Ikon

Ikon
83-7120-771-9
morderstwo, śmierć, katastrofa
Marcin

Co by się stało, gdyby pewnego dnia okazało się, że świat, w którym żyjemy jest fikcją? Gdyby nasze dążenia zawisły w próżni, a przyjaciele byli wrogami? W takiej sytuacji znaleźli się bohaterowie Ikona. Co więcej, mają oni szansę poznać największe fałszerstwo w historii ludzkości. I nie chodzi o tajemnicę śmierci Marilyn Monroe, Johna Kennedy'ego czy przebieg kryzysu kubańskiego, lecz o niezależność największego mocarstwa świata, Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Powieść nie rozczaruje ani miłośników sensacji, ani amatorów historii miłosnych, bo w obliczu katastrofy budzą się najróżniejsze emocje...

Krystian | 2011-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Przemoc, seks i konspira - Masterton do końca trzyma w napięciu. Jestem w lekkim szoku, że tym razem wymienił kilka razy Polskę bez słowa wódka, pijak i nieudacznik w tym samym zdaniu.
Solidna akcja i wielowątkowa fabuła oparta na autentycznej historii na pewno spodoba się fanom gatunku. Polecam :)

Melba | 2014-03-02

Pamiętałam ją z młodych lat i do tego stopnia za mną chodziła, że znalazłam na A. używaną i kupiłam. Ech, rozpuściły mnie te lata z Bournami, Bondami i innymi agentami. Zmienił się czas, zmieniłam się ja. Ale sentyment pozostał. Generalnie polecam.

Przeczytana: 23 kwietnia 2015

trochę ciężej mi idzie Masterton z politycznymi uwikłaniami ale książka fajna i ciekawe pomysły odnośnie wielkich Amerykańskich zagadek jak Śmierć Monroe i Kennedych.

Piotr Pufpuf | 2016-01-02
Przeczytana: grudzień 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Choć książka pisana nie w tej epoce i rozwinięcie wątku mało realistyczne - to Masterton pisze dobrze i doczekał się bardzo dobrego przykładu. Opisy są szybkie, treściwe i adekwatne. Sporo zwrotów akcji, ale jest porządek. Tą książkę się połyka. Czyta się jak scenariusz do filmu, a to z tego obszaru autor się wywodzi...

ulfjkl | 2016-09-11

Z każdą kolejną książką tego autora przekonuję się tylko o jego geniuszu. Ten człowiek jest chyba w stanie napisać absolutnie wszystko, a jego lekkie i przyjemne pióro sprawia, że chce się czytać jego powieści bez końca.

wisnia90210 | 2013-01-22
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Chociaż nie lubię książek, których motywem przewodnim jest polityka, jej zawiłości, to tę naprawdę polecam. Cóż tu dużo pisać-kolejna dobra książka Mastertona!

eskaone | 2012-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Mistrzowski thriller w mastertońskim wykonaniu, wielowątkowość, aż dziw że sam autor się w tym wszystkim nie zaplątał, ode mnie 9/10

słoneczko | 2015-11-26
Przeczytana: luty 2015

Dobry thriller, chociaż bardziej wolę horror Mastertona.

betina360 | 2012-09-19
Na półkach: Przeczytane, Masterton
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

sensacja ktora wciaga

szybki_78 | 2011-07-29

Rewelacja - wciągająca od pierwszej strony, czyta się jednym tchem!!!
Polecam G. Mastertona wszystkim, którzy lubią dobrą sensację i troszkę się bać :)