Ao No Exorcist 22

Tłumaczenie: Lucyna Wawrzyniak
Cykl: Ao no Exorcist (tom 22)
Wydawnictwo: Waneko
Ao No Exorcist 22
Ao No Exorcist, Blue Exorcist
komiksy
Oczytana

Brama się poszerza, a ludzie na całym świecie zaczynają dostrzegać demony. Wybucha zamieszanie. Tymczasem Rin postanawia wreszcie się dowiedzieć, kim byli jego rodzice. Mephisto sugeruje, że chłopak powinien zobaczyć wszystko na własne oczy.

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=84&tom_id=22

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=84&tom_id=22

Wkp | 2019-03-18
Przeczytana: 17 marca 2019

KURŁA, GRAŻYNA, CO TO MA BYĆ?!

Czekałem, czekałem i się doczekałem! Najnowszy tom „Ao no Exorcist”, świetnego shounena, który wciągnął mnie – nomen omen – jak diabli, w końcu trafił w moje ręce. Po retardacjach poprzedniej części trudno było bym nie złapał go z wielkimi oczekiwaniami i… Nie, nie zawiodłem się, wręcz przeciwnie. Dostałem kawał jak zwykle świetnego komiksu, a jego początek, który dał zresztą tytuł mojej opinii, rozbroił mnie swojskim akcentem (czyżby kota opętał polski demon?). A im dalej, tym robiło się lepiej, ciekawiej i bardziej emocjonalnie. I tylko szkoda, że znów trzeba zaczekać dłuższy czas na ciąg dalszy.

Brama do Gehenny została otwarta i demony przedostały się do naszego świata. Ich obecność powoduje chaos, który paraliżuje cały ruch lotniczy i samochodowy, bo kolejne ataki doprowadzały do następnych katastrof. Nikt nie umie powiedzieć, co się właściwie dzieje, nikt nie może nic zaradzić na obecną sytuację – przynajmniej nikt z władz. Czy jednak...

Oczytana | 2019-03-01
Przeczytana: 01 marca 2019

Wreszcie mam ten tom w swoich rękach i chociaż chciałam go przeczytać powoli, pochłonęłam go niemalże od razu... Ech, wiedziałam, że tak się to skończy.

Wydarzenia w 22 tomie AnEx są naprawdę ciekawie, jednak mnie najbardziej zaintrygował wątek Shiemi, który zdaje się nie będzie szybko kontynuowany. No i, biedny Rin, chyba zobaczył za dużo :D

electric_cat | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019