Poradnik Młodego Skauta 10

Okładka książki Poradnik Młodego Skauta 10 Walt Disney
Okładka książki Poradnik Młodego Skauta 10
Walt Disney Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Poradnik Młodego Skauta (tom 10) poradniki
poradniki
Poradnik Młodego Skauta (tom 10)
Egmont Polska
2000-01-01
2000-01-01
Maria Mosiewicz-Szrejter

Ludzkość od zawsze marzyła o lataniu i konstruowała maszyny latające. Lepsze bądź gorsze. Gdy już się wzniosła w przestworza, zachciała więcej: padały kolejne rekordy, przekroczono kanał La Manche, potem Atlantyk, okrążono ziemię dookoła, aż wreszcie osiągnięto kosmos. I to właśnie jest tematem 10 "Poradnika Młodego Skauta". Siostrzeńcy Donalda zabierają nas do nieba.
W trzech rozdziałach: "Spojrzyj w górę", "Wszechświat na karuzeli" i "Podbój kosmosu" poznamy historię pierwszych lotów, począwszy od Ikara i Dedala, zjawiska atmosferyczne, budowę atmosfery, historię latawców, balonów, sterowców, dziwnych machin latających, oraz współczesnych samolotów. Hyzio, Dyzio i Zyzio przybliżą nam budowę Układu Słonecznego i Wszechświata, opowiedzą o Słońcu, Księżycu, gwiazdach, kometach, konstelacjach, rakietach, pionierach astronautyki i najważniejszych etapach podboju kosmosu, potencjalnym życiu na Księżycu i Marsie, UFO, satelitach i ich zastosowaniu w życiu codziennym.
Do tego pokażą, jak zrobić w domu tęczę, balon z gondolą, wiatromierz, wykrywacz wilgoci, barometrową szyszkę, słońcomierz, kosmiczne ciasto, galaktykę wiszącą pod sufitem, rakietę o napędzie ręcznym, głowy kosmitów z balonów i zaproponują kilka iście kosmicznych zabaw i gier.

W...

• Kaczor Donald