Riverdale. Dzień wcześniej

Wydawnictwo: Feeria Young
Riverdale. The day before
riverdale
Ada

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co stało się w miasteczku tuż przed wydarzeniami z serialu, koniecznie przeczytaj tę powieść! Skąd wziął się dystans między Jugheadem i Archiem? Jak wyglądało życie Veroniki w Nowym Jorku? Skąd obsesja Diltona na punkcie przetrwania? Co robiła Betty w LA? Akcja książki koncentruje się na paru dniach przed...

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu.

Akcja książki koncentruje się na paru dniach przed pamiętnym 4 lipca i rzuca nowe światło na ulubione serialowe postacie, pokazując skomplikowaną sieć powiązań między nimi.
Głosy Jugheada, Betty, Archiego, Weroniki i Diltona opowiadających o sobie brzmią mocno i szczerze. Wysłuchaj ich uważnie i poznaj najskrytsze myśli, pragnienia, lęki i ambicje, a odnajdziesz nowe fragmenty fascynującej układanki Riverdale.

Ta świetnie napisana historia nie jest tylko zwykłą książką towarzyszącą intratnej produkcji Netflixa. Daj się jej porwać!

źródło opisu: Opis pochodzi od wydawcy.

źródło okładki: empik.pl

Olga | 2019-07-06
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2019
Przeczytana: 05 lipca 2019

Losy bohaterów serialu przed wydarzeniami z pierwszego odcinka mogłyby być ciekawe. Mogłyby, gdyby zostały dobrze napisane....
Po książkę sięgnęłam, ponieważ lubię sam serial. Niestety od pierwszych stron czułam lekkie, hmm... zażenowanie(?) sposobem pisania autorki. Ciekawe historie stały się tandetnymi tekstami dla nastolatek. Ale w sumie czego ja oczekuję, książka z pewnością miała trafić do takiego grona czytelników.

Ja jestem na nie.

Devolers | 2019-06-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Otóż książka sama w sobie jest bardzo ciekawa i serdecznie polecam ją każdemu fanowi serialu Riverdale. Są jednak dwie rzeczy, które nie dają mi spokoju.

Historia Betty zakończyła się dość... dziwnie. Nie ma tam nic o jej powrocie do Riverdale a przecież książka opowiada o wydarzeniach dzień przed dniem, w którym rozpoczęła się przygoda bohaterów w serialu.
Następna sprawa jest fakt o tym, jak Jughead dowiedział się o swoim ojcu. Mam tutaj na myśli, że Fred Andrews nie mógł o tym wiedzieć, skoro w serialu dowiedział się o tym przypadkiem i to dopiero gdzieś w połowie 1 sezonu.
Tak czy siak doczepić sie za bardzo nie mam do czego, książka jest po prostu świetna a sama twórczość Micol Ostow - na 5 z plusem

Miasto Książek | 2019-06-03
Przeczytana: 18 maja 2019

Jeżeli oglądaliście serial Riverdale to pewnie pojawiały się Wam w głowie pewne pytania. Dlaczego Veronica musiała przenieść się do Riverdale i jak wyglądało jej życie w Nowym Jorku? Od jak dawna Betty była zakochana w Archiem i skąd to się wzięło? Historia Jugheda też ma wiele do powiedzenia, jak na przykład dlaczego jego rodzice postanowili się rozstać i czemu Jughed i Archie nie są już przyjaciółmi? To historia dla wszystkich fanów serialu, ponieważ wiele wyjaśnia i pokazuje całą fabułę z innej perspektywy.

Z serialem jestem na bieżąco i chociaż nie jestem największą fanką tej produkcji, byłam ciekawa co się działo z bohaterami przed wydarzeniami, na których opiera się fabuła. Chciałam uzupełnić wiedzę i inaczej spojrzeć na wszystko i rzeczywiście, po skończeniu książki moje podejście bardzo się zmieniło!

Zacznijmy może od bohaterów, ponieważ o nich mam trochę do powiedzenia. Po pierwsze Betty, w książce dziewczyna wyjechała do Los Angeles, by uczyć się na dziennikarkę i...

wiktoria123 | 2019-05-15

Książka idealna dla fanów serialu RIVERDALE !!! Fajnie wyjaśnia wydarzenia przed 4 lipca. Mogę się tylko przyczepić do tego ,że Betty w LA już wiedziała kim jest Veronica Lodge co osobiście mi się nie spodobało (ale to tylko moje zdanie) oraz to ,że Jughead, Archi i Betty na 4 lipca razem mieli się wybrać na letni festyn ,ponieważ w serialu jest inaczej .Po za tym jest bardzo ciekawa.

Lexie | 2019-05-10
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2019
Przeczytana: 10 maja 2019

Mimo tego, że lubię serial Riverdale i regularnie go oglądam, to niestety ta książka okazała się, czymś zupełnie zbędnym w moim życiu. Ta pozycja zresztą wydaje się odpowiednia tylko dla fanów Riverdale. Mam wrażenie, że dla każdego innego czytelnika, będzie nieciekawa i niezrozumiała. Chyba najlepiej czytać ją po obejrzeniu 1 sezonu, chociaż jeśli mam być szczera, to równie dobrze można jej wcale nie czytać!

Mamy już 3 sezon serialu. BARDZO dużo się wydarzyło, a bohaterowie przeszli wiele zmian i dojrzeli. Niestety wracanie do czasów początku tej historii wydaje się płytkie i nieciekawe. Gdyby w tej historii nie było bohaterów i miejsc, które lubię, to nawet nie czytałabym jej do końca. Zresztą nawet to było kiepską kotwicą i ledwo dociągnęłam do samego końca i od razu pożałowałam, że nie porzuciłam czytania. Ta książka nie wnosi zupełnie nic ciekawego do całej historii! Bohaterowie są strasznie płytcy i mimo tego, że mam ich serialowe odpowiedniki przed oczami, to jakoś odczuwam...

camilleshade | 2019-03-27
Przeczytana: 03 marca 2019

Kiedy jesteśmy fanami danego serialu czy filmu, to pochłaniamy na ich temat dosłownie każdą informację. Tak też było u mnie w przypadku serialu Riverdale i wiadomości, że na jego podstawie powstała powieść. W dodatku napisana historia rozpoczyna się jeszcze wcześniej niż akcja w serialu, zatem z ogromną przyjemnością zabrałam się za lekturę. Może i akcja tej powieści nie wprowadza zbyt wiele nowości, do tej wiedzy, którą już posiadamy, ale z pewnością jest ciekawym uzupełnieniem wiadomości na temat samych bohaterów.

Autorka utrzymała całość w przyjemnym, młodzieżowym stylu, a co najważniejsze język jest bardzo lekki, co sprzyja szybkiemu czytaniu. W dodatku rozdziały są wzbogacone w wiadomości typu SMS czy email, co nadaje nowoczesnego charakteru. Całość została podzielona na trzy pory dnia oraz na kilka rozdziałów opowiedzianych z perspektywy naszych ulubionych bohaterów.

Również bardzo spodobało mi się to, że nasz Jughead już od pierwszych stron wita nas swoją narracją, tak...

Gąska | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 2019

Jestem ogromną fanką serialu „Riverdale”, podobnie zresztą jak cała masa ludzi na świecie. Z zapartym tchem śledzę losy Betty, Veroniki, Archiego i Jugheada, choć przyznam szczerze, że trzeci sezon jest nieco słabszy od poprzednich. Produkcja zaczyna się w momencie, gdy w spokojnym dotąd miasteczku ginie nastolatek pochodzący z wpływowej rodziny. Wymienieni przeze mnie bohaterowie próbują rozwikłać tajemniczą zagadkę jego morderstwa.

Kiedy widzę książki, które wychodzą na temat jednego z moich ulubionych seriali, serce bije mi szybciej. Jak sama nazwa wskazuje, w moje ręce wpadła powieść, opowiadająca losy na dzień przed rozpętaniem się „Armagedonu” w dotąd spokojnym miasteczku Riverdale. Betty znajduje się w Los Angeles, gdzie mieszka u cioci oraz pracuje w redakcji, Jughead czuje się nieco samotny, gdyż jego najlepszy przyjaciel się od niego oddalił, dlatego też coraz więcej czasu poświęca na pisanie powieści, Veronika zaczęła pracę dla „Vogue’a”, a Archie pracuje u swego ojca,...

Rose | 2019-03-05
Przeczytana: 05 marca 2019

Chyba nie ma osoby, która oglądając Netflix nie znałaby serialu Riverdale. Ja jako fanka pilnie śledząca każdy odcinek dowiedziawszy się, że wychodzi książka związana z serialem - już w dzień premiery stawiłam się w księgarni. No i... to chyba by było na tyle z wielkiej radości. Książka nie jest zła, ale mogła być o wiele, wiele lepsza. Odnoszę wrażenie, że autorka nie miała zbyt dużego pomysłu na bohaterów, nie licząc wydarzeń, które już znała z serialu. Wątki są rozwlekane, mało wnoszą nowych informacji w fabułę. Najbardziej zaciekawił mnie wątek Archiego, co mnie dziwi, bo dużą nadzieję pokładałam w Betty i Veronice. Podobno to dopiero pierwsza część z trylogii, mimo wszystko na pewno sięgnę po inne części ze względu na uwielbienie Riverdale. Moją ocenę o punkt wyżej podnosi też okładka, która mi bardzo wpadła w oko.

Mariposa | 2019-03-03
Przeczytana: 22 lutego 2019

Jeden dzień, to bardzo krótki okres czasu, ale naprawdę wiele może się podczas niego wydarzyć. Wiele może się zmienić. A czasem może zmienić się wszystko. Jeśli jesteście fanami serialu „Riverdale” wiecie jaka fala tragicznych w skutkach wydarzeń zalała bohaterów. Micol Ostow postanowiła jednak opowiedzieć ich historię dokładniej, zaczynając od dnia poprzedzającego pamiętny czwarty lipca. Jeśli byliście ciekawi życia Ronnie, kiedy jeszcze była rozpieszczoną dziewczyną z wyższych sfer, zastanawialiście się, co porabiała Betty w LA i jak to się stało, że Jughead i Archie zaczęli się od siebie oddalać- to książka stworzona, by zaspokoić Waszą ciekawość.

Autorka dzieli narrację równo między głównych bohaterów, dzięki czemu możemy naprzemiennie poznawać ich perypetie. Sympatycznie czytało mi się rozdziały w perspektywy Archiego i Betty, Veronica nieco mnie irytowała, ale ponieważ znam jej późniejszą „wersję”, jestem skłonna jej to wybaczyć. Za to absolutną perełką w tej historii była...

Odnośnie książek opartych na filmach czy serialach, chyba każdy z nas spotkał się z przekonaniem, że takie pozycje to tylko i wyłącznie chęć wyciągnięcia pieniędzy od naiwnych fanów. Wbrew temu, co oczekuje czytelnik przeważnie wychodzi na to, że książka jest zwyczajnie słaba. Jednakże twórcy takich pozycji się nie poddają i co rusz na rynku wydawniczym pojawiają się właśnie takie perełki. Szczerze wam powiem, że gdy usłyszałam o chęci wydania przez Wydawnictwo Feeria Young "Riverdale. Dzień wcześniej" byłam prawie pewna, że ta pozycja dołączy właśnie do tego niechlubnego grona. Jednakże ciekawość zwyciężyła - przez to, że jestem fanką serialu "Riverdale" chciałam zobaczyć, co też takiego nadzwyczajnego mogę znaleźć w tej właśnie nowości. Teraz, już po zapoznaniu się z książką mogę stwierdzić, że jestem mile zaskoczona tym, o czym w niej przeczytałam, jednakże utwierdziłam się w przekonaniu, że mimo wszystko tego typu powieść to przeważnie lekka strata czasu.

Jak mówi nam już sam...