Paper Girls #5

Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Cykl: Paper Girls (tom 21-25)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Paper Girls, Vol. 21-25
komiksy

Czy da się uciec przed przeznaczeniem? Odpowiedzi na to pytanie doskonale nam znane bohaterki będą tym razem szukać w odległej i niegościnnej przyszłości.

Przedostatni tom bestsellerowej serii Briana K. Vaughana i Cliffa Chianga.

źródło opisu: https://nonstopcomics.com/

źródło okładki: https://nonstopcomics.com/

Wkp | 2019-03-02
Przeczytana: 24 marca 2019

PAPER GIRLS NA OSTATNIM ZAKRĘCIE

Stephen King w swoim życiu stworzył dwa komiksy, jeden złożony z krótkich nowelek grozy, drugi będący uzupełnieniem sagi „Amerykański Wampir” Scotta Snydera. Żaden z nich nie był jednak tak bardzo w jego stylu, jak stworzona przez Vaughana i Chianga seria „Paper Girls”. Seria jednocześnie mocno osadzona w popkulturze i fantastyce lat 80., podlana najróżniejszymi motywami gatunkowymi, sentymentami i geekowską nutą, wciąga od pierwszych stron i przez cały czas trzyma znakomity poziom. Co doskonale widać po najnowszym, przedostatnim już tomie, który nie dość, że nie zwalnia tempa, to jeszcze po raz kolejny udowadnia, że Vaughan to zdecydowanie jeden z najlepszych współczesnych amerykańskich scenarzystów komiksowych.

„Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki”, tak w jednej ze swoich powieści pisał Stephen King (znów to nazwisko, co?), i właśnie scena mogącą służyć za ilustrację tej tezy zaczyna się najnowszy tom „Paper...

JimmyG | 2019-05-23
Przeczytana: 15 maja 2019

Jeden z najciekawszych cykli wśród nowych komiksów, no ale Vaughan to klasa sama w sobie. Uwaga - zupełnie nie da się czytać tomów osobno.

Sabina | 2019-06-09
Na półkach: 2019, Posiadam, Przeczytane