Fiołki są niebieskie

Wydawnictwo: Albatros
Violets are blue
sensacja, kryminał, powieść
Marcin

Detektyw Alex Cross przybywa do mieszkania swojej zamordowanej partnerki i przyjaciółki, agentki FBI.
Już wie, że za jej śmierć odpowiedzialny jest jego zaprzysięgły wróg, nieuchwytny psychopata, nazywający siebie Supermózgiem, który ma sumieniu wiele zbrodni.
Prowadzone od dłuższego czasu śledztwo nie przyniosło dotąd rezultatów. Można przypuszczać, że ktoś celowo blokuje pracę policji...

Danoncia | 2015-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2015

''Fiołki są niebieski'' to moje pierwsze spotkanie z detektywem Alexem Crossem , oczywiście kojarzyłam te postać z filmowej wersji jednej z części .
Musze przyznać,ze fabuła trzyma w napięciu i czyta się bardzo szybko , bohater budzi zaufanie i sympatie czytelnika , na pewno sięgnę po inne tytuły Jamesa Pattersona.
Polecam

Monijja | 2015-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Dobra książka, ciekawa fabuła. Sprawa z Supermózgiem rozwiązana tylko szkoda, że było wiadomo kim jest, jeszcze z poprzedniej części. Poza tym małym minusem, polecam!

SickSense | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

W książce tej nie brakuje makabrycznych zbrodni, interesujących postaci, a także zaskakujących zwrotów akcji - aczkolwiek jest ich mniej niż w innych thrillerach tego autora. Wydawałoby się, że Patterson znalazł złoty środek na to, by każda z jego powieści znalazła się w gronie ulubionych tytułów każdego czytelnika. Niestety jednak, im więcej mam za sobą przeczytanych jego książek, tym mniej mnie wciągają i dostrzegam więcej schematów. Dlatego też oceniam książkę jako dobrą i nic ponad to. Zapewne sama trochę pozbawiłam się przyjemności nie czytając cyklu o Crossie chronologicznie. Mimo to jednak uważam, że temu tytułowi brakuje tego czegoś. Może odnajdę to przy kolejnej powieści Jamesa Pattersona.

Przeczytana: 03 czerwca 2010

Seria J. Pattersona jest serią, w której głównym bohaterem jest Alex Cross. Sama postać głównego bohatera bardzo przypadła mi do gustu.
W tym thrillerze Alex Cross walczy z psychopatą, który dopuszcza się serii morderstw w Kalifornii. Istotny jest sposób w jaki pozbawia on życia swoje ofiary, które są powieszone za nogi z sufitu, a w ich ciałach nie zostaje nawet kropelka krwi.
Dodatkowych emocji dostarcza wątek związany z samozwańczym Supermózgiem, który grozi rodzinie głównego bohatera i terroryzuje go psychicznie. Alex Cross jest rozdarty pomiędzy śledztwem a ochroną rodziny.
Po czytaniu kolejnych pozycji J. Pattersona, zauważam nacisk autora na fakt, iż nie zawsze jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić ludzi, z którymi obcujemy na co dzień.
Polecam.

dzazzminka | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Alex Cross, psycholog i detektyw, znów jest na tropie brutalnych morderstw. Tym razem zostaje wezwany do zabójstwa swojej przyjaciółki, Betsey Cavalierre, agentki FBI. Zbrodniarz potraktował ją wyjątkowo brutalnie, jakby chciał pokazać Alexowi, na co go stać, jak bardzo może go zranić. Detektyw wie, że stoi za tym Supermózg, jego wielki wróg, który jak dotąd pozostaje nieuchwytny. Śledztwo mimo usilnych starań agentów, jakby wciąż stało w miejscu, jakby ktoś celowo nie chciał, żeby zostało zakończone.
Jednocześnie w innej części Stanów, dochodzi do kilku kolejnych, równie brutalnych morderstw. Ofiary zwyrodnialca są wysączane z całej krwi. Wszystko wskazuje na to, że za tymi działaniami stoją ... wampiry! Ale czy one istnieją naprawdę? Czy tylko ktoś próbuje zastraszyć środowisko?
Alex ma nie lada zagadkę, którą musi jak najszybciej rozwiązać. Nie tylko dla dobra potencjalnych ofiar, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich.
"Fiołki są niebieskie"...

Martyna | 2014-07-06
Przeczytana: maj 2014

Wypożyczając nie wiedziałam czy chcę ją przeczytać,ale gdy zaczęłam nie mogłam się oderwać

zabulak | 2014-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Totalne zaskoczenie tematyką - wampiry niczym w sadze zmierzch, niesamowite zakończenie sprawy z supermozgiem. Po prostu czyta się jednym tchem.

Monika Zielińska | 2011-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Krzyknęłam ze zdziwienia, gdy dowiedziałam się, kto jest Supermózgiem! To był istny szok!!!!

nell | 2013-11-29

Nie wiem co mnie bardziej pociąga James Patterson i jego twórczość czy Alex Cross

Astrid | 2013-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2013

Bardzo mi się podobała, jedyny minus jest taki iż od początku wiadomo kim jest Supermózg(o ile przeczytało się wcześniejszą część)