Savage Sword of Conan #65-67.
komiksy
giela23

Trzy pełne opowieści! Michael Fleisher napisał Kły węża!(rys. Gil Kane), historię o proroctwie i władzy. Roy Thomas wraca na bis z dwiema historiami. W Morzu bez powrotu(rys. Ernie Colón i Ernie Chan) poznamy mrożącą krew w żyłach opowieść o morderstwie na pełnym morzu, a w Grabierzy na Wyspie Śmierci(rys. John Buscema, Alfredo Alcala i Kerry Gammill) poszukujący skarbu Cymeryjczyk stanie twarzą w twarz ze stadem wściekłych stworów!

źródło opisu: https://kolekcja-hachette.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

LupusArctos | 2019-01-20
Przeczytana: 2018 rok

Po początkowych zachwytach nad tą kolekcją mój entuzjazm opadł. Obok wspaniałych historii znalazły się w niej również opowiastki przeciętne, a czasem nawet słabe. Poziom graficzny też jest zróżnicowany, czego najlepszym przykładem jest ten tom. Otwierają go "Kły Węża" narysowane "na odwal się" przez Gila Kane. Takiej fuszery już dawno nie oglądałem. Sytuację ratują kolejne dwie opowieści - "Morze bez powrotu" (rys. E.Colon i E.Chan) i "Grabież na Wyspie Śmierci" (rys. J.Buscema, A.Alcala i K.Gammill). Scenariuszowo nie wychodzą ponad przeciętną - Michael Fleisher pisze historie podobne do tych autorstwa Roya Thomasa. Oczywiście największą ich zaletą są rysunki, zwłaszcza te z "Grabieży...". Śmiem twierdzić, że to jedna z najlepiej narysowanych nowel w tej kolekcji, znakomicie oddająca kwintesencję postaci Conana z Cymerii.