Tajemnica Sary H.

Okładka książki Tajemnica Sary H. Paulina Wróbel Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Tajemnica Sary H.
Paulina Wróbel Wydawnictwo: Lira literatura obyczajowa, romans
Lira
2019-03-06
2019-03-06
aktorka debiut literacki kariera literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa tajemnica wypadek samochodowy

Okładka książki W paprociach tańczące Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Marta Gidyńska, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
W paprociach t... Vivienne Clairette,...
Okładka książki Z liśćmi szumiące. Antologia jesienna Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Daria Kwiecińska, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
Z liśćmi szumi... Vivienne Clairette,...

Wredne babsko anektuje ciało młodej sympatycznej dziewczyny i to cała historia, infantylnie opisana. Wybitnie mnie drażniła fabuła tej książki, którą skończyłam tylko dlatego że była w formie audiobooka. Na pewno nie sięgnę po inne książki tej autorki.

Sława aktorki Małgorzaty Lindberg przemija wraz z przybywającymi jej zmarszczkami. Aktorka za wszelką cenę próbuje pozostać na pierwszych stronach gazet. Po szokującym spotkaniu z reżyserem w pensjonacie Klementynka, Małgorzata odjeżdża z piskiem opon i powoduje wypadek. Kobieta ginie na miejscu, ale jej dusza przechodzi w ciało innej kobiety - młodszej o dwadzieścia lat. Okazuje się to niebywałą szansą dla aktorki. Małgorzata może od nowa rozpocząć swoją karierę i nie przejmować się wiekiem.
Jak poradzi sobie w nowym ciele? Czy uda jej się zabłysnąć na ekranach?
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem i przyjemnym stylem. Bardzo miło spędziłam czas czytając tę lekturę.
Już od początku autorka buduje napięcie i cały czas dzieje się coś ciekawego. W całej powieści przez ani chwilę nie wiało nudą. Bardzo pozytywnie odbieram ten tytuł i polecam wszystkim tym, którzy lubią powieści obyczajowe z nutą humoru ale i ciekawą akcją, która stale pędzi ku przodowi. Idealna książka na lato, na umilenie podróży czy relaks na leżaku.
Niezwykle polubiłam też główną bohaterkę - Małgorzatę w ciele Sary. Mimo, iż miała zadziorny charakterek to dało się poczuć do niej sympatię, a nawet przywiązanie. Lubię takie wyraziste postaci pierwszoplanowe. Fabuła była naprawdę ciekawa i oryginalna. Z dużym zainteresowaniem śledziłam losy aktorki.

Czy gdybyście mieli szansę przeżyć swoje życie raz jeszcze, ale w ciele innej osoby - zrobilibyście to?

Taką szansę miała Małgorzata z książki "Tajnica Sary H". Podstarzała aktorka, która swoje 5minut miała już dawno, aktualnie nie może znaleźć żadnej roli dla siebie, w dodatku wynik ostatniego castingu doprowadza do tego, że po pijaku siada za kierownicą. Dochodzi do wypadku, a Małgorzata budzi się w ciele młodej dziewczyny, którą potrąciła. Sprytny plan, aby ze swoim doświadczeniem i w nowym, młodym, pięknym ciele spróbować raz jeszcze osiągnąć sukces prowadzą do wielu interesujących sytuacji - jedne smuciły, inne powodowały dreszczyk emocji a jeszcze inne bawiły do łez!

🎬 Powiem Wam, że nigdy nie czytałam książki z takim motywem a bawiłam się przy niej świetnie! Humor, do tego świetnie wykreowani wielowymiarowi bohaterowie, a także wartka akcja - to rzeczy które zdecydowanie charakteryzują tę książkę, przez co po prostu mi się przez nią płynęło! Zdecydowanie książka nie jest banalna i uważam, że jest to udany debiut, po który warto sięgnąć!

Pomysł na fabułę książki zaiste ciekawy i niebanalny, oto dwie kobiety ,jedna znana aktorka po 40 tce , zawistna o urodę młodych , świeżych kobiet , giną w wypadku samochodowym i ....dusza aktoreczki Małgorzaty dostaje nowe życie w ciele młodej slicznej Sary ! Z kolei dusza Sary błąka się i obserwuje rozwój wypadków ,jakie prowokuje niecna Małgorzata , żądna cały czas sławy i szumu medialnego wokół swojej osoby .
Za uporządkowanie całej sytuacji biorą się dobre dusze i spirytyści ,ale jak to w praktyce przeprowadzają i jak to się skończy , niech Czytelnik sam odkrywa przy lekturze książki .
Ogółnie: miła lekka, relaksująca lektura , akcja książki szybko wciąga, dobrze się czyta .

Chociaż pomysł na fabułę jest świetny, pióro bardzo lekkie a humor zdecydowanie w moim stylu, ja i tak najbardziej będę się zachwycać postaciami! Tym, że nikt tam nie jest czarno biały, że każda z tych postaci jest świetnie przedstawiona, że wszystkie są ciekawe i warte uwagi. To niezwykle ciekawe, że mimo tego, iż główna bohaterka do dobrych osób nie należy, nie mogę przestać jej kibicować. Bardzo podoba mi się, jak skomplikowane są losy ich wszystkich, jak nawet osoby z dalekiej przeszłości wciąż "żyją" w teraźniejszości i wtrącaja swoje trzy grosze. Mam też swoją ukochaną parę, której życzę jak najlepiej, mam nadzieję na wielki happy end dla nich :) Polecam! Mile spędzony czas gwarantowany

Początkowo sądziłam, że ta obyczajowa powieść, w której motywem przewodnim jest przeniesienie duszy z jednego ciała do drugiego, zupełnie mnie nie zainteresuje.
Małgorzata Lindberg jest podstarzałą gwiazdą polskiego kina, za którą ciągnie się smrodek skandalu związanego ze śmiercią rywalki Idy Połanieckiej. Próbuje na nowo zaistnieć w świecie filmu i w związku z tym los rzuca ją do hotelu, w którym recepcjonistką jest Sara. Ta młoda dziewczyna nie rozpoznaje aktorki, czym jej się bardzo naraża.
Obie panie spotykają się później jeszcze raz podczas czołowego zderzenia samochodów. Ciało Lindberg umiera, ale jej dusza przenosi się do ciała Sary.
A później chodzi o to, żeby dusza Sary odzyskała swoje ciało...
Pomysł na fabułę jest świetny. Świetnie też wykreowane postacie. Nie każdą da się lubić, nawet główną bohaterkę. Tyle że w moim odczuciu w powieściach nie chodzi o samo lubienie. Stworzone przez autora osoby mają wzbudzać emocje. Czasem złościć, czasem wzruszać. Tu było super!
Serdecznie polecam. Z pewnością sięgnę po kolejne powieści Pani Pauliny Wróbel.

Jeżeli siedzicie mojego bloga to wiecie, że przygodę z Sarą Hansson zaczęłam od drugiej części książki. Niby wszystko wiedziałam, ale brakowało mi elementarnej wiedzy. Dlatego, gdy miałam możliwość wyboru książek z księgarni, nie zawahałam się sięgnąć po „Tajemnicę Sary H”, by uzupełnić kluczowe dla historii informacje. Oczywiście znając już pióro autorki, wiedziałam czego się spodziewać po tej części i oczywiście nie zawiodłam się. Książka trzymała w napięciu i wyjaśniła mi jak doszło do poznania bohaterów i również, co bardzo istotne wtajemniczyła mnie w historię Idy, której w drugiej części nie było, a bardzo chciałam się dowiedzieć, jak ta dziewczyna umarła i czy Małgorzata mieszała w tym palce. Po tej części mogę powiedzieć, że jestem spełniona i mam pełen zakres opowiadania, które pięknie tworzy całość. Niczego tutaj nie brakuje, czytelnik nie ma wrażenia, że fabuła pędzi. Wszystko jest idealnie wyważone i ciekawe. Mi się podobała ta książka.

W wypadku samochodowym ginie znana aktorka, a młoda dziewczyna walczy o życie. Jak się później okazuje, Sara przeżyła, jednak jej dusza została skradziona, a w ciele zamieszkał oby duch. Duch Małgorzaty Lindberg. Jakich spustoszeń w życiu Sary może dokonać ta bezwględna kobieta? Czy łatwo jest rozpoznać zmianę? Bardzo! Czy łatwo w nią uwierzyć? Tutaj zaczynają się schody. Jeśli chcecie dowiedzieć się w jakie tarapaty wpadnie Sara/Małgorzata to koniecznie sięgnijcie po te książki.

To wyjątkowo fajna książka. Bohaterowie szybko i sprawnie przedstawieni. Historia nieziemska ;) chociaż osadzona w realnym świecie. Fabuła wciąż wciąga i wciąga i czytelnik zupełnie nie jest w stanie przewidzieć rozwoju wypadków, a wypadków jest mnóstwo ;)
Książka opowiada o młodych ambitnych ludziach z show-biznesu. I nie myślcie, że to romansidło, w którym laski wzdychają i prężą się sztucznie przed kamerą lub przystojniakami. Wbrew temu, że książka ogólnie rzecz biorą jest mocno humorystyczna porusza dość ważne kwestie życiowe. Przyjaźń, na której osnowie można by było utkać miłość i stabilność ? Czy to się uda głównej kapryśnej bohaterce ? Czy uda się zakompleksionej i nieco otyłej Justynie ? Sprawdźcie sami ;) Gorąco polecam.

130/180/2021
Wyzwanie LC sierpień 2021 - Debiut
Debiut udany. Sam pomysł jest bardzo zaskakujący, a i wykonanie niczego sobie. Wredna, podstarzała i zapomniana aktorka po pijanemu powoduje wypadek, w którym powinna zginąć. Ale jej dusza wnika w ciało młodej dziewczyny i ostatecznie aktorka żyje w obcym (ale za to młodym) ciele, dusza dziewczyny błąka się bez przydziału, a podstarzałe aktorskie ciało ląduje w grobie. Ale takiego bałaganu nie można zostawić, więc dwie osoby z darem (oraz kolejny duch) biorą się za porządki. Niestety, podstarzała aktorka w ciele młodej dziewczyny nie zamierza się poddać. Ma przecież szansę na nowo zabłysnąć w celebryckim światku… Czy ostatecznie uda się wykurzyć duszę z przewłaszczonego ciała i czy dusza-właścicielka odzyska swoją ziemską powłokę? Kto czyta, ten wie ;-)

130/180/2021
Wyzwanie LC sierpień 2021 - Debiut

Z początku książka zapowiada się jako obyczajowa opowieść o przemijającej aktorce aż wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót i robi się całkiem ciekawie! Wypadek samochodowy, przypadkowa ofiara i zamiana duszy w ciałach a także dziwne postacie komunikujące się z duchami... no czyż nie brzmi to ciekawie? Takie też jest choć końcówka mam wrażenie jest urwaniem histori.

• Polscy autorzy

Dodaj cytat z książki Tajemnica Sary H.