Umiera się tylko raz

Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziewski
Cykl: Tracy Crosswhite (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
The Trapped Girl
Lech Z. Żołędziewski
aleqsia

Blisko 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! NIEUSTRASZONA DETEKTYW PO RAZ KOLEJNY BĘDZIE MUSIAŁA POŁOŻYĆ NA SZALI SWOJE ŻYCIE, BY STAWIĆ CZOŁA PSYCHOPACIE. Kiedy w pozostawionej w chłodnych wodach zatoki Puget Sound pułapce na kraby zostaje odnalezione ciało kobiety, Tracy jest przekonana, że będzie to jedna z najtrudniejszych spraw w jej policyjnej karierze. Po pierwsze, musi zidentyfikować...

Blisko 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy!

Kiedy w pozostawionej w chłodnych wodach zatoki Puget Sound pułapce na kraby zostaje odnalezione ciało kobiety, Tracy jest przekonana, że będzie to jedna z najtrudniejszych spraw w jej policyjnej karierze. Po pierwsze, musi zidentyfikować ofiarę. A sekcja zwłok ujawnia, że zamordowana włożyła wiele wysiłku w ukrycie swojej tożsamości. Najwyraźniej się kogoś bała…

Gdy ustalenia policji zaczynają wskazywać, że ofiarą może być kobieta, która przed kilkoma miesiącami zaginęła w górach, sprawa staje się dla detektyw Tracy Crosswhite bardziej osobista. Wciąż nękają ją bolesne wspomnienia w związku z morderstwem młodszej siostry i świadomością, że z winy policji przez dwadzieścia lat Tracy nie mogła zamknąć tej sprawy. A historia lubi się powtarzać. Choć śledczy wnikliwie badają przeszłość zabitej kobiety, znajdują więcej pytań niż odpowiedzi. Dopiero dociekliwość Tracy doprowadza do odkrycia pełnej niespójności historii, w której zdrada i chciwość odgrywają główną rolę.

źródło opisu: Albatros

źródło okładki: Albatros

eunice | 2019-03-19
Na półkach: 2019, Przeczytane, Legimi 📚
Przeczytana: 19 marca 2019

To kolejna książka z serii o detektyw Tracy Crosswhite i po raz kolejny autor mnie nie zawiódł. Ciekawa intryga, odpowiednio zagmatwana, a jednocześnie napisana lekkim językiem wciąga od pierwszej strony.
Czas najwyższy dodać nazwisko tego autora do moich ulubionych, do grona tych, na książki których czekam z utęsknieniem.

Przeczytana: 15 marca 2019

Jest piękny, ciepły, czerwcowy poranek, gdy detektyw Tracy otrzymuje zgłoszenie o odnalezieniu ciała młodej kobiety na dnie cieśniny Puget, nieopodal Seattle. Zwłoki umieszczone zostały w klatce na kraby.
Żmudna i trudna identyfikacja ciała denatki stanowi dla detektywów nie lada zagwozdkę.
Gdy okazuje się, że zamordowana kobieta przybrała nową tożsamość, wychodzą na jaw nowe fakty... Andrea Strickland zaginęła podczas wspólnej, górskiej wspinaczki z mężem.
Co spowodowało, że Andrea podjęła wszelkie desperackie próby ratowania życia? Jakie tajemnice z przeszłości zabrała ze sobą denatka do grobu? I kto w końcu był winien śmierci młodej kobiety? Kto oddał do niej strzał w tył głowy i umieścił w klatce na kraby?
Książka ta całkowicie mnie pochłonięła. Mimo, że jest to czwarta powieść z detektyw Tracy Crosswhite z powodzeniem można ją czytać bez znajomości wcześniejszych. Akcja książki toczy się od pierwszej do ostatniej strony. Ani przez chwilę nie poczułam się znudzona, a wręcz...

agacka | 2019-03-18
Na półkach: 2019, Przeczytane