Trylogia

Cykl: Trylogia Sienkiewicza (tom 1-3)
Wydawnictwo: Audiobook
klasyka
Meehoow

Trylogia w wersji audio: czytają Krzysztof Globisz, Marek Walczak, Zdzisław Wardejn.

źródło opisu: AudioBook

źródło okładki: AudioBook

McDusia | 2019-01-08
Przeczytana: 2000 rok

opinia z roku 2019
Jak dotąd lepszej książki nie przeczytałam

Jakub_S | 2018-08-09

Do Trylogii musiałem dorosnąć. Dopiero teraz doceniłem kunszt Sienkiewicza. Serce rośnie jak się czyta przygody Skrzetuskiego, Kmicica (ulubione) i Wołodyjowskiego.

PS. Jako geografowi za zamiłowania marzy mi się wydanie zawierające mapy (albo cały atlas) przedstawiające podróże, przygody, bitwy, etc. bohaterów.

Space86 | 2018-05-09
Przeczytana: wrzesień 2004

Czytałem co prawda w liceum i w innym wydaniu, ale jak zobaczyłęm to wydanie w Biedronce w śmiesznej cenie to nie mogłem się oprzeć i kupiłem, w końcu treść ta sama :}

Fragile | 2017-07-28

popis grafomaństwa i mitomanii w temacie polskiego szlachciury

Mateusz | 2017-05-07

oprócz Pana Wołodyjowskiego

Maromira | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Trylogia. Choć to jedynie określenie serii mającej trzy tomy, to w Polsce automatycznie utożsamia się to pojęcie z powieściami Henryka Sienkiewicza – „Ogniem i mieczem”, „Potopem” i „Panem Wołodyjowskim”. Można nie lubić „Trylogii”, ale raczej nie znajdzie się w naszym kraju człowiek, który nie znałby którejś z części, nie czytał choćby fragmentów na lekcji czy nie widziałby choć jednej ekranizacji.

Popularność Sienkiewicza przekłada się na ogromną ilość wznowień, kolejnych edycji, tak więc można wśród książkowych wydań Trylogii przebierać, znajdując dla siebie odpowiedni rozmiar czy grubość okładki. Spośród różnych, szkolnych – bo z opracowaniem – nakładów, lekkich i tanich, wznowienie wydawnictwa REA wygląda imponująco.

Całość została opracowana na jeden, ogromny i gruby tom, tak ciężki, że można by nim zabić. To takie wydanie, które może stać sobie na półce i godnie się prezentować czy też być idealnym pomysłem na prezent – dla fanów klasyki lub/i Sienkiewicza, bo jakby nie...

Wkp | 2017-04-04

TRYLOGIA NARODOWA

Są tacy, którzy kochają te powieści i są też tacy, którzy ich nienawidzą. Podobnie zresztą, jak ekranizacji powstałych na ich kanwie. Tę drugą grupę reprezentują przede wszystkim uczniowie zmuszani przez lata do mierzenia się z dziełami Sienkiewicza, jako lekturą obowiązkową; wiem o tym dobrze, bo zniechęcony szkolnymi czytadłami unikałem wszelkich klasyków jak ognia. Niesłusznie, przekonałem się o tym po latach, ale jak to mówią lepiej późno, niż wcale. Potwierdza to także sienkiewiczowska „Trylogia”, która stanowi naprawdę ciekawą opowieść napisaną w iście wspaniałym stylu.

Fabularnie rzecz przenosi nas do siedemnastowiecznej Polski, Polski pełnej problemów, ale i chwały. Trudów i zwycięstw. W skali makro odnoszą się one do całego narodu, w skali mikro dotyczą poszczególnych bohaterów. Postacie wiodące stają w obliczu miłości do kobiety, ale miłości naznaczonej trudnościami, które trzeba pokonać. Okoliczności nie sprzyjają uczuciu, pojawiają się inni chętni do...

książek: 2024
Iwona | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Przeczytane po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Recenzji były już miliony, ale trzeba samemu sięgnąć i się przekonać jak to dzieło jest piękne. Zachęcam.
Ulubiony bohater - Jan Onufry Zagłoba herbu Wczele :D

Ania | 2017-01-27

Każdy powinien to przeczytać. po raz pierwszy czytalam to w wieku 15 lat i była to gehenna. Szczegółowe opisy były ciężkie do przebrnięcia. kilka lat później sięgnęłam ponownie po Trylogie i stwierdzam, że to mistrzostwo. do niektórych książek trzeba dojrzeć.

Ireth | 2016-12-11

Sienkiewicz publikował to podobno w gazecie, zapewne gdyby miał na to więcej czasu "Trylogia" byłaby jeszcze lepsza. Doskonałym zabiegiem było archaizowanie dialogów przy pozostawieniu współczesnego autorowi języka w dyspozycji narratora, dzięki czemu bardzo dobrze się czyta, a jednocześnie książki utrzymują swój klimat. Moim zdaniem zdecydowanie najlepszą częścią jest "Potop", to w sumie jedyna do której lubię wracać.