Pułapka życia

Wydawnictwo: Studio Suite77
Pułapka życia
Klaudia

Dwie kobiety. Dwa charaktery. Dwie orientacje seksualne. Czy przeciwieństwa pozwolą połączyć siły w walce o życie siedmioletniego chłopca? Dla Nikki, doświadczonej detektyw, to nie tylko walka z czasem, lecz przede wszystkim zmagania z własnymi słabościami. Dla Jennifer to nowa ścieżka kariery, która nie zapowiada się zbyt obiecująco. Tę książkę czyta się jak scenariusz. Zwroty akcji, dialogi,...

Dwie kobiety. Dwa charaktery. Dwie orientacje seksualne.
Dla Jennifer to nowa ścieżka kariery, która nie zapowiada się zbyt obiecująco.
Tę książkę czyta się jak scenariusz. Zwroty akcji, dialogi, minimum opisów sprawią, że nie zechcecie jej odłożyć.

źródło opisu: http://studiosuite77.pl/produkt/pulapka-zycia-wkrotce-premiera/

źródło okładki: http://studiosuite77.pl/produkt/pulapka-zycia-wkrotce-premiera/

Fragment książki

czytanienaplatanie | 2019-03-18
Przeczytana: 09 marca 2019

„Dwie kobiety, dwa charaktery, dwie orientacje seksualne”

Zachęcona tym krótkim, ale sugestywnym opisem, sięgnęłam pod debiutancką książkę Klaudii Morawy i nie zawiodłam się. Znalazłam w niej ciekawy wątek obyczajowy dotykający problemu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, ale niejako w gratisie dostałam świetnie rozwiniętą zagadkę kryminalną z emocjonalnie poruszającą zbrodnią i wartką akcją.

Głównymi bohaterkami powieści są dwie, jakże różne, kobiety. Nikki, doświadczona detektyw, przechodząca trudny okres w życiu po śmierci męża, wychowująca nastoletnią córkę. Swoją stratę próbuje zagłuszyć nadmiernym spożyciem alkoholu i negowaniem każdej próby pomocy. Burkliwa, bezczelna i skupiona na sobie homofobka.

Jennifer, młoda detektyw, borykająca się z brakiem akceptacji swojej orientacji seksualnej ze strony bliskich. Szczęśliwa żona Sashy i matka autystycznej dziewczynki.

Obie kobiety zostają partnerkami w prowadzonym śledztwie. Nikki nie akceptuje nowej...

ZaczytanyIntrowertyk | 2019-03-05
Przeczytana: 05 marca 2019

"Pułapkę życia" nazwałabym takim kryminałem obyczajowym. Wątek kryminalny o uprowadzonym dziecku wydawał się być czasem bardziej w tle, przytłoczony przez problemy głównych bohaterek. Detektyw Nikki zmaga się ze sobą, nie mogąc poradzić sobie ze stratą męża, choć minął już rok od jego śmierci. Natomiast Jennifer, jej nowa partnerka, która dopiero przeniosła się do wydziału porwań, boi się przyznać do swojej orientacji, przedstawić żonę, przez co czuje się źle w nowym otoczeniu. Ciężko jest się dogadać obu paniom detektyw i właściwie wciągnęłam się w tę ich przepychanki.
Czasem trochę przeszkadzał mi sposób narracji, który jak określiła we wstępie sama autorka, specjalnie był taki chaotyczny, bez opisów przyrody czy miejsc akcji. Raczej z przyzwyczajenia brakowało mi większego wglądu w te sprawy i może bardziej głębokiego spojrzenia na uczucia bohaterów. Ale, gdy już przyzwyczaiłam się to tego sposobu przedstawiania akcji, czytało mi się miło. A samo zakończenie... Wow!...

noodla_books | 2019-02-19
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 17 lutego 2019

Otrzymałam propozycję przeczytania ebooka Pułapki życia od autorki. Spojrzenie na okładkę i krótki opis historii wystarczająco mnie do niego zachęcił. Zgodziłam się i skoro mogę wesprzeć jakkolwiek w tym dość dobrym debiucie, ponieważ już przeczytałam i uważam, że książka jest warta czytania, to nie pozostało mi nic innego jak wam ją polecić.

Dwie kobiety. Dwa charaktery. Dwie orientacje seksualne.

Nicki Black to chodząca kobieta bomba, którą obecnie najbliższą przyjaciółką jest whisky, całkowicie zatracona jest w swoim życiu. Wdowa, która nie potrafi wciąż pogodzić się ze śmiercią męża, nie radzi sobie również w relacjach z nastoletnią córką.

"Nie rozumiał jej uporu, a jednocześnie w jakiś sposób podziwiał tę samotną walkę".

Piękna Jennifer, żona Sashy, kobiety, z którą wspólnie wychowują adoptowaną córkę, zmaga się z innymi problemami. Ona ze swoją seksualnością już się dawno pogodziła, tyle że nie potrafi się do niej przyznać wśród dalszego otoczenia.

Obydwie panie detektyw...

Nietoperz | 2019-02-12

Nikki, wdowa, która po tragicznej śmierci męża ucieka w alkohol i pracę, zapominając o istnieniu świata wokół niej, o córce i opiece nad nią. Jennifer, młoda dziewczyna, która ze względu na dyskryminację odeszła z poprzedniej pracy, próbująca połączyć karierę i życie rodzinne. Dwie zupełnie różne od siebie kobiety, łączy je miejsce pracy, policyjny wydział zajmujący się szukaniem zaginionych, gdzie zmuszone zostają do działania w duecie, i sprawa porwania małego chłopca. Czy uda im się odnaleźć wspólny język? I czy zdążą znaleźć dziecko, zanim będzie za późno? Zapraszam do czytania!:)

Książkę, pomimo, że jest w formie ebooka, połknęłam w jeden wieczór. Chyba wspominałam już, że lubię wątki kryminalne? Choć może wydawało by się, że to zagadka zniknięcia chłopca gra w treści pierwsze skrzypce, to wcale tak nie jest, choć o nią opiera się cała fabuła. Najważniejsze są tutaj relacje międzyludzkie, postacie obu bohaterek, ich problemy, przeżycia, wydarzenia z dnia codziennego. Treść...

sweetnessoflife | 2019-02-27
Przeczytana: 24 lutego 2019

Zabierając się za lekturę byłam pewna, że będę miała do czynienia z typową sensacją, zwrotami akcji, rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. Nie myliłam się, choć wątek kryminalny jakby był tylko tłem samej książki. Główny prym wiodą tu jednak życie, uczucia i myśli samych głównych bohaterek.

Nikki to silna, inteligentna i świetna w swoim fachu doświadczona detektyw. W tej chwili swojego życia jednak nieco zboczyła z toru. Od czasu śmierci męża, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że ją opuścił. Pogrąża się w depresji, a to łączy się z uzależnieniem alkoholowym. Ma nastoletnią córkę, która aby zwrócić uwagę matki stwarza problemy. Nikki, mało interesuje się swoim dzieckiem, czas spędza w pracy, barze lub na cmentarzu, będąc właściwie ciągle pod wpływem. Silna depresja nie raz stawia ją na krawędzi i próbuje popchnąć ją w przepaść, by zakończyć życie pełne smutku.

Jennifer to młoda, atrakcyjna kobieta, która ze względu na swoją orientację seksualną również ma za sobą nieciekawą...

renia123mala | 2019-01-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy do ręki wzięłam powieść Klaudii Morawy ; Pułapka Życia ; wydawnictwa Studio Suite_77, nie przypuszczałam że zginę i przepadnę, dla tych 285 stron, gdzie od razu wpadła mi do głowy sentencja która wyraźnie pokazuję moją bezradność: ; Możesz przeczytać tysiąc, ba! nawet dwa tysiące książek w ciągu roku, całego życia, a tylko dziesięć pozostanie w sercu ; Powieść autorki zapisała się na łamach mej duszy. To prawda że, książka a książka, bo przecież o gustach się nie dyskutuje, ale szybka zawrotna akcja która pochłania od pierwszego wersa aż do ostatniej kropki i masz wrażenie czytelniku nie dosytu, to już koniec?
Powieść sensacyjno - kryminalna, z domieszką thrillera psychologicznego, gdzie miejscami czuć podmuch mroku, dwie bohaterki, każda z nich inna. Dwa różne charaktery, osobowości, temperamenty, homoseksualność, gdzie w przypadku Jennifer Robbins przewija się wątek tolerancji, empatii, dyskryminacji, obawy przed odrzuceniem i brakiem akceptacji w środowisku. Każda z nich...

Zuzanna | 2019-05-03
Klaudia | 2019-05-01