Powrót Wojowników Nocy

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Cykl: Wojownicy Nocy (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
Night Wars
dzieci, choroba, sen, śmierć
horror
Marcin

W klinice położniczej w Louisville noworodki zapadają na tajemniczą chorobę. Nieustający płacz i brak snu skazują je na powolną śmierć z wycieńczenia. Do dziennikarki Sashy Smith zwraca się jedna z matek - synek we śnie powiedział jej, że ktoś ukradł mu sny... Siły, które sprzymierzyły się przeciwko światu, są tym razem wyjątkowo krwiożercze. Ludzie, planety, galaktyki - wszystko zniknie. Wszechświat zostanie zastąpiony przez chaos. Jedynie Sasha wraz z towarzyszami może podjąć walkę z siłami ciemności - jest bowiem Wojownikiem Nocy, obdarzonym zdolnością poruszania się po snach...

Kacper | 2015-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2015

To już moja druga książka Mastertona z serii z Wojownikami Nocy. Muszę przyznać, że czytało się ją wyśmienicie tak samo jak poprzednią. Autor zamiast szczypty straszności dorzucił troszeczkę fantastycznego świata i choć nie przepadam za książkami z gatunku Fantasy, ta jest wspaniała. W tym tworze jak i poprzednim z Tej serii widać bardzo wyraźnie, iż G. Masterton nie tylko jest pisarzem horrorów ale także poradników erotycznych!

Mimo wszystko POLECAM!

dona | 2013-08-31
Na półkach: Przeczytane, Horror

Interesująca książka, opisy zbrodni wciągają czytelnika. Polecam

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Ta część sagi o Wojownikach Nocy różni się od swoich starszych sióstr. Jest to przede wszystkim czysta i wartka akcja z dodatkiem mnóstwa adrenaliny. Masterton odchodzi od schematu i porzuca wszystkie postacie występujące w pierwszych trzech częściach sagi - oprócz Springera, posłańca Ashapoli, ale jego rola została całkiem zminimalizowana.

Podobnie jak w pierwszej części mamy troje bohaterów. Pierwszy z nich to roztrzepany nastolatek Perry Beame, kolejnym jest dziennikarka Sasha Smith i ostatni to John Dauphin, taksówkarz z problemami z nadwagą. Wszyscy troje są oczywiście Wojownikami Nocy. Masterton popisał się tu fantastycznie umiejętnością tworzenia charakterów. Najlepszy jest John, któremu autor nadał fantastyczne poczucie humoru.

Kilka odnośnie fabuły. W klinice położniczej w Louisville dzieje się tragedia. Dzieci zapadają na tajemniczą chorobę, przez którą nie mogą spać. Doprowadza je to do wycieńczenia, a w konsekwencji do śmierci. Przyczyną okazują się złowrogie stwory,...

Fantomas | 2014-03-29

Miało być przyjemnie i z rozmachem, a wyszło trochę śmiesznie, co w przypadku literatury grozy na ogół jest niedopuszczalne. Muszę przyznać, że początek książki nie zwiastował klapy, był bardzo dobry. Tym większy niesmak budzi się w czytelniku później, gdyż im dalej, tym gorzej. Miałem wrażenie, jakby autor próbował stworzyć jakieś kompletnie niezrozumiałe dla mnie połączenie bajki z mrocznym fantasy. Sylwetki niektórych bohaterów - spośród tych naprawdę istotnych dla fabuły - ocierały się trochę o stylistykę rodem z przygodowych filmów familijnych. Podsumowując: klimat jest ale ukierunkowany przez dwa "przeciwstawne sobie żywioły", zachowania postaci - banalne, groza - żadna. Zbiór przedstawionych wyżej elementów daję obraz dość komiczny i taka właśnie jest ta książka. Tym razem pan Masterton się nie popisał. Odradzam.

Pablo | 2015-10-17

Mistrz horroru w nowej odsłonie. Masterton popisuje się swoją wyobraźnią,serwując nam pełną emocji,akcji i dobrego humoru przygodówkę, podczas wędrówki po nocnych snach i koszmarach. Jak widać słowo '' Master" nie bez powodu kryje się w nazwisku autora.

Marcin | 2011-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2011

Jak wszystkie ksiązki z cyklu o Wojownikach Nocy tak i ta oferuje nam kawał wciągającego adventure fantasy z elementami horroru (w tej części może nawet więcej jest tego pierwszego niż drugiego), a więc bardziej jest to przygodowe, humorystyczne i zarazem nie pozbawione brutalności fantasy niż typowa powieść grozy. Polecam zwłaszcza ludziom z bujną wyobraźnią (bo i taką wykazał się autor podczas pisania), mamy tu dziesiątki opisów stworzeń, kreatur, urządzeń i broni które tylko w snach mogłyby istnieć :) Cała książkowa seria Mastertona o tych Wojownikach to coś na kształt "Koszmaru z Ulicy Wiązów" połączonego z "Power Rangers"! (dla jednych będzie to dziecinada i apogeum absurdów a dla innych mistrzowskie połączenie gatunków)

sarablack | 2015-01-08
Przeczytana: styczeń 2015

Taka sobie książka o świecie snów. Nie zrobiła na mnie szalonego wrażenia... A takie recenzje czytałam, że kolejna rewelacyjna powieść Mastertona...

Krysletta | 2012-09-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To, że książki pana Mastertona należą do moich nieodwołalnie ulubionych, to wiedziałam już od dawien dawna, ale nie sądziłam, że po "Strażnikach piekła" doświadczę czegoś lepszego, nawet wśród pozycji tego samego autora.

Książkę zauważyłam w bibliotece dosłownie w ostatniej chwili przed wyjściem. Opis na tyle okładki głosi, że jest to ostatnia z część cyklu o Wojownikach Nocy, a żadnej poprzedniej nie czytałam - nie miałam okazji. Zupełnie mi to jednak nie przeszkadza - mam nawet wrażenie, że wszystko zrozumiałam i bez poprzednich części. Podczas czytania czułam się tak, jakby ktoś w moim umyśle wyświetlał film nakręcony na tej powieści. Widziałam wszystko, każdy detal, każdą scenę, wszystko.

I po raz kolejny przyszło mi opłakiwać śmierć ulubionego bohatera. Najpierw Simon Cutter ze wspomnianych na początku "Strażników piekła", potem Ernie z "Piątej czarownicy", teraz Dunc... Sny to dla niego możliwość, by jego upośledzenie mogło być określane nie jako przekleństwo, ale jako dar....

NEOXYN | 2011-08-02

Moim (zaznaczam: MOIM zdaniem) absolutnie mistrzowska ksiażka :-)
Uwielbiam ten rodzaj fantastyki, w której naprawdę trzeba wysilić mózgownicę, aby być w stanie wyobrazić sobie te wszystkie urządzenia.
Zresztą, równie niesamowite wydają się moce głównych bohaterów.

Jest to książka, przy której Harry Potter, lub Eragon wydają się rzeczowymi i realnymi książkami z fizyki. Niech lepiej nie zabierają się za nią osoby, które nie tolerują niedorzeczności w najmniejszych nawet dawkach, gdyż tutaj osiąga ona swoje Mont Everest, po czym odpala rakietę i leci jeszcze wyżej :-)
Mnie osobiście urzekła. Jestem pełen podziwu dla wyobraźni autora i mam nadzieję na jeszcze więcej książek tego rodzaju.

Ewelina | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

Jedna ze słabszych i bardziej niedorzecznych książek Mastertona. Choć niektóre postaci nawet dały się lubić, np. sypiący żarcikami gadający do siebie Dom Magator, to jednak ciężko było przez nią przebrnąć i wyobrazić sobie te wszystkie przebrania i rodzaje broni. Raczej nie polecam, chyba że ktoś lubi taką absurdalną fantastykę;)