Dziewczyna z wieży

Girl in the Tower
Mateusz

źródło okładki: https://muza.com.pl/3421-large_default/dziewczyna-z-wiezy.jpg

BlueSpark | 2019-03-09

„Niedźwiedź i słowik” podbił moje serce w mgnieniu oka, zakochałam się w historii Wasi i tej całej magicznej, baśniowej otoczce, no po prostu nie mogłam odpuścić sobie „Dziewczyny z wieży”. Jest to druga część trylogii, co oznacza, że kolejna będzie ostatnią i już teraz z tego powodu rozpaczam, i jednocześnie nie mogę się doczekać. Czy autorkę dosięgnęła „klątwa drugiego tomu”, czy jednak udało się ją obejść?
Wasia, po rewelacjach w rodzinnej wiosce, walce z Niedźwiedziem i stracie wielu bliskich, ucieka w świat. Pomaga jej w tym Morozko, demon mrozu. Wasia wyrusza w podróż przez las, w czasie srogiej zimy, na swoim wiernym przyjacielu, Słowiku. Żądna przygód dziewczyna ze swoim krnąbrnym charakterem szybko pakuje się w kłopoty. Te doprowadzają ją do brata, Saszy, który jest teraz mnichem i do siostry, Olgi, teraz księżnej sierpuchowskiej. Masza, jej córka, jest taka jak Wasia, widzi czarty i duchy, co wkrótce może na nie obie sprowadzić niebezpieczeństwo. Wasia w przebraniu...

Moderna | 2019-03-15
Przeczytana: 15 marca 2019

„To co ty nazywasz magią, polega po prostu na tym, by nie pozwalać światu być innym, niż sobie życzysz.”

"Dziewczyna z wieży" to jedna z tych książek, na którą czekałam z niecierpliwością.

Pierwsza część "Niedźwiedź i słowik" mnie oczarowała i porwała do swojego nieco mrocznego, baśniowego, niezwykle klimatycznego świata, ale druga jest wg mnie, jeszcze lepsza. Bardziej dopracowana, ciekawsza i zaskakująca.
Bardzo polecam. :)

Aneta | 2019-03-25