Chilli

Wydawnictwo: Jaguar
Hetmanka

Głos nowego, zbuntowanego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu. Autorka to młoda, odważna debiutantka. Bezkompromisowa jak Dorota Masłowska. CZASEM TRZEBA COŚ ZBURZYĆ, BY NA TYM ZBUDOWAĆ COŚ OD NOWA. Mea, studentka pierwszego roku psychologii, zakłada anarchistyczną Grupę Demolka. Przepełnieni ideałami młodzi ludzie wychodzą na ulice Gdańska, pragnąc wykrzyczeć całemu światu...

Głos nowego, zbuntowanego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu.
Autorka to młoda, odważna debiutantka. Bezkompromisowa jak Dorota Masłowska.

CZASEM TRZEBA COŚ ZBURZYĆ, BY NA TYM ZBUDOWAĆ COŚ OD NOWA.

Przepełnieni ideałami młodzi ludzie wychodzą na ulice Gdańska, pragnąc wykrzyczeć całemu światu to, co ich boli. Nie chcą żyć dłużej w egoistycznym społeczeństwie nastawionym wyłącznie na materialny sukces.

Przeprowadzają kilka kontrowersyjnych akcji, by wyrwać ludzi z letargu, zatrzymać ich w gonitwie za kolejnym nowym porsche i zmusić, by zaczęli doceniać najprostsze lecz najważniejsze wartości. By zaczęli żyć naprawdę.

Mea dobrze wie, czego chce, do pewnego momentu wie też, jak osiągnąć swój cel.

Ale sytuacja wymyka się spod kontroli…

Czy uda jej się zbudować nowy wymarzony świat?

ZŁO BUNT DEMOLKA BÓL NIENAWIŚĆ PRZEGRYW DESPERACJA AGRESJA

CZY WARTO?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/chilli/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/chilli/

czytanienaplatanie | 2019-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2019

Świat pędzi, pędzimy i my, nie zadając sobie pytań dokąd i po co. Nie mamy czasu zastanowić się nad sensem życia i naszej w nim roli. Nie doceniamy tego co mamy i zawsze znajdziemy powód do narzekania.

Mea, studentka psychologii, jest inna. Czemu? Bo zadaje pytania. Po co żyjemy, dokąd zmierzamy, jakie wartości są w życiu ważne? Nie chce żyć w świecie nastawionym na konsumpcjonizm i zamierza to zmienić. Zakłada anarchistyczną grupę, której celem jest wstrząsnąć ludźmi, obudzić ich i wskazać im drogę.
Czy metody przez nią wybrane będą skuteczne? I jakie przyniosą konsekwencje?

Książka wstrząsająca i zmuszająca do refleksji, czasem budząca głęboki sprzeciw, by za chwilę zaskoczyć trafnością oceny. Autorce nie można odmówić znajomości współczesnego świata, szczególnie widzianego oczami najmłodszego pokolenia. Przypomina, że mamy tylko jedno życie i powinniśmy umieć doceniać małe rzeczy, mieć czas na to co ważne. Bo nie żyjemy na próbę, tylko naprawdę.

Historia napisana w ciekawy...

Cyrysia | 2016-05-19

ZŁO. BEZPRAWIE. PRZEMOC. DEMOLKA. CIERPIENIE. BÓL. To tylko przedsmak tego, co Was czeka w trakcie lektury ,,Chilli’’. Ta powieść zdumiewa, wstrząsa, bulwersuje i zmusza do refleksji. A co najważniejsze: pomaga docenić najprostsze wartości i przypomina, by w ferworze codzienności umieć cieszyć się każdą chwilą. Zdecydowanie polecam!

Sylwia | 2019-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2019

Idąc za ciosem, ponownie sięgnęłam po książkę, o której nie wiedziałam kompletnie nic, a i jej tytuł oraz okładka nie bardzo chciały zdradzić mi czegoś więcej o swojej zawartości. „Chilli” autorstwa Poli Rewako niemal do samego końca pozostało dla mnie zagadką.

Mea jest studentką pierwszego roku psychologii. Dziewczyną, która wyraźniej niż inni widzi dysfunkcje świata i, która w końcu postanawia coś z tym zrobić. Poznajemy ją podczas wywiadu na żywo przeprowadzanego z nią na największym polskim kanale YouTube. Tematem rozmowy Mei z redaktorem są powody i sytuacje, które sprawiły, że od nastolatki mającej swoje zdanie i idee stała się osobą, której grozi kilka lat pozbawienia wolności.

Już po kilku pierwszych stronach pomyślałam, że Mea trochę mnie przypomina. Była to myśl, która może przyjść do głowy każdemu kto ogląda np. „Dzień świra” – niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie utożsamiał się chociaż trochę z Adasiem Miauczyńskim. Każdy z nas czasem łapie się za głowę, widząc...

onlypretender | 2019-02-21

• W końcu mamy możliwość zajrzenia do głów tych młodych buntowników ze słuchawkami na uszach, omiatających otoczenie pełnymi pogardy spojrzeniami.
• Działająca w Gdański Grupa Demolka to propozycja dla chcących rozładować zbędne emocje mieszkańców, która z czasem przeradza się w przerażającą wizję rozwoju nastoletniego buntu.
• Mocną stroną "Chilli" jest dopracowany portret psychologiczny głównej bohaterki, ale kreacja reszty bohaterów kuleje, co ze względu na małą objętość książki jest po części zrozumiałe.
• Jest to szczególnie propozycja dla młodzieży, bo ma w sobie pewną naukę, a także przez podjęcie tematów tabu zainteresuje nastolatków.
• Polecam również tym, którzy w młodości słuchali Linkin Park, Limp Bizkit, 30 Seconds to Mars. Będzie to przyjemny powrót do przeszłości.
Więcej: www.onlypretender.pl

KulturalnaArena | 2016-05-11
Przeczytana: maj 2016

Cieszę się, że mogę w końcu podzielić się z wami refleksjami dotyczącymi książki Chilli napisanej przez polską debiutującą pisarkę Polę Rewako. Rzadko mam okazję czytać książki psychologiczne, Chilli niewątpliwie do nich należy, jednak jeśli już po jakąś sięgam, to staram się z niej wynieść jak najwięcej. Gdy pojawiła się okazja zrecenzowania książki z tego gatunku, długo się nie wahałam.

Mea Chubin to dwudziestolatka, która postanowiła studiować psychologię. Jest inna niż większość osób w jej wieku. Nie potrafi odnaleźć się w świecie alkoholu, kolejnych imprez, związków damsko-męskich, a przede wszystkim wśród ludzi, którzy są pogrążeni w rutynie. Nierozumiana przez bliskich postanawia zmienić świat. Bohaterkę poznajemy w chwili rozmowy z psychologiem. Jest dzień przed rozprawą, a Mea zaczyna swoją opowieść o grupie o nazwie Demolka, o całej idei przedsięwzięcia oraz o bezdomnym, dzięki któremu w jej głowie zakiełkowała myśl o próbie naprawy społeczeństwa.

"Jedynie mała...

Aleksji | 2016-05-11
Przeczytana: 11 maja 2016

www.stanzaczytany.blogspot.com

Sięgając po tę książkę spodziewałam się istnego chaosu, w tym także zauważalny w stylu pisarskim. Zastałam jedynie fabularną demolkę, która zarazem sprawiła, że moje myśli bardziej się uporządkowały, niż zwykle. Czy polecam? Przekonajcie się sami. :)

Żeby sięgnąć po tę książkę, trzeba mieć otwarty umysł na inne spostrzeżenie na świat. Ze względu na to, że poznajemy bohaterkę, która jest chora - według szkolnego psychologa - na depresję afektywną dwubiegunową, jej racje są całkowicie inne niż nasze. Wielkim plusem ,,Chilli" jest ukazanie czytelnikom prawdy i przekazanie naszych codziennych problemów w sposób dość brutalny, bowiem główna bohaterka chce zmienić ten zanieczyszczony świat. Chwilę myślałam nad tym, zanim do mnie dotarło, że agresywny sposób prędzej zadziała na ludzi, niż błogi spokój. Ale czy na pewno na wszystkich to działa? Mamy tutaj super-bohaterkę, która nie chce łapać złoczyńców, a palić ludzi, którzy dopiero myślą, aby stać się...

Agnieszka Górecka | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 2019

„Chilli”
Mea studiuje psychologię, na jednej z gdańskich uczelni. Nie jest jednak typem zwyczajnej nastolatki, można ją uznać za jednostkę aspołeczną. Jej ulubionym towarzystwem jest ona sama. No i Alfred, szkoda tylko, że Alfred to jedynie głos w głowie nastolatki. Stosunki z rodzicami również nie należą do najlepszych. Mea ma bardzo skomplikowaną osobowość, często zastanawia się nad sensem życia i jest wręcz przekonana, że urodziła się, aby zmienić świat. Uważa, że jest to jej życiowa misja, powołanie. To uczucie wyrosło w niej tuż po pierwszej próbie samobójczej...
Dziewczyna staje się założycielką anarchistycznej grupy „Demolka”, aby dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na forum, oraz portalach społecznościowych, ale nie tylko. Szuka w niej również sprzymierzeńców. Zadaniem grupy jest demolowanie miasta, kradzieże, oraz rozboje...
•••
Hmm długo zastanawiałam się co napisać na temat tej książki. Głównie dlatego, że mam co do niej bardzo mieszane uczucia. Niby wszystko z...

Grazia_czytaninka_ | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

"-Nazywam się Mea Chubin. Mam 20 lat. Wszystko zaczęło się jesienią 2010 roku ..."

Główną bohaterką książki jest Mea Chubin, która nie jest typem towarzyskiej dziewczyny. Książka jest jej spowiedzią przed psychiatrą z popełnionych występków jakich się dopuściła wcielając się w kogoś kim tak naprawdę nie była. Akcja rozgrywa się w Gdańsku. Teraz grozi jej kara 12 lat pozbawienia wolności. Jak zakończy się ta historia? Czy Sąd uzna ją za winną?

Mea to dziewczyna, która w swoim życiu czuje się samotna, twierdzi, że ludzie są dziwni, a rodzice nie poświęcają jej większej uwagi przez co kompletnie nie wiedzą co dzieje się w jej życiu. Przyjacielem z którym prowadzi rozmowy jest wymyślony Stefan, który w rzeczywistym świecie nie istnieje. Dziewczyna studiuje psychologię, ale czy można uznać za zdrową psychicznie osobę, która kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo?

Mogłabym powiedzieć, że Mea to dziewczyna, która ma dwa oblicza - raz jest łagodna jak baranek, a innym razem...

Chilli | 2016-09-05
Przeczytana: 12 października 2015

"Chilli" to powieść o zbuntowanej gdańszczance, która chce
zmienić świat. Jest to powieść psychologiczna z elementami z
podręczników do psychologii, jak i ideologii filozoficznych.

Książka mimo, że jest nieco wulgarna to niesie pewną ideę, którą
chciałabym przekazać jak największej części społeczeństwa.

Lucy | 2019-02-19