Morus. Pies ratownik wodny

Okładka książki Morus. Pies ratownik wodny Barbara Gawryluk, Agata Kopff
Okładka książki Morus. Pies ratownik wodny
Barbara GawrylukAgata Kopff Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Pies na medal literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Pies na medal
Zielona Sowa
2018-01-01
2018-01-01
48 min.

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Aleksandra Krzanowska, Paweł Skawiński
Podhale oraz O... Barbara Gawryluk, A...

Kolejna książka z serii "Pies na medal". Opowiada dzieciom o psie, który jest ratownikiem. Tłumaczy, że są to zazwyczaj duże i silne psy, ponieważ muszą szybko dopłynąć do osoby tonącej i móc ją doholować do brzegu. Takie psy mają specjalne szelki z uchwytami dla osób potrzebujących pomocy. Są szkolone, umieją pływać z bojkami lub kołami ratunkowymi. Nie boją się motorówek. Autorka nadmienia, jak niebezpieczna jest jazda na popularnym „bananie”. Jak każda książka z serii, również i ta sprawiła dziecku sporą czytelniczą radość. Polecam.

Pies Morus to wyjątkowy pies , który pomaga swojemu panu ratować ludzi. Jest specjalnie wyszkolony do tego , by wyciągnąć tonących z wody. Polecam dla dzieci które kochają psy, by pokazac, że są też takie czworonogi, które pomagają człowiekowi w jego pracy. Takie psy są na medal !

• Dla dzieci
  • Cztery 🐾 dla 👧👦