Złota kolekcja - 1

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
Mihau2d

Pierwszy tom ekskluzywnego wydania zbiorczego komiksowych pasków Janka Kozy, które ukazywały się w ciągu ostatnich lat m.in. w "Polityce", czy "Gazecie Wyborczej". Janek Koza, znany m.in. z albumów Erotyczne zwierzenia i Wszystko źle to baczny i wrażliwy obserwator naszej codzienności, który swoje spostrzeżenia zamienia w gorzkie, ale i niezwykle zabawne komiksowe miniatury. W pierwszy tomie...

W pierwszy tomie Złotej kolekcji znajdą się rozdziały traktujące o następujących zawsze aktualnych tematach: Polska, wybory, władza, czas.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/384873-zlota-kolekcja-1

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/384873-zlota-kolekcja-1

Wkp | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

SATYRYCZNA UMOWNOŚĆ

Jak powszechnie wiadomo, jeśli coś jest dla każdego, to najczęściej – jeśli jakimś cudem nie zawsze – jest też po prostu do niczego. Twórczość Janka Kozy na pewno nie jest dla wszystkich, ale niektórzy, patrząc na jego specyficzną kreskę, z pewnością zadadzą pytanie: czy to w ogóle może być dobre? Może. I jest. Choć zarazem jest to rzecz bardzo specyficzna, raczej dla dość wąskiego grona czytelników, którzy nie tylko lubią satyrę, ale i doskonale orientują się w panującej w kraju sytuacji. Kto lubi takie klimaty albo po prostu dał się urzec poczuciu humoru pana Kozy – łatwo natrafić choćby w Internecie na jego prace – ten przy Złotej kolekcji będzie się dobrze bawił.

Fabuła… Treść… Cóż można o tym napisać w przypadku tomu będącego po prostu zbiorem satyrycznych humoresek. Rysunkowych dowcipów, podzielonych na cztery kategorie. Pierwsza z nich to – jakżeby inaczej – Polska. Nasz kraj, w którym da się żyć… jeśli nie rzucasz się w oczy; nad którym nawet...

ksiazkawprezencie | 2019-03-02

I śmieszno, i straszno

Jan Koza co tydzień w „Polityce” przygląda się Polsce i Polakom. Pierwszy tom serii „Złota kolekcja”, zbierającej rysunki z tygodnika i innych mediów, to kolejna okazja do spotkania z pierwszym punkiem polskiego komiksu.

Czytaj dalej:

agnes | 2019-03-18