Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie

Tłumaczenie: Ewa Androsiuk-Kotarska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Sustainable Home. Practical Projects, Tips and Advice for Maintaining a More Eco-friendly Household
poradniki

Chcesz żyć zdrowo i być przyjaznym naturze? Dowiedz się, co to jest less waste, jak produkować mniej śmieci i dbać o środowisko każdego dnia! Christine Liu, autorka popularnego lifestylowego bloga, podpowie ci, jak prostsze życie w duchu minimalizmu może stać się pierwszym krokiem w kierunku dbania o planetę. W jej książce odnajdziesz proste wskazówki do życia w duchu "less waste". Sprawdź,...

Chcesz żyć zdrowo i być przyjaznym naturze?
Christine Liu, autorka popularnego lifestylowego bloga, podpowie ci, jak prostsze życie w duchu minimalizmu może stać się pierwszym krokiem w kierunku dbania o planetę. W jej książce odnajdziesz proste wskazówki do życia w duchu "less waste". Sprawdź, jak niewiele trzeba zrobić, aby twój salon, kuchnia czy łazienka były gospodarowane w sposób zgodny z naturą.
Dowiedz się:
- jak robić zakupy i gotować, aby marnować mniej jedzenia;
- jak oczyszczać powietrze, dzięki roślinom doniczkowym;
- jak przygotować ekologiczne kosmetyki i środki do czyszczenia;
- jak wydawać mniej pieniędzy na ubrania i dodatki do domu.
Naucz się mniej marnować - bez wyrzeczeń

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: Strona internetowa wydawcy

Kawazliterami | 2019-07-11
Na półkach: Przeczytane, Mam!
Przeczytana: 11 lipca 2019

Wiecie, że trwa #plasticfreejuly (#lipiecbezplastiku)? W związku z tym, ta książka zasługuje na kilka słów

Nie wiem, czy trzeba Was przekonywać do tego, żeby ograniczać plastik jak się da. Z wielu powodów, m.in. żeby nasze dzieci (przyszłe pokolenia) mogły żyć w miarę normalnie (bo niestety normalnie żyć nie będą. Środowisko jest już tak nadwyrężone, że tak czy siak będą mieć trudniej…).
Bardziej przyziemne i równie ważne powody to: oszczędność pieniędzy i miejsca, życie w większym spokoju i zdrowiu.

Jeśli potrzebujecie dalszych zachęt to zachęcam do szukania w internecie i słuchania mądrych ludzi (np. @kasia_ograniczamsie, @jakmniej, @agatabokiej, @pomyslowamama_pl

A wracając do książki – to taki podręcznik tego, jak żyć bardziej ekologicznie, nie wykorzystując na każdym kroku jednorazowego plastiku. Bo da się i jest to:
a) tańsze
b) proste
c) ładne

Książka podzielona jest na 5 rozdziałów. Pokój dzienny, Kuchnia, Sypialnia, Łazienka i Poza domem. W każdym z nich są...

BarbaraAndHerBooks | 2019-04-27
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Od czasu do czasu sięgam po jakieś poradniki, a w związku z tym, że od jakiegoś czasu staram się w niektórych sferach życia być bardziej „eko” postanowiłam sięgnąć po „Dom w zgodzie z naturą” Christine Liu. Niestety nie tego się spodziewałam i trochę się zawiodłam.
Niektóre z pomysłów, które autorka zawarła w swojej książce zdecydowanie nie są do zrealizowania w naszym kraju. Być może w innych realiach, ale niestety nie w naszych. Inne zaś są dla mnie tak oczywiste, że aż głupio było o nich wspomnieć w książce.
Książka jest podzielona na 5 rozdziałów: pokój dzienny, kuchnia, sypialnia, łazienka i poza domem. Każdy z nich rozpoczyna się wstępem, następnie mamy różne porady, zaś na końcu każdej z części znajdziecie pomysły autorki na ekologiczne życie lub przepisy na zdrowe posiłki.
Niestety nie znalazłam w niej nic ciekawego dla siebie, bo przepisy, które zawiera po prostu mi się nie podobają (np. burgery z czarnej fasoli, czy mleko z orzechów nerkowca), a porady dotyczące...

Elfik Book | 2019-03-17

Jestem osobą, która poświęca się nauce w typowym znaczeniu, kontaktom ze znajomymi, a czas spędzony w domu wykorzystuje właśnie do nauki, czytania książek i przede wszystkim rozmów z rodziną. W tym wszystkim brakuje mi jakichkolwiek umiejętności prowadzenia domu i ogólnie świadomości, jakie obowiązki się z nim wiążą. Ostatnio długo nad tym myślałam i postanowiłam zmienić coś w tej kwestii. Nie umiem słuchać rad innych, tego co powinnam, jak powinnam i tym podobnych. Dlatego stwierdziłam, że potrzebuję książki, która przybliży mi to wszystko w mój ulubiony sposób. I akurat na rynku pojawiła się nowość wśród poradników – "Dom w zgodzie z naturą".

Zanim opowiem Wam, jakie wrażenie zrobiła na mnie ta książka, powinnam powiedzieć o swoim ogólnym podejściu do poradników. Jeszcze jako dziecko uważałam ten typ książek za coś wspaniałego, dzięki czemu można nauczyć się, jak żyć. Wtedy oczywiście żadnego nie czytałam, ale miałam wyobrażenia, że jako dorosły człowiek będę otwarta na...