Wieża milczenia

Wydawnictwo: Dragon
kryminał

Co łączy tajemnicze, pozornie niezwiązane ze sobą morderstwa, zamach na polityka, fanatycznych wyznawców zagadkowej religii oraz śmierć w rodzinie wpływowego i bogatego przedsiębiorcy? Wyrzucony z pracy wykładowca uniwersytecki Scott Winton postanawia wyjaśnić zagadkowe morderstwo swojej ukochanej, która zginęła, wracając w nocy do domu. Niedługo potem dochodzi do kolejnych zabójstw oraz...

Wyrzucony z pracy wykładowca uniwersytecki Scott Winton postanawia wyjaśnić zagadkowe morderstwo swojej ukochanej, która zginęła, wracając w nocy do domu. Niedługo potem dochodzi do kolejnych zabójstw oraz zamachu na życie znanego polityka. Pozornie tych spraw nic nie łączy, jednak z czasem okazuje się, że istnieją między nimi powiązania, chociaż niezwykle trudne do udowodnienia. Drobiazgowe i skomplikowane śledztwo, w którym biorą udział policjanci, Scott Winton i agenci FBI, nabiera zawrotnego tempa, gdy akcja przenosi się ze Stanów Zjednoczonych do Singapuru.

źródło opisu: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/790

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Modliszeg | 2017-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 września 2017

W Stanie Michigan dochodzi do serii morderstw, dokonanych przez niezwykle skrupulatnego zabójcę. Detektyw Evelyn Thomsen oraz osobliwy wykładowca Scott Winton prowadzą równolegle śledztwa, lecz nie udaje im się ustalić żadnego motywu zbrodni. Kiedy cały kraj ogarnia panika, Scott odkrywa poszlakę, która łączy ze sobą wszystkie morderstwa i prowadzi na drugi koniec świata.

Zważywszy na szum medialny skupiony wokół osoby Remigiusza Mroza, postanowiłam sięgnąć po jego twórczość. Cóż, zawiodłam się.
Początek historii nie porwał mnie dostatecznie, lecz kontynuowałam powieść ze względu na możliwość dalszego rozwoju. Akcja nabiera tempa, co jest plusem, lecz wciąż nie zainteresowała mnie wystarczająco. Amerykański styl, sprawdza się w połączeniu z ową tematyką o podłożu fanatyzmu religijnego, lecz nie poczułam dreszczyku emocji, na który czekałam. Kolejnym plusem są barwni, sympatyczni bohaterowie, z którymi przyjemnie jest wyruszyć w przygodę, lecz zbyt lekką jak na kryminał z...

gwiazdka | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Kolejna niedoczytana książka, ale męczyłam się bardzo długo, doszłam już prawie do 250 strony i stwierdziłam, że nie mam żądnej przyjemności przy lekturze „Wieży milczenia”, a czuję jedynie nudę i irytację. Rozumiem, że to debiut i fakt ten wiele wyjaśnia, dlatego nie odkładałam książki wcześniej, liczyłam, że a nuż coś się przełamie, może w akacji, może we mnie. Nic z tego. Fabuła nudna, mało prawdopodobna, postępowanie bohaterów nielogiczne, na pewno niewiarygodne są wybory i czyny detektywów policyjnych. Do tego dochodzi główny bohater, najbardziej chyba irytująca postać, jaką ostatnio spotkałam: dupek i cwaniaczek to dla niego byłyby komplementy; pozostałe postaci nie mają niestety, żadnych cech. Nie jestem wielką miłośniczką Mroza, ale do tej pory jego książki, może i irytowały, ale nudy nie wywoływały nigdy. I na pewno nie spodziewałam się, że którejś powieści nie dam rady doczytać. Cóż, życie jednak każe być gotowym na wszystko.

Monika | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Początek całkiem ciekawy, ale później było już tylko gorzej. Poziom abstrakcji rósł z każdym rozdziałem. Ze znudzeniem dotarłam do końca.
Szkoda, że Autor umieścił akcję przede wszystkim w USA. To jednak jeszcze jakość bym strawiła, gdyby nie wydumany wątek singapurski.

czytamcałyczas | 2017-06-25

Będę chwalił, autora.I wydawców,za to że poznali się na człowieku.Że,dopuścili do druku.To małe dzieło kryminalne.I bardzo dobrze,bo warto zanurzy się w te strofy ( nie znam się ) i przeżyć kryminalno intrygę.
Polski pisarz w wydaniu amerykańskim.
A oni,by umieli.Ci z USA,niech taki jeden z drugim spróbują.Napisać akcję,co się dzieje w Szczecinie lub Opolu.
A tu Mróz potrafi.
Opisać,jak to robią w Ameryce.Tylko,troszkę chaotycznie z tym Singapurem wyszło.
No,chyba że ktoś ma inne zdanie.
Fajny koniec,ale ciesze się,że autor.Jednak wierny (mimo co Polsce)

Shimik | 2015-05-24

Przeczytałem kawałek a następnie odłożyłem z zakładką w środku:) później jak chciałem do niej wrócić okazało się że książka nadal leży w tym samym miejscu lecz nie ma już w niej zakładki:) Myślę sobie co jest? Okazało się że mój pięciomiesięczny psiaki wyjął sobie ową zakładkę i ją rozdrobnił:) A że nie wiem w którym miejscu skończyłem czytać i nie chce mi się szukać gdzie to było to odkładam książkę na półkę i przy najbliższej okazji oddam ją bibliotece skąd zresztą została pożyczona:) Ogólne wrażenia po przeczytaniu części książki są raczej pozytywne:)

Wioleta Sadowska | 2013-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2013

"Bezgraniczne, ślepe oddanie jakiejkolwiek idei prowadzi do skrajnego zaślepienia i odbiera zdolność racjonalnego myślenia. Chrześcijaństwo, islam czy zoroastryzm, żadna różnica. Każda, nawet najbardziej szlachetna idea może zostać skrzywiona przez fanatyków."

Pod wpływem ostatnich lektur, w których debiuty naszych rodzimych pisarzy pozytywnie mnie zaskakiwały, wyrzuciłam w kąt własne uprzedzenia. I pomimo faktu, iż nie zachwycił mnie opis na okładce, jakoby debiut Remigiusza Mroza był "polskim kryminałem w amerykańskim stylu", podeszłam do lektury z czystą kartą. Przyznam, że nie spodziewałam się aż tylu wrażeń czytelniczych.

Remigiusz Mróz to dwudziestosześcioletni doktorant w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, który może pochwalić się kilkoma publikacjami naukowymi. Autor na swojej stronie stwierdza, iż cierpi na obsesyjno-kompulsywne zaburzenia funkcjonowania, w wyniku których posiada kilkanaście niewydanych dotychczas powieści historycznych, politycznych oraz...

Eli1605 | 2018-03-04
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 marca 2018

Jak na debiut to dobra książka. Zaiste w amerykańskim stylu. Ale jednak bardziej odpowiadają mi pozycje Pana Mroza, których akcja rozgrywa się na naszym rodzimym rynku. Wówczas mogę sobie wyobrazić gdzie ma miejsce akcja, nasze polskie stereotypy, myślenie, historię czy zachowania. Ale " Wieżę milczenia " polecam sympatykom pana Remigiusza i nie tylko.

Gabriela P | 2015-04-02
Przeczytana: 24 marca 2015

Debiuty – niektórzy je uwielbiają, inni wolą omijać. Zarówno jednych, jak i drugich potrafię zrozumieć, sama raczej stoję po środku. Jeśli nie muszę, nie zabieram się za nie zanim nie poznam późniejszych książek danego pisarza. Debiuty bywają bowiem zwodnicze. Rzadko obrazują prawdziwy potencjał autora, potrafiąc wręcz odstraszyć zamiast zachęcić. Z wszystkich tych względów długo zwlekałam z czytaniem „Wieży milczenia” Remigiusza Mroza. Czy moja przezorność okazała się uzasadniona?

Młoda kobieta zostaje zamordowana niedaleko swojego domu. Nikt nie wie kto to zrobił, ani tym bardziej dlaczego. Po kilku zawirowaniach śledztwo prowadzi detektyw Evelyn Thomsen wraz z partnerem ofiary – wykładowcą Scottem Wintonem. Układ pomiędzy nimi nie jest prosty. Na ich drodze staje wiele przeszkód, jeszcze więcej pytań i niewiadomych. A kiedy zaczynają ginąć kolejni ludzie staje się jasne, że mają do czynienia z seryjnym mordercą. Tylko jak go znaleźć skoro nie pozostawia po sobie zbyt wielu...

moribound | 2015-03-01
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2015
Przeczytana: 28 lutego 2015

Kolejny udany polski debiut z którym miałam okazję się zetknąć w ostatnim czasie. Autor sprawnie dozuje napięcie i wciąga czytelnika w stworzoną przez siebie historię. Dużo tu emocji, tajemnic, fabularnych niespodzianek i różnych zbiegów okoliczności. Niestety, pod koniec powieści nagromadzenie wielu wątków staje się nieco irytujące. Poprzez spiętrzenie motywów rodzinnych, finansowych i religijnych na ostatnich kilkudziesięciu stronach książka zamienia się w fikcję o całkiem nieprawdopodobnej akcji.

Mimo iż „Wieża milczenia” nie jest powieścią doskonałą, to jest ciekawą, sprawnie napisaną historią, którą czyta się lekko, szybko i przyjemnie, a ja po tak obiecującym pierwszym spotkaniu z twórczością autora z przyjemnością sięgnę po jego kolejne książki.

Nina | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Przyszedł czas sięgnąć po debiut Pana Mroza. Przeczytałam i pokochałam prawie wszystko, co zostało wydane ale dopiero teraz wpadła mi w ręce debiutancka powieść autora. Oczywiście, jak to w debiutach bywa, są pewne niedociągnięcia, wyobraźnia autora czasami tworzy zupełnie niewiarygodne sceny. Ale to nic, bo całość czyta się świetnie, szybko, można powiedzieć, że książka czyta się sama. Miła odskocznia. Bardzo dobry debiut :)