Klan. Honor ponad życie

Seria: Young
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
karollllllla

Ond Elr. Ziej Ogniem. Siedemnastoletnia Eelyn urodziła się z toporem w dłoni i żyje po to, by walczyć. Odwieczna wojna z plemieniem Riki zabrała jej ukochanego brata. Pięć lat później, spotyka go podczas krwawej bitwy — walczącego po stronie wroga. Czy to możliwe? Przecież widziała jego śmierć na własne oczy! Wzięta w niewolę i zdradzona przez najbliższą jej osobę Eelyn, musi zaufać Fiskemu...

Ond Elr. Ziej Ogniem.

Wzięta w niewolę i zdradzona przez najbliższą jej osobę Eelyn, musi zaufać Fiskemu z plemienia Rikich. Tylko on może uratować ją przed śmiercią i pomóc w ucieczce. Budzący się do życia wspólny wróg zwaśnionych klanów sprawia, że Eelyn i Fiske będą musieli przekonać swoje plemiona do zjednoczenia sił, aby przetrwać.

Czy dziewczyna ma w sobie wystarczająco dużo wiary, aby zaufać ludziom, których całe życie nienawidziła?

źródło opisu: kobiece

źródło okładki: kobiece

chocobuum | 2019-02-07

Modelowa historyjka młodzieżowa napisana na kolanie. Young nie proponuje czytelnikom niczego nowego - bierze kilka ogranych motywów i wrzuca je do świata mającego przypominać ten za czasów wikingów. Nie jest to powieści historyczna. Realia świata są tworem autorki, ale tworem bardzo prostym, ograniczającym się do kilku nazw własnych. O wierzeniach i tradycjach klanów, które poznajemy możemy pomarzyć.
Książka jest po prostu NIECIEKAWA, a przez to nudna. Poza pierwszym rozdziałem, który zachęcił mnie do czytania, nie ma tu nic, co można pochwalić. Bohaterowie są płascy i bez charakteru. Protagonistka - taka jak wiele innych. Świat? Właściwie zignorowany w procesie tworzenia. Z kolei główny konflikt - kiepsko uargumentowany i niezwykle błahy. Ma się wrażenie, że gdyby walczące ze sobą klany dowiedziały się, dlaczego w ogóle toczą ze sobą regularne potyczki (i dlaczego co 5 lat), to by się okazało, że sami nie wiedzą. Ja też nie wiem.

książkoholiczka_3 | 2019-03-19
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 marca 2019

Jestem szczerze zafascynowana niecodziennością tej historii. Oczywiście znajdziemy tu schematy, które pojawiają się też w innych książkach, ale mi osobiście to nie przeszkadza (tak naprawdę, chyba nigdy).
Eelyn okazała się naprawdę fantastyczną bohaterką, a jej historia po prostu mnie urzekła.
Początkowo wahałam się, jak ją ocenić, ale ostatecznie zobaczyłam, że nie mogę jej nic zarzucić!
Dlatego oceniam ją na 10/10 i czekam na wasze opinie!

maagdaa | 2019-02-08
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka