Wierzę w radość

Wydawnictwo: Święty Wojciech
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
filozofia, etyka
Koronczarka

Czym jest radość? Co jest jej źródłem? Czy umiemy szukać uśmiechu, cieszyć się z drobiazgów? Czy można stale się radować? Na antologię zatytułowaną Wierzę w radość składają się wiersze oraz refleksje, często bardzo osobiste, w których ks. Jan Twardowski stara się pokazać różne postaci i odcienie radości - tej małej, codziennej i tej wielkiej, ewangelicznej, wiecznej. Odkrywa przy tym urok radości życia, pokazuje, że warto spoglądać na wszystko z jaśniejszej strony, podkreśla moc radości płynącej z daru wiary. Kreśli drogę od najprostszych dziecięcych spontanicznych zachwytów do radości, jaką niesie przyjaźń z Bogiem.

źródło opisu: Strona księgarni

źródło okładki: strona księgarni

Koronczarka | 2019-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2019

O tym, że wierzy w Boga, ksiądz Twardowski zapewniać nie musi. A w tej książce najcenniejsze wydają mi się rozważania o radości. O tym, że żyjemy dla innych, że dawanie radości jest cenniejsze niż uciecha z byle czego. Że źródłem radości mogą być przeszkody, pokonywanie trudności, że droga pod górę jest wartościowsza i bardziej satysfakcjonująca niż szeroki trakt w dół. Że gdy nie swego dobra patrzysz, częściej spotkasz szczęście. I może to naiwny idealizm, ale ja też w taką radość wierzę, dlatego polecam myśli Jana Twardowskiego nie tylko zdeklarowanym katolikom :)

Ervisha | 2019-01-11
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Zbiór wierszy oraz refleksji (przeważnie) w których ksiądz stara się pokazać i wytłumaczyć różne postaci i odcienie radości. Od tej małej, malutkiej i najmniejszej, po przez radość codzienną, pojawiającą się raptownie i znienacka, radość ewangeliczną, tą ogromną a na wiecznej kończąc.

W Jego słowach czuć szczerość i prawdziwość - to, że płyną one prosto z serca i są opowiedziane sercem. Nie poucza, nie umoralnia, nie nakazuje i nie zakazuje a opowiada.

Opowiada i wyjaśnia, jednocześnie powoli odkrywając urok radości z życia i pokazując, że warto nieco bardziej optymistyczniej patrzeć na świat. Jednocześnie podkreśla jak bardzo jest ważna w naszym życiu i jak ogromną ma moc.

lolo6220 | 2019-06-01
Kaya | 2019-01-16