Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie

Okładka książki Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie Marek Skoczylas
Okładka książki Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie
Marek Skoczylas Wydawnictwo: Purelab zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Purelab
2018-01-01
2018-01-01

nic co jest w tej książce nie okazało się dla mnie skuteczne

nic co jest w tej książce nie okazało się dla mnie skuteczne

Bardzo dobry i ciekawy poradnik dla osób, które chcą zadbać o zdrowie inaczej niż chodząc co jakiś czas do lekarza, jak i biohackerów. Książka raczej do której trzeba często wracać. Moim zdaniem niektóre opisane porady mogą być dość trudne bądź nierealne do wprowadzenia w życie codzienne i należy je brać z przymrużeniem oka.

Sporo cennych informacji. Wszystko w miarę skondensowane, bez lania wody. Polecam każdemu, kto chce poprawić swoje zdrowie.

Niesamowita książka. Polecam ją oraz kanał autora na yt. W 2 miejscach miałem wrażenie jakby autor coś napisał ale nie dokończył. Dopatrzyłem się kilku literówek. Ale i tak to niesamowita książka. Kupię ja na prezent całej rodzinie

Z książki nie dowiedziałam się wiele więcej, co z kanału jej autora, jednak jest ona wygodną kompresją tej wiedzy. Wiele rozdziałów zrozumie nawet laik, jednak są takie, które mogą być ciężkie i niezrozumiałe dla osób nieśledzących na bieżąco vloga Dr Skoczylas. Nie mniej uważam, że książka, jest adresowana głównie do jego fanów lub osób interesujących się mocno zdrowym trybem życia. Daję dyszkę z ogromnej sympatii do jej autora.

Z wielkim niepokojem sięgałem po książkę z gotunku "poradniki". Jestem mile zaskoczony treścią i informacjami jakie można w niej znaleźć.

Pod względem ilości informacji bardzo dobra książka, niemniej trochę zbyt ciężka nawet dla osób, które się taką tematyką interesują. Świetnie, że autor nie tylko stara się opisywać, co jest zdrowe, a co nie, ale także wyjaśnia procesy zachodzące w organizmie i wpływ różnych substancji na nie. Mimo wszystko - jeśli używamy specjalistycznego słownictwa - to byłoby warto jak najprościej go wytłumaczyć.

Polecam każdemu tę książkę. Jeśli szukasz informacji odnośnie zdrowia to ta pozycja jest dla ciebie.

Książka zawiera sporo bzdur, które zobaczy każda myśląca logicznie osoba. Autor uważa, że pewne dane ustalone w badaniach z lat 50-60 są nieaktualne i jednocześnie powołuje się na informacje z lat 30. Podaje linki do abstraktów konkretnych badań naukowych, ale niestety są one mało informacyjne, zazwyczaj jedynie informują o istniejącej zależności, nie podając jak duża ona jest. Do tego często autor podaje że dana substancja jest toksyczna na nerki/mózg/wątrobę itd., podając jako pewny i niepodważalny argument wyniki badań, w których wykazano negatywne działanie tej substancji, ale nie na te narządy, a na rozwój płodów czy łożyska u szczurów.
Nie twierdzę, że kwestia poruszona przez autora jest nieistotna, czy że podaje on w większości dane nieprawdziwe. Jednak ogrom niespójności w tej książce, podawanie tylko niektórych informacji oraz arbitralne uznawanie ważności niektórych badań naukowych przez autora sprawiają, że nikomu nie mogę polecić tej książki.
Zachęcam za to do własnego poszukiwania wiedzy w dziedzinie zdrowia oraz toksyn w pożywieniu, z zachowaniem krytycyzmu wobec wszystkiego co się czyta.

Wartościowa książka. Dzięki niej zmieniłem lekko swoje zwyczaje żywieniowe. Na minus bardzo specjalistyczne słownictwo, które utrudnia zrozumienie tematu.

• Zdrowie
  • Do kupienia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie