Zapach bzu

Okładka książki Zapach bzu Karolina Wilczyńska
Okładka książki Zapach bzu
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Rok na Kwiatowej (tom 5)
Czwarta Strona
2019-03-13
2019-03-13
9788379761913
literatura polska

Piąty tom kwiatowej serii. Na kwiatowej pojawiają się nowi lokatorzy: nieśmiała studentka Julia, Norbert, prawniczka Danuta i socjoterapeutka Kaja. Połączy ich znaleziony karton w garażu a w nim cztery szczeniaki. Każdy z nich zabiera po jednym by nie oddać ich do schroniska. Obiecują znaleźć im nowy dom, ale czy tak się stanie? Co zmienią małe pieski w ich życiu? Narracja, a raczej opowiadanie jakiejś osobie tych samych wydarzeń przez każdego z osobna mi bardzo przypadło do gustu. Tak samo jest w poprzednich częściach, chociaż te poprzednie bardziej mi się podobały.

Na półkach: , , , , , ,

od piątego tomu mamy okazje poznać kolejnych mieszkańców ulicy Kwiatowej.
Niestety mam wrażenie ,że cały czas w kółko czytam o tym samym i jak na razie jest to najsłabsza część,a że
nie mam w zwyczaju odkładać książek ,to mam nadzieje,że kolejne się rozwiną i nie będzie tylko temat piesków.

od piątego tomu mamy okazje poznać kolejnych mieszkańców ulicy Kwiatowej.

Po urlopowych dość obszernych książkach przyszedł czas na cieńsze i niezobowiązujące lektury relaksacyjne. Do takich należy piąty tom i jednocześnie pierwszy tom nowego sezonu serii "Rok na Kwiatowej" Karoliny Wilczyńskiej pt. "Zapach bzu".

Pewnego dnia czworo nieznających się lokatorów z Kwiatowej znajduje na miejscu parkingowym podziemnego garażu pudło, w którym coś się rusza i popiskuje. Okazuje się, że ze środka spogląda na nich czworo szczeniąt. Po krótkiej i burzliwej naradzie sąsiedzi decydują się na tymczasowe zaopiekowanie się szczeniakami, w perspektywie mając pewne ich oddanie w inne ręce.
Los jednak tak się plecie, że pieski zostają u ich znalazców i całkowicie odmieniają ich życie, powodując, że między lokatorami z Kwiatowej zawiązują się ścisłe relacje.

Muszę przyznać, że nowa seria jakoś mnie nie przekonała 😔 Przyznaję też, że znudził mnie sposób prowadzenia fabuły. Poprzedni sezon przyzwyczaił mnie do relacji tych samych zdarzeń z punktu widzenia innych osób. Ale tamte kobiety miały coś w sobie. W nowej serii bohaterowie są jacyś nijacy. W dodatku spodziewałam się lepszego rozwinięcia akcji, że zacznie się coś dziać, że poznam lepiej kolejnych lokatorów z Kwiatowej, a tymczasem dostałam dawkę rozwleczonej opowieści o wszystkim i o niczym.

Nie wiem, czy to kwestia czytania w czasie urlopu naprawdę dobrych książek i w związku z tym innego spojrzenia na zwykłe obyczajówki. Jednak ja chcę od literatury mądrych i ciekawych doznań, czegoś co sprawi, że człowiek całkowicie się zapomni i odreaguje rzeczywistość czymś wartościowym.

Nowa, druga seria "Roku na Kwiatowej" i oto tom 5 przynosi nam nowe postacie i nowe perypetie sąsiadów przyjaciółek z Kwiatowej. Pewnego razu na parkingu czworo przypadkowych ludzi zostaje związanych stojącym pudłem w którym coś się rusza a wszyscy się boją zajrzeć co jest w środku. Nowa seria przypadła mi do gustu i polecam.

Z początku nie byłam przekonana do drugiego sezonu tej serii. Jednak z czasem muszę przyznać, że ma on pomysł na siebie. I pewnie - jest on trochę na siłę, jednak nie mogę tej książce zarzucić, że jest odgrzewanym kotletem, bo nie jest i to ogromny atut ;)
Mamy tu zupełnie nowych bohaterów i przeurocze zawiązanie akcji - opis go nie zdradza, więc ja też nie będę, ale daję słowo, że jest to powód, dla którego warto kontynuować przygodę ;)

Ciekawy pomysł (4 głównych bohaterów mieszka w 1 bloku) i forma (całość pisana w pierwszej osobie jak listy do przyjaciółki). Przyjemnie się czyta, ale zabrakło mi większego dynamizmu i mocniejszego zakończenia.

Sezon 2 zapowiada się równie dobrze. Kolejni sąsiedzi z Kwiatowej. Polecam.

Sezon 2 zapowiada się równie dobrze. Kolejni sąsiedzi z Kwiatowej. Polecam.

no cóż z każdym tomem widać obniżenie lotów autorki. Coraz bardziej przewidywalne a przy tym niezbyt wiarygodne historie . Szkoda

Klub Kapciowy to przewodnia myśl tej części serii, w tej części przybliżona zostaje postać Julki, która pod presją rodziców prowadzi ustatkowane życie. Julka zaczyna rozumieć że jej życie to smutna historia, miała żyć życiem swojej zmarłej siostry. A ta psinka to jest jest jej pierwsza decyzja i przeciwstawienie się rodzicom. Ile mamy takich historii, że ambicje rodziców są większe od ambicji dzieci.. dobrze że przypadek sprawił iż Julka zaczęła się otwierać na własne życie.

Wczesny poranek, parking podziemny, tajemnicze pudło i czworo przypadkowych ludzi dumających co zrobić z jego zawartością- tak zaczyna się kolejny sezon #roknakwiatowej i historie nowych mieszkańców bloku. Jak potoczą się losy nieco zagubionej i zahukanej studentki Julii, socjoterapeutki Kai, zdystansowanej i "sztywnej" Danuty samodzielnie wychowującej nastoletniego syna oraz Norberta żyjącego w razem Dominikiem? Czy sąsiedzi podołają z opieką nad maluchami a może nawet.... się zaprzyjaźnią?
💛
#zapachbzu to kolejna powieść, która mnie totalnie oczarowała i otuliła moje serduszko (i nerwy) poczuciem nadziei, radości, bezpieczeństwa. Idealna pozycja na jesienny wieczór!

• Ebooki

Karolina Wilczyńska Zapach bzu Zobacz więcej