Pluta. Plakaty

Wydawnictwo: Bosz
plakaty
sztuka
Aleksandra Wilk

Minialbum poświęcony jest twórczości uznanego plakacisty, projektanta książek i czasopism, Władysława Pluty. Zwięzły w formie styl artysty nawiązuje do estetyki polskiej szkoły plakatu oraz zwraca uwagę energetycznością i specyficznym humorem. Prace Władysława Pluty prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Zagrzebiu, Helsinkach czy Sofii, i nagradzane na najważniejszych międzynarodowych konkursach, jak choćby Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (1986) oraz Międzynarodowym Triennale Plakatu w Sofii (1998).

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/