Marzycielka

Okładka książki Marzycielka Katarzyna Michalak
Okładka książki Marzycielka
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo WM Cykl: Trylogia autorska (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Trylogia autorska (tom 3)
Wydawnictwo WM
2019-08-14
2019-08-14
9788395199271

Książka jest rewelacyjna.Uwierzcie mi że nigdy z życiu nie płakałam tyle razy czytając jakaś powieść,masakra jak ona wyciska łzy.Nie będę spojlerowac ale przewidziałam zakończenie i...na tym zakończmy😉Smutna, piękna, zapadająca w pamięć-jednym zdaniem.Ponadto na prawdę warto przeczytać, serdecznie polecam ☺️PS:Pseudonim Wiktora (Hardy),zobowiązywał😉

Ostatnia część nieautobiografii. Dalsze losy Weroniki vel Ewy, która po próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam poznaje przyjaciół i staje na nogi. Wydawać by się mogło, że już nic gorszego nie może spotkać bohaterki. Ale gdy ta próbuje godnie i uczciwie żyć to zawsze znajdzie się ktoś komu się to nie spodoba. Byłam wściekła czytając co uknuł małżonek. I pomimo, że nie chciał jej odzyskać, to musiał nadal uprzykrzać jej życie. Nie rozumiem po co ludzie to robią, bo przecież w realnym życiu również są takie historie. Niestety bohaterka powieści nie wytrzymuje. Wydaje się, że po tylu nieprzyjemnościach powinna być bardziej zahartowana, jednak jej przeszłość, trudne dzieciństwo i brak czyjegokolwiek wsparcia załamuje ją. I tu znowu autorka skłania czytelnika do przemyśleń. Nie tylko w kwestii tego jak bardzo różnimy się od siebie, ale też czy my sami nie mamy na sumieniu zachowań, które ranią osoby bardziej wrażliwe. Uświadamia, że nie wszyscy są tak silni i potrafią odciąć od siebie toksyczne czynniki. Pisarka porusza, oprócz kwestii chorób psychicznych i podejścia społeczeństwa do osób leczących się w szpitalach psychiatrycznych, również bardzo ważną kwestię hejtu w internecie, który prowadzi do zaniżonej samooceny i niestety coraz częściej do samobójstw. A do tego jeszcze przekonanie, że nie ma się kogo poprosić o pomoc. I choć czytając powieść, w pierwszej chwili ma się wrażenie, że jest bardzo smutna, wręcz dołująca, to tak naprawdę jest mocno pouczająca, a nawet podnosząca na duchu. Bo przecież w końcu wszystko się układa. Może to przez wspomnianą w książkę afirmację, a może własną pracą bohaterki i tym, że w końcu spotkała przychylne jej osoby.

Cała trylogia choć wydaję się zwykłą obyczajówką jest niesamowicie pouczającą i skłaniającą do myślenia lekturą. Po prostu cudowne!

Tyle chciała bym napisać... Ale jakoś brak mi słów. Pani Katarzyno tak właśnie dopieszczać się czytelników. Dziękuję

O czym marzy Ewa? O bezpiecznym miejscu na ziemi i człowieku, który da jej upragnione dziecko. O szczęściu w małym, białym domku nad Liwcem. O zupie pomidorowej i pierogach z jagodami. O przyjaciółkach, które będą ją wspierać i pomagać w trudnych chwilach. Czy uda się spełnić tak niewielkie wymagania?
Katarzyna Michalak wlątała po raz kolejny depresje, problemy finansowe i prawne aby przykuć czytelnika do lektury.

Katarzyna Michalak wlątała po raz kolejny depresje, problemy finansowe i...

Piękna opowieść życiem pisana, nie da się jej odłożyć i nie czytać... coś w niej przyciąga... trzyma czytelnika w napięciu :-) piękne zakończenie :-)

Piękne zakończenie wspaniałej trylogii autorskiej. W tej części również nie zabrakło dramatów i trudnych wydarzeń. Jednak w życiu Ewy coraz więcej jest szczęśliwych momentów. Najbardziej podobało mi się zakończenie, które totalnie mnie zaskoczyło. Katarzyna Michalak do samego końca intryguje czytelnika.

Nie wiem co sądzić o tej książce, jest napisana raczej prostym językiem, jednak to co chwyta w niej za serce to emocje. Ta książka pełna jest emocji i szczerości, zakończenie wydaje mi się jednak zupełnie otwarte i pozostawia mnie z myślą "czy ukochany autorki naprawdę wrócił?". Jest to chyba pytanie na które nie dane będzie mi poznać pełnej odpowiedzi, mimo to nie żałuje chwil spędzonych z tą książka, bo świetnie się bawiłam.

Ostatnia i bardzo ciekawa trzecia część. To niestety nie koniec perypetii Ewy Kotowskiej. Jest tutaj trochę akcji, uniesień i upadków, ale Michalak nie byłaby sobą bez happy endu. Całość ładnie zrównoważona i mimo przeciwności losu ogrzewa serce.

Rewelacyjne zakończenie trylogii - nie mogłam się oderwać. Trzeba przyznać, że autorka wie jak zaintrygować czytelników trzymając ich w niepewności - ile jej biografii jest w tej nie-autobiografii. Aż mam ochotę sięgnąć teraz po "Poczekajkę", żeby odnaleźć w niej Wiktora i samą autorkę. Chętnie też przypomnę sobie Raula że Lucę i przyjaźń dziewczyn z trylogii kwiatowej. Teraz widać jak wiele autorki można odnaleźć w jej historiach.
Mam nadzieję, że w prawdziwym życiu pani Katarzynie również udało się doczekać happy endu.

To już ostatni tom tej serii. Szkoda. Historia ta opowiedziana, w oryginalny sposób pozostanie w moim sercu na dłużej. Nawet teraz, gdy to piszę wzruszam się na myśl o losach tych bohaterów.
Jak długo człowiek może czekać na ukochanego człowieka? Pewnie całe, życie.

Jak długo człowiek może czekać na ukochanego człowieka? Pewnie całe, życie.