Wielki zły wilk

The Big Bad Wolf
8373592091
sensacja, kryminał, powieść
Marcin

Wilk to przywódca rosyjskiej "czerwonej mafii", najgroźniejszej organizacji przestępczej działającej w Ameryce – były agent KGB, bezlitosny zabójca bez twarzy i imienia. Własnoręczne wykonuje każdą "mokrą robotę", nie boi się żadnego ryzyka. Nikt nie wie, kim jest, gdzie mieszka, jak się nazywa. Tropi go Alex Cross, policjant z wydziału zabójstw, odbywający staż w FBI. Wyrwany ze szkolenia w Quantico, musi się zająć sprawą tajemniczych zaginięć białych kobiet, porwanych przez mafię w charakterze "seksualnych niewolnic" na zamówienie bogatych zboczeńców. Przełom w sprawie następuje, gdy odnajduje się jedna z porwanych kobiet, a czternastoletnia hackerka włamuje się na doskonale zabezpieczoną stronę w Internecie, służącą do składania zamówień na "żywy towar". Największą trudność sprawia Crossowi pojmanie samego Wilka – kolejne podejrzane osoby okazują się tylko marionetkami...

źródło opisu: [Wydawnictwo Albatros, Waszawa 2005]

Książkowa-Fantazja | 2012-10-19
Przeczytana: 08 października 2012

Jedna z najlepszych książek jaką czytałam. Powieść Pattersona wciąga od pierwszej przeczytanej strony. Nie wiadomo, kiedy dochodzi się do końca. A najważniejsze to zupełnie zaskakujące zakończenie. Biorąc do ręki tę książkę myślałam, że zakończy się inaczej.

Teraz kilka słów o fabule. Akcja toczy się w Ameryce. Alex Cross, policjant z wydziału zabójstw, odbywa kurs w FBI. Podczas szkolenia zostaje pilnie wezwany do Quantico i musi zająć się serią tajemniczych zniknięć białych kobiet. Kobiety porywane są w biały dzień podczas codziennych czynności jak np. zakupy. I tak zostaje porwana Lizzie Connolly, która jest żoną szanowanego obywatela. Trudno jej uwierzyć w to wszystko, gdyż jest trzymana w garderobie, a w domu odbywa się huczne przyjęcie. Jednak jest skrępowana i zakneblowana i nie może nic zrobić.

Schemat jest ten sam do czasu, gdy zaczynają być porywani mężczyźni. FBI zastanawia się jakie te sprawy mają wspólne powiązanie.

Przełom w śledztwie następuje, gdy...

Wilk to przywódca rosyjskiej tak zwanej "czarnej mafii" najgroźniejszej, niebezpiecznej organizacji przestępczej, która działa w Ameryce jest to były agent KGB bezlitosny, bezduszny zabójca nie mający twarzy, ani imienia. Wykonuje swą mokrą robotę skutecznie i się nie boi żadnego ryzyka, gdy morduje. Nikt z mieszkańców miasta nie wie jak się nazywa, czy, gdzie mieszka, czy kim jest ten zabójca, za którym ukrywa się wilk. Rozpoczyna go tropić Alex Cross jest on policjantem z głównego wydziału do spraw zabójstw musi zająć się sprawą tajemniczych,przerażających zaginięć białych, młodych kobiet porwane przez sadystycznego bez skrupuł Wilka w dziwnych okolicznościach porwanych przez jego mafię.A przełom w całej sprawie przerywa jedna z odnalezionych porwanych kobiet jest nią czternastoletnia dziewczynka hackerka, włamuje się ona na zabezpieczoną idealnie stronę w Internecie i dowiaduje się, że tam jest składany żywy towar makabrycznego odkrycia odkrywa to co tam znajduje.
Alex Cross ma...

Monijja | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Bardzo dobry kryminał. Temat rosyjskiej mafii, bezwzględnego przestępcy Wilka, o którym tak na prawdę nikt nic nie wie. Wszystkie tropy prowadzą do ślepego zaułka. Gdy udaje się złapać kilka osób powiązanych z porwaniami, okazuje się, że do Wilka jeszcze "daleka droga". Choć agent Alex Cross jest zdeterminowany, ma obawy czy w ogóle uda złapać się groźnego gangstera. W tej części nie dowiemy się kto jest Wilkiem, z czego jestem zadowolona, bo zachęca to do przeczytania kolejnej części. Gorąco polecam!

książek: 2064
Lublinianka | 2012-11-11
Przeczytana: 15 października 2012

Super. Ciągłe napięcie akcji. I gdy wydaje, że już dochodzimy do końca, znając sprawcę wszystkich czynów, okazuje się, że to nie ten. I szukamy dalej. Ale czy uda się znaleźć wielkiego złego wilka?

Judea | 2011-10-30
Przeczytana: 2005 rok

Bardzo dobra książka amerykańskiego autora, który piszac to dzieło, kontynuował "przygody" detektywa Alex'a Cross'a. Książka pisana z dwóch perspektyw: detektywaAlex'a i tytułowego złego wilka. Nie przepadam za tego typu książkami, ale ta mi sie spodobała. Polecam.
A, i nie pamietam już, kiedy ją przeczytałam, czy kupiłam. W ksiazce jest, ze została wydana w '05 roku, wiec tak zaznaczyłam na miejscu daty przeczytania.

Elżbieta | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Bardzo dobry kryminał.Akcja wciąga od początku do końca.Zaskakujące zakończenie.Pozostała ciekawość i co dalej, co z Wielkim złym wilkiem.Lubię kryminały, które trzymają w napięciu.Już, już zbliżamy się do rozwiązania zagadki, a to nie ten a którego jest polowanie.Szybko się czyta, krótkie rozdziały pozwalają poczytać między innymi zajęciami życia codziennego.

zabulak | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Super książka, fajnie, że jeszcze nie poznaliśmy kto jest tym wilkiem, gdyż od razu ma się ochotę na przeczytanie kolejnej części. Naprawdę gorąco polecam !!!

Martyna | 2014-07-06
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Kolejna książka, przy której nie zawiodłam się na autorze.

anulla | 2010-09-15

Słaba; z ciekawym zamysłem, ale co z tego?

Od początku coś mi nie leżało, nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, czy też faktu "odbębnił" kolejną książkę z Alexem Crossem?

Ania | 2010-03-21
Przeczytana: 21 marca 2010

polecam chociażby dlatego, że końcówka jest bardziej nieprzewidywalna niż w innych książkach:)