Słodki dom

Cykl: Słodki dom (tom 1)
Wydawnictwo: Editio
Sweet Home
ew_cia

Molly Shakespeare nie miała najłatwiejszego dzieciństwa. Bardzo wcześnie straciła rodziców. Wychowywała ją babcia, która utwierdzała wnuczkę w przekonaniu, że aby wykorzystać swoją szansę i stać się kimś, musi pracować ciężej niż inni. Molly była bystra, inteligentna, rozkochana w wiedzy i wyjątkowo oczytana, jednak bardzo samotna. Większość ludzi widziała w niej tylko brązowowłosą okularnicę, najczęściej milczącą, skrytą, niezbyt modnie ubraną i niemajętną. Dziewczyna podjęła decyzję o wyjeździe z rodzinnej Anglii do Alabamy, by tam ukończyć studia i zrobić doktorat z filozofii, gdyż bardzo chciała daleko zajść.

Molly prędko się przekonuje, że ten wyjazd radykalnie zmieni jej życie. Ludzie w Alabamie kochają futbol, głośną zabawę i mają nieznośny temperament. Jednak największym zaskoczeniem i równocześnie największą rewolucją w poukładanym życiu Molly okazuje się Romeo Prince: gwiazda sportu, potomek rodziny z tradycjami i dziedzic wielkiej fortuny, a przede wszystkim chłopak o boskim ciele, cudownych oczach i zniewalającym uśmiechu. Romeo robi, co chce, i może mieć każdą dziewczynę, której zapragnie. Ale z jakiegoś powodu upodobał sobie Molly...

To pierwsza część przepięknej opowieści o miłości, która rozkwitła między dwojgiem młodych ludzi z zupełnie innych światów. Uczucie to sprawiło, że każde z nich odkryło w ukochanej osobie najpiękniejsze cechy i nie wyobraża sobie bez niej życia. Czy pierwsza, młodzieńcza miłość okaże się na tyle silna, by przezwyciężyć twarde zasady ugruntowane przez pieniądze, tradycję i niepisane umowy?
Niegrzecznym chłopcom najbardziej potrzebne są mądre dziewczyny!

źródło opisu: editio.pl/

źródło okładki: editio.pl/

mclena | 2016-03-22
Przeczytana: 15 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"A home is not a place. It’s not a country or a town or a building or possession. Home is with the other half of your soul, the person who shares in your grief and helps you carry the burden of loss. Home is with the person who throughout it all never gives up on you and brings you eternal happiness."

Tillie Cole zapoznała mnie ze swoja twórczością juz wystarczająco dobrze, abym mogła uznać, że niechęć jaką czułam do "Sweet Home" i tematyki sportowej w niej zawartej za nieuzasadnioną i że jednak dobrze by było dać jej szansę. Wciągnęła mnie w swój świat od pierwszej strony, kiedy to Molly Shakespeare z biegiem czasu zostaje pozbawiona każdej kochającej osoby jaką miała i w wieku nastoletnim zostaje samiuteńka. Od poczatku czułam jej wewnętrzny strach przed samotnością, jednak Molly okazała sie bardzo silną i inteligentną bohaterką, której wiedza daje jej wystarczająco wiele aby czerpać satysfakcję z życia. Kiedy poznaje Romeo wszystko nagle sie zmienia, jego zainteresowanie nią...

Kasiek | 2019-01-06
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Idąc za ciosem sięgnęłam po kolejną książkę Tillie Cole. Ma ona nieco inny charakter niż poprzednie, które czytałam, a mianowicie nie jest aż tak naładowana emocjonalnie. Nie oznacza to, że jest nudna czy płytka, jednak czyta się ją lżej, bez łez i wzruszeń. Rzecz dotyczy Romea i Julii, pary studentów, którzy nie tylko zostali przykro doświadczeni w dzieciństwie, ale i teraz los rzuca im kłody pod nogi i nie sprzyja ich związkowi. Nie obywa się bez dramatów, rozterek i rozstań. Książkę całkiem przyjemnie się czyta. Może nie zapadnie w pamięci, ani nie powrócę do niej w przyszłości, jednak było to miło spędzony czas.

Ranech | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2014, Erotyk, Not mine
Przeczytana: 06 lipca 2014

"Sweet Home" to powieść o dwójce młodych ludzi, pokrzywdzonych przez los i bardzo samotnych.

Molly jest sierotą, najpierw straciła matkę, później ojca i na końcu babcie. Była wychowywana w rodzinie zastępczej, a jej sposób na radzenie sobie z samotnością to nauka. W wieku 20 lat robi magisterkę i to sprowadza ją do Alabamy, gdzie poznaje Romeo. Romeo to popularna gwiazda futbolu, wszyscy go ubóstwiają i jednocześnie się go boją. Jego sposób na radzenie sobie z samotnością to złość i agresja. Nie jest sierotą, ale chyba byłoby dla niego lepiej gdyby był. Jego rodzice są okropni i jedyne co od nich dostał to pogarda i agresja.

Wszystko się zmienia, gdy drogi tych dwojga samotnych ludzi przecinają się. Od tego momentu wiadomo, że będzie to niesamowita miłość. Ich życie nawet po tym nie jest cukierkowe. Spotyka ich ogrom złości i manipulacji, a także ogromna strata, która stawia ich przyszłość pod znakiem zapytania. Na szczęście mimo wszystko odnajdują SWÓJ DOM!

Książka bardzo...

mania_kch | 2019-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2014

Rome jest popularnym, seksownym sportowcem. Apodyktycznym samcem alfa , który oczywiście skrywa jakąś tajemnicę , która ma wpływ na jego teraźniejszość.
Molly jest uzdolnioną studentką, która oddaje się w wir pracy naukowej, aby uciec od swojej przeszłości.
Pewnego dnia Molly spotyka a właściwie wpada na Rome i się zaczyna ….
Jeśli ktoś narzeka na niski poziom cukru to ta historia na pewno ten poziom podniesie. Jest to dość przewidywalny romans, z kilkoma dość dobrze wplecionymi problemami w tle przez co cała książka nie wydaje się nudna i banalna. Było kilka kwestii , które nie do końca do mnie przemówiły jak np. naiwność Molly czy zaborczość Rome, jednak mój poziom przyjemności z czytania, wyraźnie przeważa wszelkie antypatie dlatego też, bardzo polecam tę słodką historię.

majka94 | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016

"Sweet Home" to pierwsza książka Tilli Cole z jaką miałam styczność i po przeczytaniu tej jednej jedynej książki wiem, że z ogromną przyjemnością sięgnę po inne pozycie tej autorki, a sama Tillie Cole trafi na moją listę ulubionych autorek. Jednym słowem zakochałam się w jej stylu pisania.

Książka opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy młodego wielu zostali dotkliwie dotknięci przez los.

Molly została sierotą w wieku czternastu lat, gdy najpierw straciła matkę, później ojca, a na końcu babcię. Mimo,że trafiła do rodziny zastępczej czuła się samotna, a jedyny sposób jaki znała, aby sobie z nią poradzić to nauka. Romeo to gwiazda futboluz którą wszyscy znają. Pod postacią złego i agresywnego chłopaka skrywa się bardzo zraniony i samotny człowiek.

Drogi tych dwojga przetną się i nic już nie będzie takie samo. Połączy ich szczere i głębokie uczuxie , ale czy będą w stanie poradzić sobie z wieloma problemami, które pojawią się na ich drodze.

"Sweet Home" to książka...

rinos | 2014-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Książka typu Young Adult/New Adult i chociaż za takim rodzajem nie przepadam to polecam.
Historia typowej kujonki, mola książkowego Molly, która robi magisterkę w USA (jest rodowitą Brytyjką) oraz nieziemskiego Romeo (rozgrywającego w amerykańskim futbolu. Początek nieco mnie zawiódł, bo wprawdzie ona nie wpada przypadkiem na niego, jak to mam miejsce w 99% takich książek, ale zderza się z wredną rudowłosą, a potem on jej pomaga... ale pomijając ten szczegół to potem było już lepiej.
Razem się poznają, docierają i próbują stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu. Niestety na ich drodze stoją jego rodzice. Czasami zastanawiam się czy w realu mogą stąpać po ziemi takie osoby. To, że te relacje są delikatnie mówiąc niepoprawne to można się domyślić, ale pytanie brzmi dlaczego?
Książkę szybko się czyta. Historia jest wciągająca, a nawet są momenty wzruszające np. jego tatuaż, który zrobił sobie na sercu i związany z tym gest, który pokazuje po zakończonym meczu. Dlaczego?...

wiooletka13 | 2014-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Bardzo, ale to bardzo podobała mi się ta książka. Postacie Molly i Romea są cudnie wykreowane. Sama zakochałam się w Pocisku. Bardzo ciekawa historia dwójki młodych pokrzywdzonych przez los,samotnych,którzy pomimo wszystko pozostali sobą i dążyli do tego o czym sami marzą, a nie do tego co się od nich wymaga. To jest ich życia i oni mają je przeżyć jak im się podoba a nie jak komuś się wydaje, że będzie lepiej. Myślałam, że po ich incydencie z "Aniołkiem" wszystko będzie skończone,ale on okazał się mężczyzną, który postanowił bez żadnego wahania cieszyć się z tego.Wielu na jego miejscu zrobiłoby na pewno na odwrót. Pomimo tragedii przetrwali odnależli swój "Sweet Home"
"Co się nie zabije to cie wzmocni"-chyba tu pasuje te powiedzenie.
Polecam bardzo wciągająca lektura na popołudnie.

TINA | 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, 2014, New Adult
Przeczytana: 12 maja 2014

Ahhhh!!! :) Z zadowolonym uśmiechem kończę tą miłą … przewidywalną ale jakże UROCZĄ lekturkę!!
Może się wydawać lekka, owszem ale tylko może – dla niektórych. Przeszłość bohaterów – mroczna i bolesna - odciska piętno na ich wspólnym życiu, bardzo dramatycznymi sytuacjami… przyznam że były momenty w których łzy same leciały mi po policzkach. A ONI?! Są wprost dla siebie stworzeni!
Oh słodki apodyktyczny ROMEO!! :) dla Ciebie można przejść przez to piekło, polecam naprawdę świetną historię!

Beata90 | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Przeczytałam do tej pory 3 książki tej autorki i jestem pozytywnie zaskoczona :-) Każda jej książka jest inna, inny styl, inna historia nie ma powiązań, nie ma kontynuacji, totalna różnorodność. Lubię książki gdzie autor wykorzystuje i wplata w powieść swoje zainteresowania ( wiedzę osobistą w konkretnej dziedzinie nauki: literatury, historii, itp. że czytając książkę widać coś prywatnego, prawdziwego ukazującego prawdziwe oblicze autora ) do danej tematyki i tak jak w tym przypadku było powiązanie do "Romeo i Julia". Trochę na początku jak czytałam przypominała mi pewną książkę z serii "Ten Tiny Breaths" ale w trakcie zagłębiania się dalej historii wszystko się zmieniło a kto przeczyta będzie wiedział (albo i nie). Polecam książkę jak i autorkę :-)

bookish | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

em, jestem trochę w szoku, bo nie spodziewałam się takiej historii i do tego dość dobrze napisanej. to współczesna wersja Romea i Julii, ale jak dla mnie to też trochę Kopciuszka, nie wiem czemu, ale ta ucieczka głównej bohaterki, Molly właśnie to mi uświadomiła. wracając do książki to Molly Julia i Romeo to historia nastolatków, którzy zostali doświadczeni przez życie. ona, niezwykle utalentowana intelektualnie, bystra, śliczna, a zarazem samotna, bez rodziny - tylko z perspektywami na przyszłość opartymi na swojej nauce. on - gwiazda uniwersytetu, piękny, bogaty, ale tak naprawdę odosobniony, samotny, skrzywdzony - pfu krzywdzony przez rodziców. ich związek został wystawiony na największą próbę i mimo tego starali się przetrwać i może zostali straszliwe ukarani w pewnym momencie co niosło za sobą pasmo jeszcze większego bólu dla obojga to znaleźli swój złoty środek.