50-tka dookoła świata

Wydawnictwo: Novae Res
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
NovaeRes

Świat jest piękniejszy i bezpieczniejszy niż nam się wydaje – wystarczy zdobyć się na odwagę, by go lepiej poznać! Stwierdzenie, że „życie zaczyna się po pięćdziesiątce” co prawda brzmi ładnie, ale jak się zabrać do jego realizacji? Dla Kasi, kobiety dojrzałej, szczęśliwej matki i żony, wcale nie było to takie oczywiste. Przyszedł jednak moment, w którym uświadomiła sobie, że nie warto...

Stwierdzenie, że „życie zaczyna się po pięćdziesiątce” co prawda brzmi ładnie, ale jak się zabrać do jego realizacji? Dla Kasi, kobiety dojrzałej, szczęśliwej matki i żony, wcale nie było to takie oczywiste. Przyszedł jednak moment, w którym uświadomiła sobie, że nie warto odkładać marzeń na potem, bo „potem” dzieje się właśnie teraz... Mając 52 lata wyruszyła w samotną podróż dookoła świata, podczas której przemierzyła 3 kontynenty, 30 wysp i 59 tysięcy kilometrów.

Spotkania w ciemności z owadami, ukąszenie przez indonezyjskiego szerszenia, śmierć koreańskiej hostelowej współlokatorki, zabieg boleśniejszy niż dwa porody czy zaproszenie od nowozelandzkiej rodziny na darmowy nocleg po godzinie znajomości, to tylko niektóre zaskakujące „pamiątki” z tej szalonej wyprawy. Jeśli szukacie inspiracji do zmian w swoim życiu, jeśli chcecie podążać za marzeniami, ale nie wiecie od czego zacząć – poznajcie historię Kasi i jej fantastycznej podróży!

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Ta książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Wciągneła mnie nieziemsko już od pierwszych stron. Być może jest to dość spokojna wersja samotnej podrózy. Ale czyta się z zapartym tchem. Kolejne strony to kolejne miejsca na mojej prywatnej check liście. Autorka przypomniała mi strony i rytuały, o których kiedyś już usłyszałam, pozwoliła odkryć nowe miejsca i odczarować inne. W tym gatunku różnie bywa pod względem fotografii. Tutaj dominuje słowo pisane. Zdjęcia w formie wkładki w środku są tylko przymiarką do tego, co znajduje się w tekście. "50tka dookoła świata" bardzo mocno działa na wyobraźnię. I poziom motywacji.

Recenzja pod linkiem:

esclavo | 2019-03-02

Spodziewałam się czegoś w stylu "Jedz, módl się, kochaj", a to można by rzec, Cejrowski w spódnicy. Poznajcie panią Kasię. Skończyła 50lat i odkryła siebie na nowo.

U nas, w Polsce panuje przekonanie, że pani po 50tce, to kobieta w garsonce i koku. Autorka łamie te stereotypy. Szczupła, zadbana i aktywna. Pewnego dnia, postanawia rzucić wszystko i jechać w podróż dookoła świata, a ta książka jest zapisem tej przygody.

Książkę czyta się bardzo dobrze, opisy są ciekawe i plastyczne. Naszpikowana ciekawostkami z różnych kultur; to coś jak program podróżniczy, tyle że na papierze. Wydanie uzupełnione jest o zdjęcia z wyprawy, nasycone kolorem, zapierające dech krajobrazy to świetny dodatek. Egzotyczna Indonezja, upalne Bali czy ekscytująca Korea - to tylko kilka przystanków na szlaku dookoła świata.

Tylko jest jedno ale, książka chyba w zamyśle miała motywować, ale gdy czytam, że autorka zna cztery języki obce, mogła wziąć roczny urlop w pracy, a podróż raczej do tych...

hornel | 2019-02-21
Magdalena | 2019-02-15