Gotowość bojowa

83-241-2322-9
wojsko, wojna, atak, dramat
literatura faktu
Marcin

Generał piechoty morskiej Tony Zinni w ciągu blisko czterdziestu lat służby odznaczył się, dowodząc oddziałami w Wietnamie, kierując w Somalii operacjami ratunkowymi i - jako głównodowodzący Centralnego Dowództwa, CENTCOM-u - komenderując atakami na Irak i al-Kaidę. Ten "wojownik dyplomata" równie wielką sławę zdobył jako orędownik pokoju, przeprowadzając niebezpieczne misje w Afryce, Azji i Europie, a potem jako specjalny wysłannik sekretarza stanu Colina Powella na Bliskim Wschodzie.
Oto fascynująca i dramatyczna relacja z pierwszej ręki - z działań korpusu piechoty morskiej: od kotła Wietnamu, przez rewolucję operacyjną lat 70. i 80., do nowoczesnej rzeczywistości wojska po epoce zimnej wojny i 11 września - wojska o zupełnie już innych zadaniach i narzędziach ich wykonywania.

Jarek Kaszuba | 2016-07-11
Przeczytana: 2013 rok

Historia kariery generała Zinniego opisana przez samego Toma Clancy'ego - to musiało zaowocować dobrą książką w militarnych klimatach. Mamy tu ukazaną nie tylko biografię Zinniego, ale także, równolegle, dostajemy kawał historii Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Pozycja idealna dla tych, którzy chcieliby nieco pogłębić swoją wiedzę o sławnych Marines.

Maciek1988 | 2016-04-05
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane