Uwięzieni

Tłumaczenie: Joanna Gładysek
Wydawnictwo: Czarna Owca
THE CAPTIVES
tree

Intrygująca historia kobiety skazanej za brutalne przestępstwo i więziennego psychologa, który rozpoznaje w niej swoją miłość z liceum. Ich pełne emocji spotkanie wyzwoli łańcuch wydarzeń, których konsekwencje okażą się niebezpieczne dla nich obojga. Wydaje się, że Franka Lundquista, psychologa w więzieniu stanowym, nic już nie zaskoczy. W najśmielszych snach nie mógł jednak przypuszczać, że...

Wydaje się, że Franka Lundquista, psychologa w więzieniu stanowym, nic już nie zaskoczy. W najśmielszych snach nie mógł jednak przypuszczać, że pewnego dnia w jego gabinecie pojawi się szkolna miłość, Miranda Greene.
Lundquist jeszcze nie pozbierał się po skandalu, który kosztował go utratę prywatnej praktyki na Manhattanie i przez który musiał przyjąć posadę psychologa więziennego w Milford Basin. Wie, że ze względów etycznych powinien przydzielić komu innemu przypadek Mirandy, ale nadal pozostaje pod jej urokiem. Jest ciekawy: jak to się stało, że przepiękna sprinterka z liceum, córka kongresmena, skończyła w więzieniu, skazana za szokujące przestępstwo.
Miranda jest zrozpaczona i zdesperowana. W więziennych murach prześladują ją wspomnienia tragedii z dzieciństwa i nadal usiłuje uwolnić się od miłości, która doprowadziła do jej upadku. Frank szybko staje się potencjalnym źródłem nadziei na jej rozgrzeszenie, a może nawet ucieczkę. Miranda nie pamięta jednak, że już go kiedyś poznała i ile dla niego znaczyła.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: czarnaowca.pl

eR_ | 2019-04-18
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Kolejny raz trafiłem na książkę – która jeśli wierzyć reklamom – zdobyła z miejsca serca czytelników, a sama autorka, a dokładniej jej książka została nominowana do prestiżowej nagrody, jako elektryzujący debiut. No cóż, reklama dźwignią handlu od zawsze była,ale czy rzeczywiście sama powieść jest aż tak udana, jak twierdzą tak zwani specjaliści, bo patrząc na opinie czytelników, nie są zbyt dobrze nastawieni do samej publikacji. Chociaż nie można powiedzieć, że jest to miażdżąca krytyka. Tak więc – przyszła pora na moją opinię o tym dziele. A chodzi dokładnie o „Uwięzieni”.

O powieści możemy dowiedzieć się że:

Anna Sochacka | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

To nie żaden thriller ale dobra powieść psychologiczna z fajnym twistem w zakończeniu.
Wyobraź sobie, że twoja wielka, skryta licealna miłość zostaje twoją pacjentką, podczas gdy Ty jesteś psychologiem w zakładzie karnym dla kobiet.
Opowieść poznajemy z dwóch perspektyw Jego i Jej.
Ona - dziewczyna z tzw. dobrego domu, ojciec polityk, starsza, uwielbiana przez nią siostra ginie w bezsensownym wypadku, ona uwikłana w toksyczny związek kończy w areszcie z ponad pięćdziesięcioletnim wyrokiem za morderstwo. Planuje samobójstwo.
On złamana kariera - jego siedmioletni, agresywny pacjent morduje swoją pięcioletnią siostrę; rozwodnik, młodszy brat to narkoman, żyjący na ulicy. Postanawia pomóc jej uciec.
Co się stanie, gdy spotkają się dwie poranione dusze?
Opis życia w areszcie dla kobiet przeplata się z wieloma słodko-gorzkimi wspomnieniami. Cała ta opowieść przesączona jest smutkiem, rezygnacją, fatalizmem.

red_sonia | 2019-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Nastawiłam się na thriller psychologiczny, ale „Uwięzieni” thrillerem raczej nie są, to bardziej powieść psychologiczna, która zawiera kryminalne wątki i bardzo ciekawe zakończenie. Miejscem akcji jest po równo szpital psychiatryczny i więzienie, do którego trafiła licealna miłość doktora Franka Lundquista — Miranda Greene. Psycholog rozpoznaje kobietę już na pierwszej sesji i od tej chwili staje się ona jego obsesją, a może nigdy nie przestała nią być? Postanawia jej pomóc, nie tylko poukładać wydarzenia, które doprowadziły ją do tego miejsca, ale również w odzyskaniu wolności, ponieważ M. nie może być winna.

Debra Jo Immergut bardzo dobrze scharakteryzowała swoich bohaterów, pokazuje wydarzenia z przeszłości obojga, tak by lepiej...

Cantata | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Zbrodnia i kara, lekarz i pacjent, a wszystko to wymieszane w różnych proporcjach, podane w setkach kombinacji. Jeśli dodacie do tego dwa słowa : thriller psychologiczny to wyjdzie wam przepis na niezwykle silny afrodyzjak, który działa na mnie jak płachta na byka. Sięgając po takie książki, mam niezwykle duże oczekiwania i często kończy się tak, że siedzę w strumieniach wylanej na głowę zimnej wody. A jak było tym razem? Niektórzy wydawcy, żeby zbytnio nie rozpieszczać swoich recenzentów, udostępniają im zaledwie kilka pierwszych rozdziałów książki. Gdyby w moje ręce trafiło zaledwie 150 stron tej powieści, to moja ocena byłaby miażdżąca. Dopiero za półmetkiem dostałam to czego oczekiwałam od samego początku. Jednak czy nie było tego za mało? Czy udana końcówka jest w stanie uratować dość przeciętny wstępniak i obronić całą książkę? Myślę, że tak. Myślę, że trzeba dawać szansa "nowym" autorom, w końcu każdy z nas uczy się na własnych błędach.

Pełna recenzja na blogu :...

K-czyta | 2019-04-17
Przeczytana: kwiecień 2019

„Uwięzieni” to taka powieść, z której można było wyciągnąć zdecydowanie więcej, tym bardziej, że Debra Jo Immergut całkiem sprawnie operuje piórem i książkę czytało mi się naprawdę szybko. Przez długi czas liczyłam zresztą na to, że w którymś momencie poczuję, że wskoczyłam na takie tory, które mnie naprawdę zaangażują w relację głównych bohaterów. Końcówka zdawała się nawet trochę ratować całość, ale ostatecznie muszę uznać, że jest to książka tylko przeciętna i pewnie szybko o niej zapomnę.

Pełna opinia na K-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2019/04/debra-jo-immergut-uwiezieni.html

Panna Jagiellonka | 2019-03-25
Przeczytana: 25 marca 2019

Wiecie, będąc dalej niż w połowie Uwięzionych odniosłam nieprzyjemne wrażenie, że niezupełnie wiem, co czytam. Znaczy, dokładnie rozumiałam, co się dzieje między bohaterami, co planują i robią, jednak brakowało mi w tym wszystkim akcji, napięcia. Brakowało mi thrillera w thrillerze. Uwięzieni to bardziej melodramat, choć zakończony fenomenalnie, jak na thriller przystało. Mam przez to bardzo mieszane uczucia.

AZorka | 2019-03-15
żurawinka | 2019-04-15