Wywrotowe żony

Storytel Original
2018-12-03
2018-12-03
Justyna Polanowska
literatura fińska literatura obyczajowa komedia romantyczna Storytel Storytel Original

Wybrałam ten audiobook jako chwilę na relaks, jednak nie porwała mnie ta książka. Może dlatego, że nie jestem fanką komedii romantycznych.... Kilka refleksji na temat małżeństwa było trafnych, jednak w większości przemyślenia Anni były trochę infantylne, jej oczekiwania nierzeczywiste, a przeżycia niedocenione. W mojej ocenie sama nie wie, czego chce. Jednak niech każdy przekona się sam...

Fanka komedii romantycznych będąca całkowitym przeciwieństwem swego ulubionego gatunku. Duży plus Anna Cieślak jako lektorka.

Anty komedia romantyczna utrzymana w tejże konwencji. Nie oglądam filmów z tego gatunku więc odniesienia w większej części tej książki były mi nieznane.
Kobieta, raczej przeciętna, z problemami i wadami ma cudownego faceta od 10 lat. Uświadamia sobie, że go już nie kocha. Inne bohaterki reprezentują różne, współczesne typy kobiet. Zarysowane są grubą kreską, wyraziście jak w komiksie - od razu wiemy kto jest kim. Pomimo, wydawałoby się komediowego charakteru, poruszane są trudne kobiece tematy, zarysowane nie nachalnie, raczej realistycznie.
Odczarowuje mity romantyczne, lekka, ale niebanalna.

• Storytel
  • Przeczytane w 2023 roku
  • Nie moja bajka

Dodaj cytat z książki Wywrotowe żony