Czy ty wierzysz?

Wydawnictwo: Inicjatywa Wydawnicza JEROZOLIMA
religia
pkk

Karol Meissner OSB "Czy ty wierzysz? Wykłady o rozwoju wiary i ludzkiej dorosłości" Jak odpowiedzieć na pytania związane z wiarą w czasach, gdy często słyszy się o kryzysie wiary człowieka współczesnego. W jaki sposób rozwój osobowy człowieka wpływa na rozwój jego wiary? Dlaczego łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna? Czy przekonania o Bogu to już wiara? Autor wskazuje, jak stać...

Karol Meissner OSB
"Czy ty wierzysz? Wykłady o rozwoju wiary i ludzkiej dorosłości"
Autor wskazuje, jak stać się człowiekiem dorosłym i uczynić swoją wiarę dojrzałą. Pokazuje nam rozwój od dziecięcego zaufania wierze rodziców, przez trudności spowodowane fałszywym obrazem Boga, załamaniem się autorytetu dorosłych, aż do chwili, gdy chrześcijanin opiera się na autorytecie samego Boga.

SPIS TREŚCI:
Rozwój wiary; Dzieciństwo, Trudności w dzieciństwie, Dorastanie, Niepewność i wątpliwości a rozwój wiary, Wątpliwości u osób duchownych, Poszukiwanie prawdy,
Wiara czy przekonania o Bogu? Wiara naturalna a wiara nadprzyrodzona, Rozwój motywacji wiary, Przekonania o Bogu czy wiara?, Motywacja wiary a trudności w dialogu ekumenicznym, Domówienia,
Dorosłość w wierze; Pismo święte, Modlitwa, Człowiek, Sakramenty: Eucharystia, Sakramenty: pokuta,
Ludzka dorosłość wierzącego; Widzenie zadań, Widzenie człowieka, Twórczość, Odpowiedzialność, Przewidywanie skutków działania, Samodzielność w działaniu, Umiejętność podejmowania dialogu,

Książka posiada IMPRIMATUR
ISBN 83-914877-7-6