Listy 1946−1962

Okładka książki Listy 1946−1962 Jerzy Giedroyć, Czesław Straszewicz
Okładka książki Listy 1946−1962
Jerzy GiedroyćCzesław Straszewicz Wydawnictwo: Więź Seria: Biblioteka Więzi biografia, autobiografia, pamiętnik
Biblioteka Więzi
Więź
2018-01-01
2018-01-01

Okładka książki Listy 1943-1948 Józef Czapski, Jerzy Giedroyć
Listy 1943-1948 Józef Czapski, Jerz...
Okładka książki Listy 1947-1975 Jerzy Giedroyć, Zygmunt Haupt
Listy 1947-1975 Jerzy Giedroyć, Zyg...
Okładka książki Dzieła zebrane. Korespondencja vol. 3. 1976-1996 Jerzy Giedroyć, Gustaw Herling-Grudziński
Dzieła zebrane... Jerzy Giedroyć, Gus...

Nie dość, że polskich pisarzy ograniczał talent, to dodatkowo: albo w kraju ograniczała ich komunistyczna cenzura, albo na emigracji ograniczał ich zasięg języka polskiego. U tych na emigracji, którym nie udało się przebić lub przebili się tylko tymczasowo, to drugie ograniczenie widać tym bardziej. Kto pamięta Czesława Straszewicza, jeśli niewielu czytało? Nie można jednak nigdy wykluczyć, że pisarz zapomniany to tylko pisarz jeszcze nie odkryty na nowo. Nie zapominajmy też, że w historii literatury liczba zapomnianych pisarzy jest nadal mniejsza niż liczba zapomnianych czytelników.

• Dzienniki
  • Listy