Klan

Okładka książki Klan Adrienne Young
Okładka książki Klan
Adrienne Young Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Sky in the Deep (tom 1) Seria: Young fantasy, science fiction
Sky in the Deep (tom 1)

4,5

Dlaczego to było takie krótkie ja chcę więcej
4,5

💕Ohhh! Jestem zachwycona!😍

„Klan” to z pewnością moje wielkie zaskoczenie tego roku! Aż nie mogę uwierzyć, że tak długo zalegała na półce. @adrienneyoungbooks pisze tak lekko, a przy tym tak uzależniająco. Nie mogłam się oderwać – przeczytałam w jeden dzień!

Opowieść w klimacie nordyckim? ✔️
Więź z wrogiem? ✔️
Obrzędy celtyckie? ✔️
Żarliwy romans? ✔️

‼️Czego można chcieć więcej❓

Schwytana przez wroga – Eelyn, musi przewartościować wpajane jej przez lata doktryny. Okazuje się bowiem, że Askowie wcale nie różnią się tak bardzo od znienawidzonych Rikich. Fiske natomiast musi zaufać wziętej w niewolę dziewczynie – od niej zależy czy zwaśnione klany wspólnie pokonają większego wroga. Szykuje się wojna!

💕To piękna historia o lojalności, honorze i zasadach. Pełna jest brutalności i śmierci, ale to tylko czyni ją jeszcze ciekawszą. Nie spodziewałam się, że aż tak pokocham tą książkę. Zakochałam się w bohaterach, ich świecie, obrzędach i w całej tej opowieści.

Serdecznie Wam polecam!
Jeśli, jeszcze jesteście w stanie zdobyć jakoś tę książkę – śmiało!
Gwarantuje Wam, że historia Eelyn i Fiskiego was zachwyci!

Ocena: 💙💙💙💙💙

Barbarzyńscy wikingowie? ✔️
Dwa zwaśnione klany? ✔️
Waleczne kobiety? ✔️
Honorowi...

Idealna książka na jeden wieczór, wciąga od pierwszych stron.

Idealna książka na jeden wieczór, wciąga od pierwszych stron.

Książkę udało mi się kupić na wyprzedaży za niecałe 10zł. Młodzieżówka w klimatach około nordyckich. Akcja płynie wartko, rozdziały są bardzo krótkie. Czyta się szybko ale przychylam się do opinii innych czytelników, że książka robi się przez to powierzchowna. Nie wgłębiamy się w uczucia bohaterów, dostajemy tylko akcję i zwięzłe dialogi. Pozostawia to trochę wrażenie niedosytu, bo mogłaby być to dużo lepsza historia, gdyby tylko troszkę ją rozbudować.

Nie wiem, co to się porobiło, zamiast czytać to, co mam w biblioteczce, to mam szczęście do komiksów czy do literatury młodzieżowej. Najpierw Karol Weber podrzucił mi świetny komiks, a potem wnuczka mojej najstarszej siostry zajrzała do mnie z książką "Klan". Właściwie, to mamy lato i można trochę wyluzować z poważnymi pozycjami.....

Wcale nie żałuję, że zabrałam się za czytanie tej książki. Tematyka Wikingów jest bardzo ciekawa i tylko szkoda, że jest rzadko poruszana w tak przyjemny i przystępny sposób.
"Klan" zauroczył mnie okładką, która zdecydowanie pasuje do wnętrza książki....jest mroczna i tajemnicza.
Narracja w książce jest prowadzona w pierwszej osobie, przez główną bohaterkę, którą jest siedemnastoletnia Eelyn, a jest ona córką przywódcy plemienia Asków. Całe życie była wychowywana w duchu walki, by walczyć...co pięć lat... w odwiecznej wojnie z plemieniem Rikkich.
W jej życiu najważniejsze są dwie zasady: walczyć i przetrwać.

Wcale nie żałuję, że zabrałam się za...

Świetna książka.

Świetna książka.

Świetny zarys historii ale zabrakło mi bardziej dopracowanych postaci. Dobra książka na jeden wieczór.

Książka świetna, ciekawa historia, dobrze napisana. Bardzo wciągająca. Polecam na wieczór :)

Lekka, przewidywalna i napisana bardzo prostym językiem. Mimo wszystko uważam że takie lektury są istotne aby umieć docenić inne pozycje.

Pióro autorki zdecydowanie nie przypadło mi do gustu.

Pióro autorki zdecydowanie nie przypadło mi do gustu.

Adrienne Young Klan Zobacz więcej