K......

Wydawnictwo: Hanami
9788365520326
komiksy
Anezka

Dla człowieka ważne są w życiu cele. Niektórym wystarczają wyzwania dnia codziennego, inni patrzą w kierunku gór. Gdy wszystkie szczyty zostały zdobyte, ludzie zaczęli rzucać kolejne wyzwania. Zimowa wyprawa na K2, samotna wspinaczka na Mount Everest, każdy następny cel jest coraz trudniejszy. Gdzie jest granica? Czy niektórzy nie są zbyt aroganccy w swoich dążeniach? Tytułowy bohater komiksu - K jest postacią tajemniczą, wybitnym alpinistą. Mimo nadludzkich wręcz umiejętności, szanuje góry i stara się wsłuchać w ich głos. Wie, że nie zawsze należy iść do przodu, żeby dotrzeć do celu czasami trzeba odpuścić.

Taniguchi i Tōsaki nie nakreślili jedynie historii o intrygującym człowieku. Rozprawiają też o górach, które są zarazem piękne i niebezpieczne. Przede wszystkim jednak opowiadają o słabościach dopadających ludzi w każdym miejscu na świecie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/k.php

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/k.php

książek: 1964
Tevahr | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Jak zwykle, pięknie narysowany. A i historia niezgorsza, choć góry to nie moje klimaty.

Mariusz Kornatka | 2019-04-13
Na półkach: Przeczytane, Manga