W domu Dave’a

Wydawnictwo: Novae Res
horror
DamianooCzyta

Życie autostopowicza nie jest łatwe. Nigdy nie można mieć pewności, kto się zatrzyma i dokąd uda się dojechać. Tracy Johnson, młoda podróżniczka i miłośniczka tej formy podróżowania, pewnego dnia trafia na psychopatę, który ma tylko jeden cel: dać upust swoim dewiacjom. W starych piwnicach prowadzi prywatne więzienie, w którym głodzi, okalecza i znęca się nad swoimi ofiarami na tysiące okrutnych sposobów. Ceną za przetrwanie w tych lochach jest bezwzględne posłuszeństwo. Tracy szybko zaczyna rozumieć, że musi poświęcić honor i moralność, bo wyrzuty sumienia nie mają racji bytu w odczłowieczonym świecie, do którego przypadkiem trafiła...

„W domu Dave’a” to mroczna, przerażająca opowieść o strachu i cierpieniu, ale też o ogromnej woli przetrwania za cenę… życia w czterech różnych postaciach naraz.

źródło opisu: novaeres materiały wydawnictwa

źródło okładki: novaeres

luklic | 2019-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Znośnie, ale nic poza tym. No i te nieszczęsne.. "dzikopsy" :D

Black__Widow | 2019-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2019

Jako powieść nie zdaje egzaminu. Opowiadanie - w miarę ciekawe (zakładając, że było ograniczenie znaków). Wątek z policją kompletnie nielogiczny. Głównie ten, aczkolwiek nie tylko.

Z tym, że to tylko sto stron z hakiem, a złe do końca nie jest.

Anna Sochacka | 2019-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Slasher to filmowe pojęcie najtrafniej oddaje gatunek z jakim mamy do czynienia.

Jane/Tracy zdołała uciec od prawdziwego zwyrodnialca. Obecnie przebywa na oddziale psychiatrycznym i dzień po dniu opowiada co spotkało ją "w domu Dave'a". Piekło na ziemi - oto co zgotował Dave swoim "gościom".

Zabieg z użyciem zagranicznych imion i nazwisk oraz umiejscowienie akcji w Ameryce spowodował, że zupełnie zapomniałam, iż autorką jest polska pisarka.
Spotkanie z Davem było krótkie acz treściwe i choć nie jest to lektura najwyższych lotów, komuś spragnionemu krwi powinno, na chwilę wystarczyć 😏

Przeczytana: 25 kwietnia 2019

"W domu Dave’a" to debiutancka książka Katarzyny Jakubowskiej wydana przez Novae Res. Dobry Horror umieszczony na niewielu stronach. Każdy z nas mógłby być jego bohaterem, wystarczy sobie wyobrazić, że marzenia o podróży autostopem spełniają się. Wsiadamy do auta obcej osoby, ruszamy przed siebie ale go dalej? Zobaczcie sami i oceńcie czy taki środek transportu jest bezpieczny. Życie autostopowicza nie należy do łatwych. Każda podróż może okazać się tą ostatnią . Tracy Johnson, młoda autostopowicza kochająca przygody wybiera się na wycieczkę, trafia na siwego, starszego mężczyznę. To chyba najlepsza osoba do wspólnej jazdy jaką można sobie wymarzyć, no chyba że to tylko pozory, a pod maską uroczego staruszka chowa się psychopata, który ma tylko jeden cel: znaleźć nową zabawkę. Tylko jedna rzecz może uratować życie : bezwzględne posłuszeństwo.
Stare piwnice od zawsze i chyba w większości z nas budzą przerażenie, a co w wypadku gdy ktoś prowadzi w nich prywatne więzienie,...

ZuzaManiek | 2019-04-16

Ta książka jest niepozorna - niecałe 200 stron. Ale wiecie co? Wystarczy! Nie ma sensu pisać 500 stron i lać wodę, czy zapychać niepotrzebnymi opisami, żeby nudzić czytelnika. Tu dostajemy samą esencję. Esencję zła, bólu, cierpienia..
Na drodze pojawia się dziewczyna. Wystraszona, brudna, wychudzona.. Nie wiadomo o niej nic prócz tego, że przeszła piekło. Nic nie mówi, nie odpowiada na pytania, zamknęła się w swoim świecie. Trafia więc do szpitala psychiatrycznego, gdzie powoli zaczyna się otwierać i opowiadać swoją historię. Straszną, mroczną, brutalną.. Opisy majabrycznych wydarzeń przemawiają do wyobraźni, oj przemawiają...
"Spróbuj okazać słabość, a Twoje życie stanie się koszmarem..." albo stanie się przeszłością.
Tracy jest silna i bardzo chce żyć. Jest gotowa oddać swoje człowieczeństwo, by nie stać się tylko kreską na ścianie, oznaczającą kolejną ofiarę. Koszt jest na prawdę wysoki..
Można przymknąć oko na policyjne śledztwo i na brak głębszego opisu tego psychola...

Kinga | 2019-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Początkowo wydawała się dość nudna, zdawkowa do tego stopnia, że przeczytałam tylko dlatego, że szybko mi szło, a i książka jest krótka. Nagle, pod koniec, wszystko się zmieniło. Dynamika i nieprzewidywalność, zaskoczenie. Zakończenie to największy plus tytułu - trochę szkoda, bo temat bardziej rozwinięty mógłby robić wrażenie całościowo.

beztroska_domatorka | 2019-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

„W domu Dave'a” jest debiutem autorki i jeśli pierwsza książka, chociaż cieniutka wyszła tak dobrze, to strach pomyśleć, jakie będą kolejne. Dawno nie czytałam horroru i miło było przeczytać coś, co wywołało ciarki i ten znajomy dreszcz. Ta historia ma wszystko, co horror mieć powinien. Książkę przeczytałam jednym tchem, dużo się w niej dzieje, a za sprawą jej rozmiarów, jest esencją całej historii, bez zbędnych opisów, postaci pobocznych, które nie wnoszą nic w wydarzenia. Historia okazała się bardziej mroczna, niż przypuszczałam, a samo zakończenie mnie zaskoczyło.
Jeśli czytaliście „Zaginione laleczki” lub „Skradzione laleczki” i podobał Wam się ich mroczny klimat to z pewnością „W domu Dave'a” przypadnie Wam do gustu. Można zaobserwować podobieństwa między tymi książkami, chociaż zamiary psychopaty, jego działanie i ofiary różnią się od siebie.

Monika | 2019-04-04

"W domu Dave'a" to bardzo niepozorny horror, liczący jedynie 169 stron i obiecujący, że po jego lekturze nic nie będzie już takie jak dawniej. To historia opowiedziana z perspektywy Tracy Johnson, która podróżując autostopem stała się ofiarą psychopaty kryjącego się za maska niewinnego staruszka. Tytułowy Dave to mężczyzna dążący do dominacji, lubiący zadawać ból i decydować o życiu uwięzionych w jego piwnicy ofiar. Jedynym sposobem na przetrwanie wydaje się być całkowite posłuszeństwo. Jak daleko posunie się Tracy aby ocalić własne życie ?
Autorka w bardzo zwięzły i jednocześnie udany sposób przekazała czytelnikowi emocje i uczucia naszych bohaterów. Akcja przedstawiona zostaje z perspektywy głównej bohaterki i opiera się na połączeniu teraźniejszych odczuć Tracy oraz wspomnień, które zostają wywołane na skutek rozmowy kobiety z psychologiem. "W domu Dave'a" to interesujące studium ludzkiej psychiki oraz opowieść o poświęceniu, cierpieniu, pragnieniu przetrwania i strachu. To...

Agnieszka Bendkowska | 2019-04-01
Przeczytana: 23 marca 2019

"Kiedy nie miałam czym wymiotować ani czym płakać, wzięłam się do pracy. Zbierałam kości, trzymając je w ramionach i zanosiłam ostrożnie do zsypu."

Książka "W domu Dave'a" to debiut Karoliny Jakubowskiej.

Czy udany? Czy książka mi się spodobała? Czy wywarła na mnie wrażenie? A jeśli tak, to czy dobre?

Już poniżej moja opinia.

Jest to horror, więc już dzięki temu powinna książka mi się podobać.

"Życie autostopowicza nie jest łatwe. Nigdy nie można mieć pewności, kto się zatrzyma i dokąd uda się dojechać. Tracy Johnson, młoda podróżniczka i miłośniczka tej formy podróżowania, pewnego dnia trafia na psychopatę, który ma tylko jeden cel: dać upust swoim dewiacjom. W starych piwnicach prowadzi prywatne więzienie, w którym głodzi, okalecza i znęca się nad swoimi ofiarami na tysiące okrutnych sposobów. Ceną za przetrwanie w tych lochach jest bezwzględne posłuszeństwo. Tracy szybko zaczyna rozumieć, że musi poświęcić honor i moralność, bo wyrzuty sumienia nie mają racji bytu w...

rudy_lisek_czyta | 2019-03-29
Przeczytana: 29 marca 2019

Jak daleko jesteś w stanie się posunąć by ocalić własne życie?By przetrwać kolejny dzień w piekle?O tym wszystkim opowiem nam nasza bohaterka,która właśnie go przeżyła.
.😈
”W domu Dave'a”to debiutancka powieść Katarzyny Jakubowskiej i choć na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie to na 168 stronach skrywa się naprawdę dobra historia,która w ciągnęła mnie od pierwszej strony.Szkoda tylko,że autorka nie pociągnęła dalej tego wątku i nie rozwinęła bardziej szczegółowo makabrycznych opisów.Czytając historię pewnej autostopowiczki przed oczami miałam sceny iście z amerykańskiego filmu.
.😈
Akcja powieści rozpoczyna się w chwil,gdy młoda,wycieńczona i okaleczona dziewczyna zostaje odnaleziona na drodze.Po sytuacjach,które przeżyła trafia do ośrodka psychiatrycznego?gdzie wraz z miłą panią doktor odbywa sesje terapeutyczne.Na tych sesjach dziewczyna zaczyna się otwierać i opowiada swoją historię.Historie tak nierealną,że niektórzy biorą ją za wariatkę.I choć skrywa ona również swoje...