29 sekund

2018-01-25
9788380741911
Ewa Pater-Podgórna
Ewa Pater-Podgórna

Powieść to teatr jednej aktorki, która została oddana nieco schematycznie ale na dobrym poziomie.
Brakuje nieco fabuły. "Zaskakujące" zwroty akcji są bardzo, ale to bardzo na siłę. Polegają na wybraniu dziwnej, pokrętnej drogi której raczej nikt by nie wybrał.

Można poczytać ale równie dobrze można wybrać inną pozycję.

Można poczytać ale równie dobrze można wybrać inną pozycję.

2064

Myślałam o niej już od jakiegoś czasu, ale ciągle gdzieś mi ten tytuł umykał i w końcu wczoraj włączyłam i kurde, to była dobra decyzja! Po jej zakończeniu widzę mnóstwo zgrzytów - wiecie, ta książka ma niektóre wątki totalnie oderwane od rzeczywistości i cały ten wątek z Rosjanami wygląda, jakby pisany pod wpływem czegoś mocnego, ale kurde, nie przeczę, że niesamowicie się wciągnęłam i przez kilka godzin żyłam tą książką i kibicowałam bohaterce w walce o swoje.

Totalnie nierzeczywiste, ale tak dobre w swojej niedoskonałości :). Już dłuższy czas tak mocno nie wkręciłam się w żadną książkę i miałam naprawdę ogromną frajdę, słuchając jej, więc mogę wybaczyć wiele ;).

"29 sekund" T.M. Logana, to doskonały thriller psychologiczny. Czytelnik zostaje wciągnięty w historię Sarah, która staje się dłużniczką nieznajomego mężczyzny, po tym, jak uratuje małą dziewczynkę z kłopotów. Propozycja, którą dostaje od dłużnika, może pomóc jej rozwiązać trudną sytuację z jej szefem, ale jednocześnie rodzi się pytanie, jakie będą skutki tej decyzji.

Książka jest bardzo realistyczna i wciągająca, a liczne niespodziewane zwroty akcji utrudniają przewidzenie zakończenia historii. Autor bardzo dobrze oddaje atmosferę panującą w miejscu pracy, gdzie czasami trudno znaleźć się w trudnej sytuacji. Sytuacja, w której Sarah się znajduje, daje czytelnikowi wiele do myślenia i zmusza do zadawania sobie trudnych pytań. Co byśmy zrobili na jej miejscu? Czy zawsze warto podjąć taką decyzję? Czy jesteśmy gotowi ponieść konsekwencje swoich czynów?

Poza świetnie poprowadzoną fabułą warto też zwrócić uwagę na styl autora. T.M. Logan potrafi tworzyć naprawdę plastyczne opisy i układać zdania w sposób, który przyciąga uwagę czytelnika. Czyta się to wszystko bardzo sprawnie i płynnie, a sama narracja wciąga i nie pozwala oderwać się od lektury.

Nie mogę też nie wspomnieć o głównej bohaterce. Sarah to postać bardzo dobrze wykreowana i wyważona. Nie jest przerysowana, a jej reakcje i decyzje wydają się realistyczne i uzasadnione. Czułam z nią empatię i przeżywałam jej trudności. Cała historia jest przecież skonstruowana wokół jej problemów w pracy i próby znalezienia rozwiązania, które nie wpędzi jej w jeszcze większe kłopoty. Sarah to sympatyczna postać, z którą wiele osób może się utożsamiać, ponieważ jej problemy z szefem są bardzo powszechne w dzisiejszych czasach.

Autor zakończył książkę w genialny sposób, zapewniając czytelnikom niespodziankę. Książka skłania czytelnika do refleksji nad swoimi decyzjami i skutkami, jakie niosą za sobą podejmowane przez nas wybory.
Thriller psychologiczny autorstwa T.M. Logana składa się z wielu zawiłych wątków, niespodziewanych zwrotów akcji i zaskakujących zakończeń. Książka porusza wiele ważnych tematów, w tym problem molestowania seksualnego w miejscu pracy, bezsilności ofiar oraz przede wszystkim — cenę, jaką płacimy za podjęte decyzje.

W powieści "29 sekund" autor doskonale bawi się emocjami czytelnika, sprawiając, że od samego początku trzymamy kciuki za Sarah i liczymy, że wszystko się dla niej dobrze skończy. Jednakże T.M. Logan rzuca na czytelnika kolejne bombki, które zmuszają nas do ciągłego zmieniania zdania.
<br/>Podsumowując, "29 sekund" to naprawdę świetnie napisany thriller psychologiczny, który wciągnie każdego fana gatunku. Pełen zwrotów akcji, nieoczekiwanych momentów i napięcia, którym nie sposób się oprzeć. To powieść, która zmusza do refleksji nad własnymi postawami i decyzjami, a jednocześnie daje dużo emocji i wciągającej akcji.

Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto lubi nieprzewidywalne i intrygujące historie.
Polecam tę książkę z całego serca i z niecierpliwością czekam na kolejne dzieła T.M. Logana.

Kolejna, świetnie opowiedziana przez T.M Logana, historia. To druga książka tego pisarza, jaką przeczytałam i wciąż mam ochotę na więcej. Wprawdzie na początku Sarah, strrrasznie mnie irytowała.

Wydawała się zwykłą, niezbyt rozgarniętą kurą domową, która zupełnie nie potrafi wziąć spraw w swoje ręce i o siebie zadbać. Świadczyły o tym jej relacje z mężem-cieniem, który niby był, a jakoby go wcale nie było. Oraz to jak zachowywała się na uczelni, wobec swojego przełożonego "kuloodpornego" Alana Lovelocka.

Jednak jak się okazało, kiedy naprawdę została przyparta do muru, potrafiła pokazać prawdziwe pazury wściekłej do granic możliwości i bardzo mocno zdeterminowanej kobiety, która nagle zdolna była wymyślić prawdziwie szatański plan. Plan, który zdecydowanie potwierdzał, że "Kto mieczem wojuje, od miecza ginie"

29 sekund - książka trafiła do mnie przypadkiem - zainteresowany opisem - przeczytałem.
Książka do rozgryzienia w jeden wieczór.
Główna bohaterka - Sarah , która zmaga się z dużymi problemami w pracy - ratuje z opresji obcą dziewczynę.
Ojcem uratowanej dziewczyny jest wpływowy człowiek - który staje się dłużnikiem wobec Sary.
Resztę fabuły - pozostawiam wam do przeczytania :)
Moim zdaniem , zabrakło - dobrego zbudowania napięcia oraz lepszych dialogów. Oczekiwałem trochę więcej w tym tytule.

Książka do rozgryzienia w jeden wieczór.
Resztę fabuły - pozostawiam wam do przeczytania...

Książka bardzo mnie wciągnęła od pierwszej strony. I czytałam ją z zapartym tchem. Jednak zakończenie mnie zaskoczyło, i to niekoniecznie pozytywnie. Jakoś nie pasowało mi do całości.

Jakby pisane przez licealistę...

Jakby pisane przez licealistę...

wyjątkowo nudna i oderwana od rzeczywistości... główna bohaterka irytująca, infantylna i głupkowata (to wykładowca na uniwersytecie?? błagam....),a sytuacje wywołują zgrzyt zębów - książka dla ludzi o mocnych szczękach ;)

Sarah jest doktorem na uniwersytecie i zajmuje się badaniem twórczości Marlowe'a. Liczy, że po dwóch latach pracy, wprowadzeniu własnego programu studiów i innym wkładzie w życie uczelni dostanie wreszcie umowę na czas nieokreślony. Jednak awans kobiety blokuje jej przełożony - Alan Locklove. W bardzo niewybredny sposób sugeruje Sarah, że jedyną drogą awansu dla niej jest jego łóżko. Kobieta boi się złożyć skargę, bo wie, że to nic nie da, a tylko może jej zaszkodzić. Dlatego ustala z przyjaciółką Zasady, według których żadna ma nie znaleźć się w sytuacji sam na sam z profesorem. Locklove jest jednak coraz bardziej natarczywy w stosunku do Sarah.
Pewnego dnia Sarah spontanicznie ratuje ośmioletnią dziewczynkę. Okazuje się, że to córka wpływowego Rosjanina, który chce spłacić dług wdzięczności. Oferuje, że "zniknie" dowolną osobę, którą wskaże Sarah. Kobieta ma 72 godziny na decyzję. Wie, kogo chciałaby się pozbyć, ale wie też, że jest to do końca w porządku. Od tej decyzji zależy życie jej, jej dzieci i jej kariera. Czy to na pewno takie proste?
Książka jest bardzo ciekawie napisana, trzyma w napięciu i rzeczywiście łatwo wczuć się w sytuację głównej bohaterki. Co prawda gra trochę na stereotypach (Rosjanin=mafia),ale robi to nienachalnie. Z drugiej strony skłania do refleksji nad naszymi decyzjami i ich konsekwencjami. Nie zawsze możemy zrobić to, co słuszne, a to co niesłuszne nie zawsze się udaje. Bardzo podobało mi się też posłowie autora, było niezwykle sympatyczne i tym zachęciło mnie do sięgnięcia po jego inne książki. Dodam jeszcze, że zakończenie było dość nieoczywiste i do ostatnich stron niejasne - dla mnie to plus.

...i kiedy myślałam, że wiem na pewno jak potoczą się losy bohaterów nastąpiła WIELKA ZMIANA i nic już nie było pewne. Zupełnie zaskakująca końcówka.
Polecam osobom oczekującym nieoczywistego!

Polecam osobom oczekującym nieoczywistego!

• Przeczytane w 2019