Pamiętnik

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Wydawnictwo: Albatros
Pamiętnik
Magda

Karty starego notatnika kryją historię romantycznej miłości. Starszy pan codziennie odczytuje ją mieszkającej w domu opieki kobiecie chorej na alzheimera. Jest to opowieść o bogatej dziewczynie z miasta i ubogim chłopaku z prowincji, których pewnego lata połączyło wyjątkowe uczucie. Wbrew sobie zostali rozdzieleni, a ich miłość wystawiona na próbę. Czy uda im się ponownie spotkać?

źródło opisu: Książka

Zuzanna Piosik | 2019-07-20

Wersja filmowa o wiele lepsza pod względem tego, że filmu się nie czyta. Historia naprawdę dobra, piękna. Jednak sposób w jaki pisze autor niestety nie jest dla mnie. Czytanie tej książki przyszło mi z wielkim trudem (co przyznaję z bólem, bo wielu ubóstwia Sparksa).

elik | 2019-07-01
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Film był świetny, książkę czytało się jak tani romans.

BeaW111 | 2019-06-30
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Kilka lat zajęło mi zanim przeczytałam ta książkę. Czytałam duzo pozytywnych opini, na jej temat. Historia wzruszająca ale pierwszy raz odnoszę wrażenie, ze film jest duzo lepszy od książki. Dla zabicia czasu można przeczytac, jednak raczej nie przeczytam ponownie.

Honorata | 2019-06-10

Piękna, wzruszająca. Liczyłam na dłuższą opowieść, ale chyba o to właśnie chodziło, że ma nie być długa, ale "głęboka".

Katarzyna | 2019-05-30
Przeczytana: 29 maja 2019

Jeszcze boli mnie serce, a łzy nie wyschły po przeczytaniu tej książki. Mistrz słowa potrafi jak nikt manipulować naszymi uczuciami. Pięknie przeżyć nasze życie, nie żałując ani jednego dnia. Tego życzyłabym sobie i każdemu z Was.
Powieść przedstawiona jako pamiętnik, spisany przez głównych bohaterów, aby w przyszłości nie zapomnieć o swojej pięknej historii. Gdy umysł zawodzi, takie wspomnienia mogą dokonać cudów.
Noah Colhoun jako nastoletni chłopak,spotkał miłość życia. Kilka tygodni spędzonych w towarzystwie Allison Nelson odmieniły go na zawsze. Krótka znajomość,pozostawiła w sercu wieczny ślad i tęsknotę. Pomimo rozstania, myślami był przy niej. Listy, które wysyłał nigdy nie znalazły odpowiedzi. Praca dla Morrisa Goldmana, zaowocowała po II wojnie światowej, wysokim wynagrodzeniem, dzięki któremu zakupił i odnowił dom. Jego ciężka i owocna harówka, stała się tłem do artykułu, który przewrócił jego życie do góry nogami.
Po 14 latach Allison postanowiła pożegnać i rozliczyć...

Beate | 2019-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 maja 2019

Ładna historia miłosna, dobrze się czytało, polecam

Zocha | 2019-04-06
Przeczytana: 2018 rok

Przykro mi to mówić, ale film znacznie lepszy...

Vilsa | 2019-03-20
Przeczytana: 20 marca 2019

Nigdy nie chcę tak skończyć. Nie pamiętać, że kocham albo codziennie widzieć w oczach ukochanej osoby pustkę zamiast pamięci o mnie. Nie chcę nigdy. Wolę każdą inną chorobę, wytrzymam każdy ból. Byle móc kochać.

Czytelniczka25 | 2019-02-17
Przeczytana: 14 lipca 2017

Piękna wzruszająca historia jeszcze piękniejszej miłości. Czytając książkę łza się w oku kręci. Serdecznie polecam książkę, wszystkim którzy uwielbiają romantyczne historie. Wciągająca,piękna i wzruszająca od początku do samego końca. Polecam!

Kamila | 2019-02-06

Jestem nieobiektywna, gdyż film "Pamiętnik" jest najpiękniejszą historią jaką znam.