Gdańsk jako wspólnota

Wydawnictwo: Wydawnictwo słowo/obraz terytoria
Paweł Adamowicz
Sandra

"Po dziesięciu latach od napisania książki Gdańsk jako wyzwanie i dwadzieścia osiem lat od rozpoczęcia najpiękniejszej przygody życia – samorządowej pracy dla Gdańska – podejmuję ryzyko napisania drugiej książki. Czy moja wizja Gdańska Anno Domini 2008 się spełniła? Co w moim myśleniu było dostatecznie dojrzałe, a co naiwne? Czy i jak zmieniłem się jako człowiek, obywatel, prezydent miasta? Jakimi doświadczeniami i przemyśleniami o naszym mieście mogę się podzielić z gdańszczankami i gdańszczanami?

Ta książka nie ma być jednak prostym rozrachunkiem ze zrealizowanych programów wyborczych. Gdańsk jako wspólnota jest raczej podziękowaniem dla mieszkańców Gdańska, którzy aż siedmiokrotnie mi zaufali, wybierając mnie na radnego i prezydenta miasta."

Paweł Adamowicz

źródło opisu: https://terytoria.com.pl/1259-gdansk-jako-wspolnota.html

źródło okładki: https://terytoria.com.pl/1259-gdansk-jako-wspolnota.html

Paweł Brendel | 2019-03-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Felieton
Przeczytana: luty 2019

Wyjątkowa pozycja w mojej bibiliotece, nie przychodzi mi na myśl żadna inna książka, która treścią, bądź formą była zbliżona do drugiej publikacji zmarłego niedawno Prezydenta Miasta Gdańska - Pawła Adamowicza.

Ta książka, to swoisty podręcznik do samorządności, zarówno rozumianej przez administrowanie miastem, posługę mieszkańcom jak i gospodarza kulturowego lokalnej społeczności. Jak sam mówi we wstępie autor, to coś więcej niż tylko relacja z wypełnionego programu ostatniej dekady.

rawi009 | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Prawdziwy testament wybitnego samorządowca, nowoczesnego patrioty i europejczyka.
Niebawem zostanie doceniony wkład Pawła Adamowicza w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, zakorzenianie Polski we wspólnocie europejskiej czy też krzewienie idei nowoczesnego systemu edukacji, na miarę XXI w.
Zresztą już widzieliśmy masę młodych ludzi, którzy wyszli wyrazić swój sprzeciw.
Tej fali już nic nie zatrzyma. Żaden nacjonalizm czy klerykalizm.

deceive | 2019-04-02
Anna | 2019-02-06