach "przeczytane, posiadam", recenzje dodawane są z tymi samymi datami przez różnych czytelników. No, i te oceny powyżej 9. Okładka, to obrazek ściągnięty z sieci z dodanym tytułem i pseudonimem autorki. Wnioski niech każdy wyciągnie sam...
Chyba powinnam mieć wyrzuty sumienia, że naprawdę świetnym tytułom daję ocenę nie wyższą, niż 8🌹

Super! Doskonała książka na urlop lub ciężkie dni. Historia pokazuje, że nie ważne, ile kłód los rzucił ci pod nos i tak masz szansę osiągnąć to, na czym ci zależy. Moją koleżankę spotkała podobna historia, także czytałam tę książkę z duszą na ramieniu. Polecam wszystkim!

Fajna książeczka, opisuje świat w bardzo zabawny sposób. Jest zupełnie inna niż nudne romanse, które jak dotąd czytałam - zdecydowanie warto przeczytać!

I o to właśnie w życiu chodzi! Nie o zamartwianie się i narzekanie, a o postawienie na swoim i pokazanie wszystkim! Super!

Uwielbiam takie ksiazki! W koncu cos motywujacego i dodajacego energie :) Codziennie czytalam ja jadac do pracy i nie raz usmialam sie na calego w autobusie :) Takich wlasnie ksiazek potrzeba wiecej!

Bardzo smieszna, ale tez pelna namietnosci, goraca. Super sie czyta! Ucieklam totalnie od rzeczywistosci na kilka dni :) warto sie rozmarzyc

Ksiazka romantyczna, pelna goracych momentow, bardzo zabawna. Przeczytalam z przyjemnoscia. Czekam na kolejne elementy serii.

Super! Bardzo zabawna i wciagajaca ksiazka, polecam wszystkim

Super! Bardzo zabawna i wciagajaca ksiazka, polecam wszystkim

Książka opowiada o przeciwnościach losu, które należy pokonać, aby być szczęśliwym. Jeśli się tego nie zrobi, pozostanie się w tym samym miejscu i nie doświadczy wielu wspaniałych chwil.

Ciekawa pozycja z interesujacymi informacjami na temat Wloch. Opowiesc wesola, lekka i bardzo wciagajaca. Polecam

• Romans
  • Omijać z daleka!!!