Death Save

Tłumaczenie: Maria Lengren
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Death Save
komiksy
damciban

Death Save to powieść graficzna osadzona we wczesnych latach 90. XX w. Mąciwoda Rick i nerd Bass bujają się po lokalnej galerii, grając w pinball, pijąc kolę i zajadając się bekonowymi chipsami. Death Save to dwupłaszczyznowa opowieść - z jednej strony to prosta i bezpośrednia historia o dzieciakach bujających się po galeriach handlowych, a z drugiej strony, to rzetelny wgląd w codzienne...

Death Save to dwupłaszczyznowa opowieść - z jednej strony to prosta i bezpośrednia historia o dzieciakach bujających się po galeriach handlowych, a z drugiej strony, to rzetelny wgląd w codzienne życie dwóch sfrustrowanych nastolatków, które jest pełne buntu, prowokacyjnych zachowań i pakowania się w kłopoty.

To komiks dla młodzieży, nie koniecznie tylko tej zbuntowanej; i dla dorosłych, którzy tęsknią za minioną młodością.

źródło opisu: https://timof.pl

źródło okładki: https://timof.pl

kapsel1997 | 2019-06-27

Lata 90. - elektronika, komiksy, podwórkowe huligaństwo i flippery. Ryberg kreśli obraz typowego osiedla tamtych czasów, gdzie codzienność to zabawa, gangi, pierwsze doświadczenia z dziewczynami i narkotykami, niechęć do autorytetów i konfrontacje dziecięcych marzeń z nadchodzącą dorosłością. Bohaterowie są wyraziści, choć często irytujący. Kreska super, a historia OK, chociaż nie domyka wielu wątków.

Marcin | 2019-04-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 25 marca 2019

Świetnie, dynamicznie narysowana, nietuzinkowe (graficznie) postaci, ładne wydanie, ale sama historia trafi najbardziej do ludzi w wieku 16-24. Dla starszych (i mnie) gra na nostalgii za latami 90tymi to trochę za mało