Bramy ze złota: Świątynia na bagnach

Okładka książki Bramy ze złota: Świątynia na bagnach Michał Gołkowski
Okładka książki Bramy ze złota: Świątynia na bagnach
Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Siedmioksiąg Grzechu (tom 3.1) Seria: Polskie Fantasy fantasy, science fiction
Siedmioksiąg Grzechu (tom 3.1)
Polskie Fantasy
Bramy ze złota: Świątynia na bagnach
Fabryka Słów
2019-04-24
2019-04-24
MichalGolkowski Golkowski SiedmioksiagGrzechu Siedmioksiag Zahred

Okładka książki Nowa Fantastyka 497 (02/2024) Algernon Blackwood, Davide Camparsi, Piotr Gociek, Michał Gołkowski, Andrzej Miszczak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Switłana Taratorina
Nowa Fantastyk... Algernon Blackwood,...
Okładka książki LandsbergOn 2(12)/2023 Michał Gołkowski, Szymon Gospodarek, Piotr Jakubowski, Łukasz Karnacz, Joanna Łebkowska, Michał Narożniak, Mateusz Oszust, Redakcja magazynu LandsbergOn, Piotr Rosikowski, Aleksandra Sobkowiak, Mariusz Sobkowiak, Tomasz Żuk
LandsbergOn 2(... Michał Gołkowski,&n...

2079

Mój ulubiony wątek to opis narastania sztywnego kultu wokół niezrozumiałego istnienia.

Całkiem ciekawa. Dodatkowy plus za to, że Autor jest Polakiem. Też potrafimy w fantastykę, o!🤗

Audiobook.
Jak dla mnie rewelacyjna jest ta seria!
Na Gołkowskim jeszcze się nie zawiodłem a to po komorniku i sybirpunku kolejny dla mnie cykl tego autora🤔 a! I jeszcze stalowe szczury, bym zapomniał!
Nic tylko się zachwycać i delektować każdą minutą, normalnie cud miód, mimo że trochę brutalna, cóż 😉
Gorąco polecam 👏👏👏

Audiobook.
Jak dla mnie rewelacyjna jest ta seria!
Gorąco polecam 👏👏👏

Gore, flaki, dokładne opisy walk i rytualnych mordów, niesprawiedliwość, budowanie kultu wokół czegoś mistycznego, zmiana pokoleń, wyczekiwanie zemsty, a to wszystko zakończone romansem i ucieczką zakochanych.

Bardzo obrazowe opisy i mnóstwo niejednoznacznych postaci.

Nie jest to dla wszystkich. Słuchałem audiobooka i narzeczona, aż nie chciała być w tym samym pomieszczeniu jak to puszczałem. Rozumiem ludzi, których powieść będzie gorszyć czy wywoływać nudności.

Bardzo obrazowe opisy i mnóstwo niejednoznacznych postaci.

Autor zaskoczył nas czytelników. Zwrotem akcji. Nasz "drogi" Zahred nie odradza się w pełni. Czy to z powodu mniejszej ilości ludzi wokół , czy też tego iż jego pracowitych much jakby mniej. Odkrywa go młody chłopak i uznaje bogiem. Czy to tylko opowieść o rodzącej się religii? Zdecydowanie nie. To pierwszy tom serii w którym Zahred ponad swoje zachcianki, stawia drugiego człowieka. Bez chwili zbędnej zwłoki sięgam po kolejny tom serii by poznać kolejne przygody Zahreda.

Bardzo wciągająca. średniowiecze, magia, nieprzewidywalna fabuła. Dosyć prostolinijna dlatego ocena 8.

W tej części następuje ciekawy zwrot. Bohater zostaje uznany za bóstwo i jednocześnie popada w niewolę do własnego kapłana. Następuje też zwrot w życiu osobistym. Jeśli sceneria epoki brązu w poprzednich częściach podobały mi się bardziej, to teraz historia wydaje zbliżać się do rozwiązania zagadki.

Czytało mi się bardzo dobrze , podobnie zresztą jak poprzednie opowieści o Zahredzie. Pan Michał mnie zaskoczył , ponieważ spodziewałem się podobnej narracji co poprzednio , czyli przejęcia władzy , powstania silnego imperium i armii oraz wielkiego podboju i bitew. Tym razem jednak Zahred zostaje postawiony w ślepym zaułku , bez większych perspektyw, przyczajony w oczekiwaniu na nadchodzącą szansę. Świątynia na bagnach jest opowieścią o powstaniu religii , jej wpływu na ludzi a także opowieścią o wytrwałości , odwadze , nadziei i miłości.

Bardzo ciekawe fantasy o bohaterze który został przeklęty i chce odnaleźć sposób by umrzeć. Mamy całkowite odwrócenie ról, bo głowny bohater to przede wszystkim antagonista, który wogóle nie myśli o innych, jego egoistyczne pobudki niszczą życie innych. Każda książka świetnie pokazuje jego kolejne życia i przygody. Gorąco Polecam. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Jestem zaskoczony tym, jak książka mnie wciągnęła. W końcu to trzeci tom, a drugi był słabszy od pierwszego. A jednak mamy tu ciekawy pomysł wykorzystania motywu klątwy/błogosławieństwa Zahreda. Zupełnie inna fabuła niż w poprzednich tomach, sam Zahred przez długi czas jest drugoplanowym bohaterem, a jednak nastrój, napięcie i emocje cały czas narastają. Polecam