Zabójczyni i Władca Piratów

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 1) | Seria:
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
The Assassin and the Pirate Lord

Groźna zabójczyni Celaena Sardothien pragnie dokonać odwetu. Gildia Zabójców wysyła ją na odległą wyspę na tropikalnych morzach, by odebrała dług od władcy piratów. Gdy dowiaduje się, że spłatę uzgodniono nie w pieniądzach, a w niewolnikach, charakter misji nagle ulega zmianie. Zabójczyni zrobi wszystko, by pokonać zło.

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: https://www.empik.com/zabojczyni-i-wladca-piratow-...»

ZaczytanyIntrowertyk | 2019-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2019

Chociaż normalnie nie lubię opowiadań (gdyż są za krótkie), kiedy mam do czynienia z dodatkiem do ukochanej serii, nie waham się po coś takiego sięgnąć. Tak też było w tym przypadku. "Zabójczyni i Władca Piratów" opowiada o losach Caeleny Sarfothien sprzed akcji w serii Szklany Tron. Mamy okazję poznać Caelenę jako młodą, arogancką zabójczynię z Gildii Zabójców. Na naszych oczach rodzą się początki sympatii między nią a Samem Cortlandem, co jest chyba najbardziej frapujące w tej opowieści. Samo spotkanie z Władcą Piratów również było interesujące, choć jak dla mnie, za krótkie. Samo opowiadanie było za krótkie. No ale tak już mam z tym gatunkiem... Niemniej jednak cieszę się, że miałam okazję poznać tę część historii jednej z moich ulubionych bohaterek!

kasia27392 | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019